Jak používat šípkový olej na obličej? ⁇

The šípkový olej Je to jeden z nejúčinnějších přírodních produktů péče o pleť. Je to rostlinný olej používaný v kosmetice pro jeho obrovské výhody, protože je bohatý na mastné kyseliny a lipidy, jako jsou omega 3 a omega 6, jakož i vitamíny C, E a A.

Je běžnou složkou všech druhů zkrášlovacích produktů, ale použít můžete i 100% čistý šípkový olej. Získává se ze semen šipky, která roste zejména v pohoří And mezi Chile a Argentinou.

Určitě víte, že je to spojenec k prevenci strií, my si však povíme něco o jeho výhodách a využití na tvář.

Jaké jsou výhody šípkového oleje na obličej?

Přírodní zvlhčovač: Díky svému složení bohatému na mastné kyseliny (zejména linolovou a linolenovou) a vitamin A má hydratační a vyživující vlastnosti.

Šípkový olej je změkčovač, který pomáhá zlepšit úroveň hydratace pokožky a předchází její dehydrataci.

Proti vráskám: díky obsahu vitamínů C a E, dvou silných antioxidantů, působí přirozeně proti vráskám. Na jedné straně chrání pokožku před oxidačním stresem způsobeným volnými radikály (UV paprsky, znečištění, stres…).

A na druhé straně stimuluje produkci kolagenu a elastinu, které jsou nezbytné k udržení mládí a pevnosti pokožky ak prevenci vrásek.

Proti skvrnám: Šípkový olej je také spojencem při odstraňování kožních skvrn. Díky vitamínu C, jakož i betakarotenu v jeho složení, redukuje pigmentové skvrny na tváři a sjednocuje tón, dodává extra jas.

Zlepšení jizev: Tento přírodní olej se vyznačuje také velkou regenerační schopností pokožky, která napomáhá hojení poškozené pokožky a snižuje viditelnost jizev. Je ideální ke zmírnění jizev po akné na tváři nebo jiných traumatických příznaků.

Jak aplikovat šípkový olej na obličej

Šípkový olej je dobrý na obličej, ale nejprve musíte vědět, že pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, neměli byste jej zneužívat. Na druhé straně je vhodnější používat jej na noc, ale pokud se ho rozhodnete používat ve dne, nezapomeňte se pak natřít dobrým opalovacím krémem.

Nakonec, pokud jste jej nikdy nepoužili, doporučujeme vám nejprve provést test na alergii na ruce. Toto jsou způsoby, jak aplikovat šípkový olej na obličej.

Šípkový olej jako noční ošetření obličeje

poradíme vám nosit v noci, protože je to olej, který obvykle zanechává mastnou vrstvu, která by mohla způsobit lesk pokožky. Kromě toho je perfektní jako opravné a regenerační ošetření, pomáhá pokožce, aby se během spánku sama zotavila.

Vezměte 2-3 kapky, zahřejte je v dlani a naneste na obličej krouživými pohyby směrem vzhůru. Pokud je vaše pokožka suchá nebo zralá, po několika minutách byste se měla natřít obvyklým krémem. Má-li ale vaše pleť dostatek hydratace, nebudete muset nanášet další krém.

Přidejte šípkový olej do svého běžného krému

Dalším způsobem, jak využít výhod šípkového oleje na obličej, je přimíchat pár kapek do nočního krému. Je to nejjednodušší aplikace ai když si jeho výhod možná tak rychle nevšimnete, může to být způsob, jak se s tímto přírodním olejem seznámit.

Pleťová maska ​​se šípkovým olejem

Můžete si připravit také domácí masku se šípkovým olejem. Tento recept je ideální pro ošetření vrásek. Potřebujete 3 zralé jahody a 20 kapek čistého šípkového oleje. Jahody rozdrtíme, přidáme olej a mixujeme, dokud nezískáme hladkou pastu.

Naneste na předem očištěný obličej, vyhněte se oblasti kolem očí. Listy působí 20 minutaniž byste dostali slunce, a odstraňte teplou vodou.

Lokální léčba pupínků a jizev

Šípkový olej může být aplikován přímo na léze, jako jsou pupínky, aby se urychlilo jejich hojení a zabránilo se tomu, aby po nich zůstaly známky. Nepoužívejte, je-li poranění otevřeno. Můžete jej použít i na nedávné jizvy, abyste jim pomohli vyblednout.

Další články o esenciálních olejích

Napsat komentář