Jak obnovit rovnováhu pH pokožky– Přirozeně pečujte o své tělo Přečtěte si Andreina doporučení

Viděli jsme, že mnohé z našich produktů – zejména čisticí prostředky a tonery – dělají spoustu věcí, včetně vyrovnávání úrovně pH naší pokožky, ale co to přesně znamená? Abych to objasnila, obrátila jsem se na Rachel Nazarian, MD, ze Schweiger Dermatology Group v New Yorku, abych vysvětlila, co se skrývá za pH, jaký vliv má na vaši pokožku a jak a proč. Rovnováha je krásná.

Co je „pH“ a jaká je ideální „rovnováha“?

Dr. Nazarian: Stupnice pH je číselná stupnice (obvykle mezi 0 a 14), která měří jako kyselé resp. [neutral] něco je. Kůže, jako každý orgán v těle, činí maximum v úzkém ideálním prostředí, zejména pokud jde o pH. Pokožka si nejlépe udrží bariéru kolem 5,5 – mírně kyselá. Při ideálním pH (5,5) si pokožka dokáže udržet dobrou bariéru a spolu s přírodními oleji, zvlhčovači a bakteriemi funguje jako skutečný ochranný orgán. Tento soubor faktorů, které vytvářejí tento štít, se nazývá „kyselý plášť“.

Proč je pro pokožku důležitá rovnováha pH?

Dr. Nazarian: Jakákoliv velká odchylka – buď příliš vysoké nebo příliš nízké pH – vyhodí „ekosystém“ pokožky a způsobí zánět a podráždění, když jsou narušeny přirozené oleje a bakterie na pokožce. Spojení mezi pH a bakteriemi pochází z takové změny pH v jakémkoli směru, že „dobré“ bakterie již nejsou schopny kontrolovat zánět a „špatné“ bakterie.

Jaké jsou znaky toho, že pH vaší pokožky je nevyvážené?

Dr. Nazarian: Když si lidé stěžují, že jejich pokožka je příliš červená, příliš suchá, příliš svědivá, příliš světlá, příliš mastná – příliš mnoho – je možné, že ideální rovnováha pokožky je narušena a pH se změnilo, čímž se vytvořila kaskáda zánětlivých faktorů a nejednotnosti. v přírodní flóře. Přestože je koncept rovnováhy pH stále široce studován, předpokládá se, že příliš zásadité pH způsobuje suchost a sníženou hydrataci pokožky, což vede k ekzémovým vyrážkám a potenciálnímu zvýraznění známek stárnutí (jako jsou jemné linky, vrásky), zatímco pokožka také nízké na kyselém pH spektru vytváří zvýšené zarudnutí a zánět. To samé je možné vnitřně: máme přirozenou bakteriální flóru, která pomáhá posilovat imunitní systém a pomáhá minimalizovat škodlivé bakterie. Když se vzdáme této citlivé rovnováhy, novější studie naznačují, že zánětlivé markery v tlustém střevě (a kůži) se zvyšují, což spouští akné, rosaceu a pravděpodobně další zánětlivá kožní onemocnění. Jakákoli odchylka brání pokožce vypadat, cítit a mít ty nejlepší výsledky.

Co ovlivňuje rovnováhu pH pokožky?

Dr. Nazarian: Na pH pokožky může mít vliv téměř vše: produkty péče o pleť, které používáte, čímž ji myjete (klasická mýdla jsou příliš zásadité), jak často si ji myjete a dokonce i to, co jíte. Podobně (a častěji), pokud používáte příliš kyselé nebo příliš zásadité produkty, můžete změnit pH pokožky. Moji pacienti vždy hledají „domácí léky“ nebo tipy pro péči o pleť na Pinterestu, aby přirozeně řešily své problémy s pokožkou, ale je to mimořádně riskantní, protože většina domácích produktů, jako jsou domácí léky, kuchyň a koupelna, má velmi odlišné pH než pokožka.

Jak lze nejlépe obnovit rovnováhu pH pokožky?

Dr. Nazarian: Probiotika mohou pomoci obnovit rovnováhu pokožky a bakterií z vnějšku i zevnitř, ale je důležité dodržovat správnou lokální dietu a dietu, aby se snížilo narušení dobré bakteriální flóry a pH. Mnohé produkty aktuální péče o pleť dnes obsahují probiotika nebo tvrdí, že mají vyvážené pH: obě tyto techniky pomohou obnovit ideální prostředí pokožky. Kromě toho, pokud nezapomenete na šetrné zacházení s pokožkou (ne nadměrné mytí, nadměrné tření nebo používání náhodných produktů), pomůže to zabránit zničení citlivého kyselého povlaku a ochrání vaši pokožku, aby vás mohla chránit.

Napsat komentář