Jak odstranit superlepidlo z kůže

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o Jak odstranit superlepidlo z kůže

.

Přezkum

Superglue bylo navrženo jako velmi silné lepidlo. Rychle vytvoří spoj, který za pár vteřin utěsní plast, gumu, dřevo a jiné materiály a nepustí. Pokud si náhodou přilepíte prsty nebo je přilepíte na hrnek nebo nohu stolu, které opravujete, je snadné rychle uvíznout.

Pokud máte slepené prsty, rty či dokonce oční víčka, nepropadejte panice. Super lepidlo není zcela nepropustné. Můžete jej odstranit několika jednoduchými kroky.

Pokud máte na kůži superlepidlo, je nejlepší použít aceton, který je součástí mnoha odlakovačů na nehty. Potom postupujte takto:

 1. Odstraňte veškeré oblečení, které bylo vystaveno lepidlu.
 2. Jemně vetřete malé množství acetonu do lepené oblasti pokožky.
 3. Pokud můžete, pokuste se jemně roztrhnout kůži, jako byste odstraňovali obvaz. Netahejte příliš silně – mohli byste si natrhnout kůži.
 4. Po sloupnutí pokožky omyjte místo mýdlem a vodou.
 5. Naneste krém na pokožku, abyste zabránili vysušení.

Žádný odlakovač? Namočte pokožku do teplé mýdlové vody. Potom zkuste pokožku jemně sloupnout nebo rozvinout. Může to trvat poněkud déle, ale tímto způsobem můžete lepidlo odstranit.

Odstranění superglue z očních víček

 1. Umyjte si oči teplou vodou.
 2. Nepokoušejte se otevřít oční víčka.
 3. Navštivte očního lékaře, který může mít speciální postupy, které pomohou odstranit lepidlo.
 4. Pokud vám oční lékař nemůže otevřít víčka, oko by se mělo samo otevřít do týdne.

Odstranění superglue ze rtů nebo úst

 1. Umyjte si rty velkým množstvím teplé vody.
 2. Pokud můžete, jemně sloupněte nebo srolujte rty.
 3. Snažte se spolknout zaschlé lepidlo.
 4. Pokud se vám nedaří přilepit rty, navštivte svého lékaře.

Superglue není horké, ale přesto vám může popálit pokožku. Kyanoakrylát, pojivová chemikálie v superlepidle, způsobuje reakci, když přijde do kontaktu s bavlnou, například s vaším oblečením. Tato reakce může způsobit červené, puchýřovité popálení.

Při použití superglue jej držte dále od bavlněného oblečení, látek a jiných materiálů, které mohou způsobit popáleniny. K ošetření popálení opláchněte postižené místo vodou. Naneste antibiotickou mast a sterilní obvaz. Pokud popálenina pokrývá velkou oblast kůže nebo je těžká, navštivte lékaře.

Superglue rychle přilne k pokožce i k povrchům. Při pokusu o rozbití slepené kůže může dojít k jejímu roztržení. Ve vzácných případech může tento typ lepidla způsobit i popáleniny.

Pokud se vám na kůži dostane superlepidlo, nemělo by to způsobit žádné trvalé poškození. Lepidlo se během několika dní samo rozpustí. Proces můžete urychlit opláchnutím postiženého místa vodou nebo použitím odlakovače na nehty. Pokud se lepidlo po několika dnech neodlepí, nebo se vám objeví vyrážky či popáleniny, navštivte svého lékaře.

.

Napsat komentář