Jak pečovat o pokožku po mikrojehličkování

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o Jak pečovat o pokožku po mikrojehličkování

.

Microneedling je minimálně invazivní kosmetická procedura, která stimuluje krevní oběh. Obvykle se to dělá pro zlepšení vzhledu jizev a zvýšení produkce kolagenu.

Příprava na mikrojehličkovou proceduru v klinickém prostředí trvá několik hodin.

Něco, o čem se často nemluví, je následná péče potřebná po zákroku. Microneedling skutečně propíchne vaši pokožku, takže musíte podniknout kroky k ochraně kožní bariéry během jejího hojení.

I když si mikrojehličkování děláte doma, ještě několik dní po zákroku budete muset o svou pokožku mimořádně pečovat.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o tom, co můžete očekávat po mikrojehličkování a jak po něm pečovat o pokožku.

Hlavní výhodou mikroneedlingu je zlepšení textury pokožky. Dosahuje se toho stimulací kolagenu, který je skvělý pro omlazení pleti. V důsledku toho může pomoci při řešení řady klíčových problémů pokožky.

Mikroneedling může pomoci:

 • zjemnit jemné linie
 • jizvy po akné mizí
 • bojovat proti ultrafialovému (UV) poškození, jako je hyperpigmentace a stařecké skvrny
 • úzké póry
 • rozjasnit pleť
 • snížit výskyt strií

Po zákroku mikrojehličkové léčby je třeba počítat s některými vedlejšími účinky.

Když opustíte setkání, vaše pokožka může zčervenat nebo jasně zčervenat, jako kdybyste strávili celý den na slunci a utrpěli jste mírné až středně těžké spálení.

Zarudnutí, které pociťujete po mikrojehličkování, většinou zmizí do 48 hodin. Ostatní příznaky, jako je odlupování a vyrážky, může trvat trochu déle, než se vyřeší.

Většina viditelného zotavení po mikrojehličkování nastane první den nebo dva po zákroku, ale hojení bude probíhat pod povrchem pokožky až 2 měsíce poté.

I při pečlivé následné péči můžete udělat jen málo, abyste se zbavili zarudnutí ihned po mikrojehličkování.

Edém je charakteristický do 48 hodin po zákroku. Poměrně běžné je i olupování nebo odlupování po mikrojehličkování.

Další vedlejší účinky, jako jsou hrbolky, pupínky a suchá pokožka, jsou po mikrojehličkování také běžné, ale ne každý je pociťuje.

Péče o pokožku pomocí hydratačních a jemných čisticích prostředků může minimalizovat vedlejší účinky.

Naštěstí, očekávané prostoje po mikrojehličkování jsou v porovnání s některými jinými kosmetickými procedurami relativně krátké.

Váš lékař by vám měl poskytnout podrobné pokyny, co dělat po mikrojehlování. Pokyny mohou být založeny konkrétně na vaší anamnéze nebo typu pokožky, proto je pečlivě dodržujte.

Ochrana před sluncem

Obecně platí, že první 2 týdny po mikrojehličkování byste měli vždy používat opalovací krém. Nezapomeňte se natřít opalovacím krémem vždy, když jdete ven ve dnech následujících po proceduře.

Nestrávte mnoho času na slunci během prvního týdne po zákroku microneedling, protože budete náchylnější k poškození sluncem než obvykle.

Vyhněte se infekci

Použijte jakýkoli lokální antibiotický krém, který vám lékař předepíše, abyste se vyhnuli infekci.

Před dotykem obličeje si umyjte ruce.

Nenanášejte make-up, zejména pomocí štětce na make-up, který již byl použit, 24 hodin po mikrojehličkování.

Na ochranu pokožky byste se měli vyhýbat také bazénům, saunám a situacím, kde se můžete velmi potit, včetně intenzivního tréninku v posilovně.

Po 72 hodinách můžete tyto aktivity obnovit.

V prvních dnech po zákroku microneedling je třeba mít na paměti několik věcí.

Vyhněte se exfoliátorům, retinolem a vitamínu C.

Vyhněte se jakýmkoli výrobkům péče o pleť, které obsahují drsné chemikálie určené k exfoliaci. Vyhněte se všemu, co zapáchá, a nepoužívejte kyselinu glykolovou ani alfa hydroxy kyseliny (AHA).

Sérum s retinolem a vitamínem C je třeba se vyhnout alespoň prvních 48 hodin po mikrojehličkování.

Po uplynutí 2 celých dnů můžete do svého denního režimu péče o pleť namísto běžné rutiny postupně přidávat produkty, zvláště pokud používáte produkty se silným anti-agingovým složením.

Možnosti čištění a zvlhčování

Spusťte všechny čisticí prostředky, tonery nebo peelingy, které plánujete použít, do 2 až 3 dnů od mikrojehličkování vaším dermatologem, abyste se ujistili, že složky nezhoršují vedlejší účinky.

Kyselina hyaluronová se může použít po mikrojehličkování a v některých případech se dokonce doporučuje ke stimulaci tvorby kolagenu po zákroku.

Pokud tvůj pokožka se zdá suchá, obecně je bezpečné aplikovat kokosový olej jako změkčovač pro uzamčení vlhkosti a hydrataci obličeje po mikrojehličkování.

K čištění suché pleti lze použít i zředěný vilín bez alkoholu.

Nejlepší je používat jemné, přírodní ingredience, které znáte.

Překrytí zarudnutí make-upem je jedna z nejhorších věcí, které můžete udělat, protože make-up ucpává póry na nově odhalené pokožce a může dokonce způsobit vyrážky.

Než zarudnutí ustoupí, budete potřebovat trochu trpělivosti, ale mezitím si můžete na úlevu nanášet jemné, neochucené přípravky s přírodními složkami.

V ideálním případě byste po mikrojehličkování měli počkat alespoň 48 hodin, než nanesete make-up. To dává pokožce čas k zahojení.

Mikroneedling se obecně považuje za málo rizikový postup. Někdy se vedlejší účinky mohou zhoršit a vyžadují lékařskou pomoc.

Příznaky, na které je třeba dávat pozor, zahrnují:

 • horečka nad 100,4 °F (38 °C)
 • nevolnost
 • kopřivka
 • žlutý nebo zelený výtok
 • krvácející
 • Bolest hlavy

Mikrojehličkové infekce se vyskytují často, když se na kůži používají nástroje, které nejsou správně sterilizovány. Je také možné mít alergickou reakci na jehly používané pro mikrovpichování.

Péče o pleť po mikrojehličkování může mít velký vliv na výsledek ošetření. Správná pooperační péče nejenže zmírní vaše příznaky, ale také ochrání vaši pokožku před poškozením během hojení.

Dodržujte všechny pokyny svého lékaře co nejdůsledněji a nebojte se klást otázky před a po setkání.

.

Napsat komentář