Jak pečovat o pleť, když se snažíte otěhotnět nebo kojit– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Jsi geniální! Dvě slova a představí si, že by se jim zjevily ženy, když přijde zpráva, že mají na cestě dítě. Ten samý pohádkový prach (ehm – hormony), který nám zčervená tváře „těhotenskou září“, však přináší nechtěné kožní změny. Takže vedle milionů starostí, které procházejí mozkem vaší budoucí maminky, nyní přemýšlíte o složkách péče o pleť ao kosmetických kúrách, kterým se vyhnout během těhotenství, kojení nebo snahy o otěhotnění (TTC).

Co se děje s našimi těly, když jsou TTC, těhotné nebo kojí

To, co kdysi fungovalo pro vaši pokožku, nemusí být v této nové kapitole vašeho života to, co vaše pokožka potřebuje. „Naše pokožka se stává velmi citlivou a často mění svou strukturu, charakter a dokonce i tón,“ říká Dr. Shilpi Agarwal, rodinná lékařka a zdravotní poradkyně v Belli Beauty. Agarwal poznamenává, že používání agresivních chemikálií nebo dokonce vaše běžná rutina péče o pleť může vaši pokožku uklidnit a způsobit vyrážky. S ohledem na to je čas přijmout nový režim.

Problém je v tom, že vaše pokožka je první obrannou linií proti každodenní toxicitě, ale některé produkty jsou navrženy tak, aby pronikly pokožkou, potenciálně pronikly do krevního oběhu a poškodily vaše dítě. „Mohou ovlivnit naše hormonální cykly a zasahovat do vývoje orgánů u nenarozeného dítěte,“ dodává Agarwal.

To platí pro každý krok čerstvé maminky. „Pokožka kojících matek přichází do přímého kontaktu s [the] dítě a malá množství toxinů z tělových mlék na prsou se mohou vstřebat do pokožky malých miminek a mít škodlivé účinky“, což se podle Agarwalové obvykle vyskytuje u miminka ve formě kožních vyrážek.

Když se budete co nejlépe starat o svého malého mazlíčka, možná zjistíte, že i nejmenší riziko toxicity pro vaše produkty péče o pokožku je vyloučeno. Abychom vám a vašemu dítěti pomohli zůstat v bezpečí během tohoto vzrušujícího období, sestavili jsme seznam nejlepších ingrediencí a ošetření, kterým je třeba se vyhnout během těhotenství, kojení nebo TTC.

Složky péče o pleť, kterým je třeba se vyhnout během těhotenství

1. Hydroxykyseliny a benzoylperoxid

Tyto složky bojující proti akné se staly zlatým standardem při čištění pórů a exfoliaci odumřelých kožních buněk, ale obecně se nedoporučují pro přecitlivělou pleť. Toto je mimořádně špatná zpráva pro čerstvé maminky, pro které prakticky každá zažije zvýšenou citlivost téměř na cokoli, včetně kyseliny salicylové a benzoylperoxidu.

„Kyselina salicylová je nejběžnější beta hydroxykyselinou (BHA), kterou najdete uvedenou jako složku a jediná BHA, která byla zkoumána během těhotenství,“ řekla Zondra Wilson, zakladatelka a generální ředitelka Blu Skin Care. „Studie ukázaly, že vysoké dávky kyseliny v její perorální formě (je složka aspirinu) způsobují vrozené vady a různé komplikace těhotenství,“ vysvětluje.

S použitím jemnější příbuzné kyseliny salicylové, kyseliny mléčné, toto mytí obličeje „stále pomáhá čistit a odstraňovat odumřelou pokožku bez stejných dráždivých vedlejších účinků,“ poznamenává Agarwal.

2. Retinoidy

Kyselina retinová, zázračná léčba akné pro některé ženy, je dostupná pouze se souhlasem lékaře. Tedy dokud se nepokusíte otěhotnět, co byste měla přestat užívat a skladovat. Retinoidy, kromě jiných forem, mohou způsobit vrozené vady, jako jsou malformace, a mohou se dostat na vrchol seznamu věcí, kterým je třeba se vyhnout, když se pokoušíte otěhotnět.

3. Éterické oleje

Terapeutická látka, velmi koncentrovaná, extrahovaná z rostlin, éterické oleje jsou obecně dobré pro vaši pokožku a existuje několik esenciálních olejů, které můžete během těhotenství používat i nadále, pokud budete opatrní. Ale – a to je skvělý dárek – některé z těchto silných vůní mohou způsobit kontrakce, vysvětluje Alexandra Gouteron Le Ny, certifikovaná trenérka zdraví, instruktorka jógy a léčitelka Reiki, přičemž jmenuje oleje na seznamu úkolů, včetně kmínu, fenyklu, oregano, rozmarýn a tymián .

Dopřejte si na oplátku tyto: Eukalyptus, pepř, kadidlo, pelargonie, máta nebo ylang-ylang, zředěné nosným olejem, jako je kokosový olej, hroznová semínka nebo sladké mandle.

4. Chemický opalovací krém

Nebojte se, stále se můžete opalovat! Opalovací krémy jsou obecně A-OK, ale pro jistotu si vyberte naprosto přirozenou možnost, která neproniká do pokožky. Agarwal využívá své odborné rady, aby doporučila opalovací krém na bázi minerálů, neboť poskytuje fyzickou bariéru pomocí zinku, bezpečnější alternativní složky.

Kosmetická ošetření a služby je třeba přehodnotit

5. Barvy na vlasy

Neexistuje žádný důkaz o tom, že by barva na vlasy byla pro dítě škodlivá; mnohé nastávající matky se však rozhodnou počkat do druhého trimestru (když je děťátko vyvinutější), aby naladily své kroky tak, aby minimalizovaly možné poškození jejich rostoucího dítěte. Zmínil jsem ty výpary? Barva na vlasy nevoní tak sladce (ve skutečnosti je toxická), proto je velmi důležité být v dobře větrané místnosti, pokud to děláte.

Tip: Rozhodněte se pro módní balayage vzhled, zvýraznění jen od poloviny stromku dolů, přičemž kořínky ponechte nedotčené, takže chemikálie absorbují pouze prameny a ne pokožka hlavy.

6. Opalování a samoopalování

Když jste těhotná, falešné opalování je v pořádku. Je to proto, že aktivní složka, dihydroxyaceton, je netoxická a nemůže se dostat za kožní bariéru. Čemu se však při kojení vyhnout? Vyhněte se používání samoopalovacího přípravku na oblast prsou, kde se vaše děťátko dostává do kontaktu s pokožkou. Přestože tyto složky nejsou toxické pro naši pokožku, pokud se aplikují na prsa, dítě je orálně vystaveno produktu a studie naznačují, že to může poškodit vývoj buněk a orgánů dítěte.

Na druhé straně, opalování na soláriu v těhotenství je velkým odmítnutím. Solária mohou způsobit přehřátí organismu a škodlivé UV paprsky odbourávají kyselinu listovou, která je mimořádně důležitá pro zdravý vývoj.

7. Botox

Ano, větší stres z těchto starostí čerstvých maminek se někdy může rovnat více vráskám. Ačkoli se obecně věří, že Botox zůstává v oblasti, kde se podává injekčně (složky se nedostanou k vyvíjejícímu se dítěti), není dostatek údajů, které by to podpořily, takže většina poskytovatelů zdravotní péče doporučuje jeho léčbu odložit až po narození.

8. Manikúra a pedikúra

Stejně jako s barvami na vlasy, ani s mani-pedisem se nemusíte na devět měsíců rozloučit. „Tuto část ale možná budete muset přeskočit ze dvou důvodů,“ říká Zondra Wilson. „V první řadě vás může dráždit zápach, zvláště pokud je vaše těhotenství citlivé. Za druhé, pokud si před lakováním nehtů odstraníte mozole, budete mít větší šanci, že se říznete,“ poznamenává. Těhotné ženy mají vyšší riziko infekce, proto odborníci jednoduše doporučují, abyste si nehty na chvíli ostříhali.

Nejnovější rutina péče o pleť

Přestože si můžete dopřát extra porci (nebo dvě!) těchto italských bylinných čajů, není čas být opatrný, pokud jde o vaši rutinu péče o pleť. Jaký je váš další krok? Postarejte se o svoji měnící se pokožku a 100% pohodu vašeho prcka, samozřejmě! Pamatujte, že důležitost aktualizace vaší rutiny péče o pleť je dvojí: změna hladiny estrogenu se mění a potenciál určitých složek, které se nacházejí v produktech péče o pleť, se mění.

Jste připraveni na změnu? Začněte tím, že přejdete na produkty péče o pleť převážně bez parfemace, pokud je to možné, použijete přírodní prostředky nebo si koupíte značky určené pro maminky. „Máte-li co do činění s akné vyvolaným těhotenstvím, dermatolog vám může poskytnout bezpečné lokální antibiotikum,“ poznamenává Wilson. Promluvit si se svým lékařem je vždy nejlepším lékem a ujistěte se, že jste to zmínili své manikérce nebo kadeřnici, pokud jste těhotná.

Napsat komentář