Jak používat pemzu: nástroje a výhody| Zdravápleť

17. dubna Jak se pemza používá? Praktický návod na cca 10 stop

Zveřejněno ve 12:00 v Tipech pro krásu od Fabra Comunicación

Opravdu víte, jak používat pemzu? Nohy jsou v kosmetické péči o tělo často nejvíce přehlíženy. Avšak v důsledku našeho každodenního života, tempa našeho života a typu obuvi jsou naše nohy vystaveny poškození a zraněním, jako jsou kuří oka nebo mozoly. Pemza ( zdaleka není minulostí ) je nepochybně nejlepším spojencem v boji proti tomuto typu problému a zároveň přispívá k dosažení vyleštěných, krásných a dobře upravených nohou.

Ale co je pemza a jak ji používat?

Je to vulkanická hornina o nízké hustotě, která se vyznačuje tím, že je velmi porézní. K jeho tvorbě dochází při kontaktu lávy se vzduchem, takže velká teplotní nerovnováha způsobuje vznik těchto prázdných prostor nebo pórů. To z něj činí vynikající peeling na pokožku.

Pemza je účinný, levný a rychlý prostředek, který se toto léto stane vaším nejlepším spojencem k předvádění nohou. Chcete vědět, jak jej správně používat?

Kroky pro správné používání pemzy:

čištění:

Před použitím kamene se ujistěte, že nohy jsou čisté. `Pro tento účel se doporučuje důkladně si umýt nohy. Abyste je namočili, doporučujeme je na několik minut ponořit do teplého, pH neutrálního mýdla a vody. Takto se postaráme o to, aby byla pleť čistá, jemná a připravená k peelingu.

Namočte si pemzu:

Tento krok je nezbytný, aby kámen mohl hladce klouzat po pokožce, aniž by se zasekl. Stačí ho dát pod kohoutek nebo ponořit do vody. Doporučuje se to provést v horké nebo horké vodě.

Jemně vetřete a nepřehánějte třením:

Stačí přejet kamenem přes oblasti, které chcete exfoliovat, krouživými a plynulými pohyby a bez přílišného mačkání. Měli byste si povšimnout, že se odlupuje tvrdá kůže. Správně: nepřejdi! Samozřejmě, měli byste se zaměřit na ty nejotravnější partie (například oblast paty).

Očistěte a opláchněte nohy (av případě potřeby opakujte):

Proces peelingu můžete zopakovat nebo tuto fázi ukončit čištěním a umytím nohou, abyste je připravili na další hydrataci.

Zvlhčete nohy:

Hydratace této oblasti je klíčová a měla by být každodenní. Na konci procesu exfoliace je musíte navlhčit vhodným přípravkem. Z tohoto důvodu, když jsou nohy suché, je třeba aplikovat olej (například kokosový nebo mandlový olej) nebo hydratační krém na nohy, aby se zabránilo vysušení pokožky.

Pemza dostupná v Zdravaplet, kterou byste měli mít na svém radaru:

QVS Ponce Stone

Lehce odstraňuje a zjemňuje suchou pokožku díky svému zaoblenému tvaru. Omlazujte, obnovujte a hýčkejte svá chodidla díky jemnému peelingu. Dá se použít i na jiné části těla, i když se doporučuje, budete-li jej používat na citlivější místa (například lokty), naneste si předtím trochu mýdla.

WALKIRIA Piatra Ponce

Jemně odstraňte pupínky a mozoly, které se tvoří na chodidlech během několika minut. Postupujte podle výše uvedených kroků a dostanete asi 10 stop.

Skleněná pemza LOLA

Jemně odstraňte kuří oka a šupinaté oblasti, které se tvoří na chodidlech a loktech. Jedná se o bakteriostatický kámen, který není dráždivý ani toxický a jeho použití je dermatologicky bezpečné.

Pátra ponce Saltratos z LABORATORIOS VIÑAS

Je vyroben ze speciálního porézního skla se dvěma stranami: na jedné straně vyhlazuje tvrdé oblasti pokožky a na druhé straně (hrubší) ošetřuje nejtvrdší mozoly. Doporučují koupat nohy v teplé vodě asi 15 minut a nechat pemzu ponořenou ve vodě.

BECASAN NATURE Lávová pemza:

Obsahuje mikročástice přírodní sopečné lávy a zároveň je výborným regulátorem pokožky. Ošetřuje mozoly na nohou a odstraňuje odumřelé buňky, čímž napomáhá k lepší hydrataci pokožky vašich nohou.

PODOVIS krém na nohy s pemzou

Tento krém je vytvořen tak, aby vytvářel skvělý exfoliační účinek díky obsahu pemzových mikrogranulí, které obnovují buňky a pomáhají odstraňovat odumřelé buňky. Doporučuje se nanést na mokrá chodidla a vmasírovat (zaměřeno na ztvrdlá místa) a následně opláchnout.

Napsat komentář