Jak předcházet a opravit roztřepené konečky– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Doporučení A. Skarkova

Nikdy není dobré, když se věci začnou hroutit: váš oblíbený pár celebrit, skupina přátel v hororu, vaše vlasy. Když se vaše kroky rozdvojí na příčku ve tvaru V, nazývá se to rozdělené konce. Roztřepené konečky se mohou rozdvojit v několika směrech, například kůra se odtahuje ze stromu. A když se jednou zlomí – jak správně říká Taylor Swift – „už se nikdy nevrátí k sobě“. Ale naštěstí existuje řada kroků, kterými se jich můžete zbavit a zabránit jejich opakování.

Jak předcházet a opravit roztřepené konečky

Silvia Reis, profesionální koloristka a beauty vlogerka z ellebangs, nám říká, že roztřepené konečky se objevují z různých důvodů. „Hlavními příčinami roztřepených konečků jsou nadměrně upravené vlasy (barva nebo blesky), nadměrný tepelný styling a nespavost na povlečení polštáře z vhodného textilu,“ říká Reis. Zde je několik věcí, které s nimi můžete dělat:

1. Obyčejné mikro-trimy

To jednoduše znamená jejich řezání! Pravidelné střihy zajišťují, že jakékoli poškození se nerozšíří na pramen. To neznamená, že musíte zhubnout pokaždé, když jedete do salonu. Požádejte o mírný řez přibližně ⅛ palce.

2. Otřete prach

Reis důrazně doporučuje utírání prachu „jako způsob, jak odhalit roztřepené konečky a odříznout jen pár milimetrů, abyste odstranili poškozené místo“. Ostrými nůžkami prohněte vlasy přes prst, abyste viděli, jaké chloupky „stoupají“ a nedosahují až ke konci a stříhají!

 1. Kupte nyní v

  3. Použijte saténové povlečení na polštář

  Chcete opravit roztřepené konečky ve spánku? Ošetřete své vlasy a pokožku trochou non-stop TLC. „Saténovým povlečením na polštář se budete cítit jako princezna a usnadníte si každý večer tření vlasů, čímž se zabrání lámání,“ vysvětluje Reis.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  4. Šampon vybírejte moudře

  Vylepšete svůj šampon přidáním Alpha Keratin 60ku®, proteinu, který vyplní slabá místa vaší vlasové kutikuly a posílí i ty nejodbojnější. Na to se nám líbí VIRTUE® Recovery Shampoo. Zde je tip od profesionálů: Zaměřte přípravek na vlasovou pokožku, abyste přebytečné konečky nadále nevysušovali.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  5. Opravte své vlasy pomocí hloubkově ošetřující masky na vlasy

  „Domácí produkty a přísady, které mohou pomoci opravit roztřepené konečky, zahrnují arganový olej, vlasové masky a hloubkový kondicionér,“ říká Jessica Lyness, profesionální stylistka z Beauty Asylum. Pokud nějaký hledáte, zkuste Briogeo Nezoufejte, opravte to! Hluboká kondicionační maska. Díky zdravé směsi ultra výživných olejů (arganový, avokádový, sladký mandlový a šípkový olej) tato maska ​​na vlasy posiluje vlasy a redukuje vrásky a roztřepené konečky. Proteiny jako keratin a biotin spolupracují s vitamíny B5, D, A a E, aby zabránily znečišťujícím látkám, aby dále ovlivňovaly vaše vlasy.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. 6. Vyzkoušejte ručník na vlasy z mikrovlákna

  Odírání způsobené třením ručníkem dále dráždí poškozené a krepovité vlasy způsobené roztřepenými konečky. Po umytí šamponem buďte šetrní a rozhodněte se pro ručník z tkaných vláken, jako je Aquis Waffle Luxe Long Hair Towel. Nejenže jsou měkčí na vašich křehkých vlhkých vlasech, ale také zkrátí dobu sušení na polovinu.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  7. Zvažte použití laku na vlasy na roztřepené konečky

  Jednoduché řešení na roztřepené konečky: na vlhké vlasy naneste malé množství přípravku Rita Hazan Triple Threat Remedy na roztřepené konečky. Nechte Smart polymery zachovat si lesk a chránit vaše vlasy před tepelným poškozením. Rita Hazan vytváří produkty pro barvené vlasy, abyste si v salonu zachovali kvalitní barvu a zároveň si opravili poškozené konečky.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  8. … Nebo bezpochyby kondicionér

  Se silou lecitinu tento balzám od EVOLVh nepochybně kryje viditelná poškození roztřepených konečků, zatímco bergamotový a dýňový olej redukují vrásky. Jste připraveni k letnímu koupání? Před skokem do bazénu nastříkejte kondicionér SmartStart k ochraně během dne.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  9. Obnovte ztracenou vlhkost pomocí arganového oleje

  Arganový olej dodá vašim poškozeným vlasům tak potřebnou TLC. Roztřepené konečky způsobují „více suchosti a méně hladkého, elegantního konce na každém prameni vlasů,“ říká Lyness, a proto doporučuje používat čistý arganový olej, jako je 100% čistý arganový olej od Josie Maran. Vyhlazuje a zjemňuje vlasy pro zdravější vzhled. Bonus: můžete jej použít i na výživu řas, pokožky a nehtů.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. 10. Při zpevňování nití přidejte lesk

  Tento R+Co Shine Finishing Spray, navržený s ohledem na křehké vlasy, používá rakytníkový olej k blokování vlhkosti a baobabový olej k vyhlazení zlomené kutikuly. Pokud vaše vlasy dnes vypadají kvůli roztřepeným konečkům, lak na vlasy s leskem opravuje prameny a zabraňuje nežádoucímu poškození.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář