Jak pečovat o svou kožní prodejnu po proceduře– Přírodní kosmetika na dosah ruky Napsala Andrea

Rychlý úder, píchnutí jehlou a míchání mohou udělat rozdíl mezi dobrou pletí a skvělou pletí. Ale jakkoli dobré jsou profesionální procedury, nemůžete omezit péči, kterou potřebují.

„Procedury stimulují opravný systém těla prostřednictvím kontrolovaného procesu poranění, takže pokožka potřebuje extra TLC k zotavení,“ říká Dr. Ava Shamban, MD, certifikovaná dermatologka v Santa Monice, CA. Kromě toho je pokožka po ošetření často zanícená a někdy „otevřená“ mikroskopickými trhlinami kůže nebo oddělením kožní bariéry, a proto je šetrná rutina povinná. Kromě toho je nošení opalovacího krému nezbytné, protože pokožka lépe reaguje na slunce, „zejména po procedurách na červené nebo hnědé skvrny,“ říká Dr. Papri Sarkar, MD, certifikovaný dermatolog v Brookline, MA.

Zde je návod, jak pečovat o pokožku po botoxu, chemickém peelingu a dalších.

Botox

Co je to: Injekční neurotoxin, který dočasně redukuje výskyt vrásek a mimických linek. Kromě botoxu, další neurotoxiny schválené FDA zahrnují Dysport, Xeomin a Jeuveau.

Jak to funguje: Toxin blokuje nervovou aktivitu a paralyzuje sval. Jakmile se sval již nemůže stáhnout, vrásky a linie v lokalizované oblasti se uvolní.

Péče po ošetření: Můžete obnovit svou rutinu poměrně rychle, ale existují triky ke snížení zarudnutí a modřin. Doktor Shamban doporučuje oblast glazut, použít arniku k potlačení modřin a otoků a vyhnout se make-upu na několik hodin. Botanické masky a gely mohou také pomoci minimalizovat zarudnutí po botoxu.

Zkuste: Fyto-korekční maska ​​SkinCeuticals

Výplňový materiál

Co je to: Objemové výplně spadají do dvou kategorií: výplně s kyselinou hyaluronovou, které poskytují okamžité výsledky, nebo dlouhotrvající biostimulační výplně, které podporují tvorbu kolagenu. Obě směřují ke stejnému cíli a výběr správného produktu vede k deflaci.

Jak to funguje: Vstřikování výplně do rtů, líc, spánků a linie čelistí pomáhá obnovit plnost a zároveň dodává strukturu. Plniva s kyselinou hyaluronovou přitahují vodu, aby vyplnila oblast, zatímco biostimulační plniva vytvářejí určitý druh lešení pro vytváření objemu v průběhu času.

Péče po ošetření: Dr. Neil Saddick, MD, certifikovaný dermatolog v New Yorku, navrhuje ošetření proti podlitinám v ordinaci vašeho lékaře, jako je pulzní barvivo nebo KTP lasery. Injekce po rtech vyžadují podle Dr. Sarkara velké množství balzámu na rty. Produkty po zákroku navíc pomáhají chránit pokožku.

Zkuste: Systém SkinMedica Procedure 360

Chemický peeling

Co jsou zač: Peeling na bázi kyseliny, který urychluje rychlost přirozeného odlupování pokožky.

Jak to funguje: Peelingy jsou rychlé a snadné osvěžení pleti. Odstraňuje odumřelé buňky z povrchu ke zlepšení pokožky a zároveň stimuluje kolagen. Mezi běžně používané kyseliny patří mléčná a citrónová pro mírnou exfoliaci, glykolová pro ošetření vrásek a minimální hyperpigmentaci, kyselina salicylová pro akné a TCA pro výraznější pigment a známky stárnutí.

Péče po léčbě: Vyhněte se retinolu, kyselině glykolové a salicylové spolu s vitamínem C, protože se může objevit zarudnutí, odlupování a suchost. Udržujte svou pokožku hydratovanou a nabitou peptidy (nachází se v tomto toniku) pro silnou pokožku. „Cílem je, aby se akné a pigment neopakovaly, proto je důležité sledování,“ říká doktor Sarkar.

Zkuste: Elta® pleťový regenerační toner

Laserový resurfacing

Co je to: Lasery založené na světle a energii korigují vše od linek a vrásek až po nerovnoměrnou texturu, plus změnu barvy a jizvy po akné.

Jak to funguje: Neablativní lasery bezpečně zraní pokožku a zanechají ji neporušenou, aby podpořily produkci kolagenu. Agresivní ablativní lasery zahřívají a napínají hlubší vrstvy dermis, přičemž odstraňují horní vrstvy kůže.

Péče po ošetření: Typické je zarudnutí, otok a strupy, proto lékaři doporučují šetrné přípravky. „Po CO2 nebo erbiovém laseru se týden vyhněte běžným přípravkům,“ říká doktor Sarkar. „Při jiných procedurách se prvních 24 až 48 hodin vyhýbejte retinoidům, alfa a beta hydroxykyselinám a vitamínu C,“ dodává. „Mohou být dráždivé a mohou způsobit další zánět.“ Nezbytné jsou také hydratační složky a opalovací krém.

Zkuste: Avene Cicalfate Restorative ochranný krém

mikrodermabraze

Co je to: Rychlé, bezbolestné a nepřerušované exfoliační ošetření, které zlepšuje tón a texturu pleti.

Jak to funguje: Mikrodermabraze využívá trysku s diamantovým hrotem a odsávání k utírání vnější vrstvy pokožky. V důsledku toho minimalizuje výskyt poškození způsobeného slunečním zářením, skvrn, vrásek a jizev po akné a umožňuje lepší vstřebávání produktů.

Péče po léčbě: Jemný čistící prostředek, opalovací krém a hydratační krém udrží vaši pokožku svěží. Protože mikrodermabraze dělá s jizvami zázraky, ošetření jizev dále minimalizuje jejich texturu a barvu.

Zkuste: Pokročilá kontrola jizev SkinCeuticals

IPL ošetření

Co jsou zač: Intenzivní pulzní světlo (IPL) využívá světlo ke snížení nežádoucího ochlupení, zarudnutí a prasklých kapilár, poškození sluncem a dokonce i akné.

Jak to funguje: IPL, který působí jako gumička, která se zavírá na kůži, využívá široké spektrum světla k zaměření problému, přičemž pigment zasahuje do různých hloubek pokožky.

Péče po léčbě: Pokožka může vypadat růžově a několik hodin se může cítit mírně nepříjemně. Jakmile se ošetřovaná oblast zahojí, vytvoří se a odpadnou malé strupy. Pleť je povinné neloupat, ale nechat ji samovolně odtéct, proto je zapotřebí jemné čištění.

Zkuste: Poslechněte si Daily Soothing Cleanser

Mikrojehličkování

Co je to: Microneedling je minimálně invazivní ošetření, které zlepšuje jizvy po akné, rozšířené póry a sluncem poškozenou pokožku.

Jak to funguje: Drobné jehličky jsou metodicky „zapíchnuté“ do kůže mechanickým zařízením, které vytváří malé otvory, aby bezpečně poranily pokožku. Když se pokožka hojí, produkuje kolagen.

Péče po léčbě: Pleť je třeba udržovat čistou a hydratovanou. Nejlepší je vyměnit běžný čisticí prostředek za bezmýdlový, abyste snížili jakékoli podráždění. „Když jsou na kůži mikrorany, dávejte si pozor, co aplikujete, protože se to může dostat do kůže, což může vést ke granulomům, infekcím a tmavým skvrnám,“ říká doktor Sarkar.

Zkuste: Bioderma Hydrabio Brume

Napsat komentář