Jak ošetřit teplem poškozené vlasy bez stříhání

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o Jak ošetřit teplem poškozené vlasy bez stříhání

.

Pokud váš oblíbený nástroj pro úpravu vlasů zahrnuje teplo, pravděpodobně jste obeznámeni s poškozením teplem. Použití tepla na vlasy má samozřejmě estetické výhody, protože nutí kutikulu (vnější vrstvu vlasu):

 • lhát
 • uvolnit přirozené zvlnění
 • uvolnit vlhkost
 • zachovat jiný tvar

Přestože teplo mění hru, může také vysušit vlasovou kutikulu a změnit strukturu vlasových proteinů.

Jakmile jsou vaše vlasy poškozeny teplem, může se stát, že máte pocit, že jediným východiskem je naprosté odstřihnutí. V závislosti na závažnosti a typu poškození existují věci, které můžete udělat, abyste svým vlasům navrátili lesk a sílu, aniž byste je zkrátili.

Známky tepelně poškozených vlasů jsou docela zřejmé. Po příliš velkém počtu fénování mohou vaše vlasy začít vykazovat známky nadměrného stylu: obtížněji se upravují a při úpravě nedrží dobře svůj tvar.

Některé příznaky, že vaše vlasy byly poškozeny teplem, zahrnují:

 • roztřepené konečky nebo konečky, které se snadno lámou
 • bílé uzliny na koncích vlasového dříku
 • nadměrně suché vlasy
 • drsná nebo hrubá struktura vlasů
 • potíže s úpravou nebo česáním vlasů
 • vlasy, které se snadno zamotají a zamotají
 • lámavé vlasy

Možnosti ošetření tepelného poškození se budou lišit v závislosti na rozsahu poškození vlasů a typu vlasů.

kudrnaté vlasy

Poškození teplem je pro kudrnaté vlasy nepříznivé, což má za následek krepatění, zamotání a nepředvídatelnou strukturu. Chcete-li obnovit přirozené zvlnění, zaměřte se na utěsnění vlhkosti zpět do vlasového folikulu.

Vlasové masky a hloubkové pečující kúry bohaté na hydratační složky, jako je bambucké máslo a arganový olej, mohou pomoci vašim vlasům obnovit jejich nejlepší lesk. Vyberte si hydratační kondicionéry s kokosovým olejem, avokádem nebo aloe vera, které pomohou vašim vlasovým folikulům.

Vyhněte se každodennímu mytí vlasů šamponem, neboť šampon zbavuje vlasy jejich přirozených olejů. Šampon nanášejte jen na pokožku hlavy a vlasové kořínky. Umývejte si vlasy jednou za pár dní – alespoň do té doby, než si vlasy nezačnou opět udržovat svůj kudrnatý tvar.

Produkty k vyzkoušení:

Rovné vlasy

Poškození teplem může způsobit, že rovné vlasy budou suché a křehké. Může také zvýšit viditelnost roztřepených konečků a ztížit úpravu vlasů. Chcete-li obnovit lesk vlasů, zaměřte se na obnovu jejich přirozených bílkovin.

Vlastní maska ​​na vlasy může zlepšit vzhled vašich vlasů před večerem, ale nenapraví dlouhodobé poškození teplem.

Bezoplachové proteinové kúry s jogurtem, medem a olivovým olejem mohou pomoci obnovit přirozené vazby ve vlasech, takže poškození je méně patrné. Kondicionérové ​​spreje bohaté na keratin mohou také uklidnit narušené vazby ve vlasových folikulech.

Produkty, které stojí za vyzkoušení

Chemicky ošetřené vlasy

Barvení vlasů odbarvovačem nebo úprava vlasů trvalou může způsobit tepelné poškození. Ošetření v salonu vám může vlasy spálit, zvláště pokud je necháte působit delší dobu.

Chcete-li pomoci vlasům, které trpěly přehřátím v důsledku vystavení chemikáliím, možná budete muset jít do salonu nebo kadeřnictví, kde byly vaše vlasy ošetřeny.

Maska na vlasy nebo profesionální hloubková kondicionační kúra v salonu může být prvním krokem k obnově lesku vlasů. Další možností je ošetření horkým olejem určené pro domácí použití.

Než čekáte, až se chemicky ošetřené vlasy zotaví z tepelného poškození, snažte se neumývat si vlasy každý den a úplně se vyhněte používání horkých stylingových nástrojů. Toto je obzvláště důležité v prvních dnech po odbarvení nebo trvalé na vlasech.

Kondicionér Spirulina ve spreji může také pomoci obnovit vazby ve vlasech.

Produkt na vyzkoušení

Nejlepším řešením pro vlasy poškozené teplem je zcela zabránit. Samozřejmě, ne vždy je to možné, ale existuje několik ověřených způsobů, jak vlasy ochránit.

Jsou chvíle, kdy jediným způsobem, jak vyléčit teplem poškozené vlasy, je je ostříhat. Pokud domácí opravné prostředky nepomohou, aby byly vaše vlasy lépe upravitelné, zastřižení na pár centimetrů je pravděpodobně nejlepší způsob, jak minimalizovat projevy tepelného poškození.

Dobrým pravidlem je být trpělivý s vlasy asi měsíc. Používejte horké olejové masky a bezoplachové kondicionéry týdně, abyste se pokusili obnovit přirozenou rovnováhu. kůže.

Pokud zjistíte, že vaše vlasy po několika týdnech domácí kúry stále vypadají značně poškozené, navštivte odborníka na péči o vlasy, aby vám sestavil plán ošetření.

Nejrychlejší způsob, jak se zbavit tepelného poškození vlasů, je ostříhat vlasy. Ale můžete dát svým vlasům nějaký čas, než uděláte něco drastické.

K obnovení přirozené textury a lesku vlasů můžete použít hydratační kúry a upravit si režim péče o vlasy. Trpělivost je klíčová.

.

Napsat komentář