jak o ni správně pečovat a chránit ji před sluncem| Zdravápleť

30 Červenec Pehavá pokožka: jak o ni pečovat a chránit ji před sluncem

Zveřejněno ve 12:36 ve Skin od Fabra Communication

V jednom z našich předchozích příspěvků jsem to zjistil skvrnitost byly druh skvrny na kůži. Tyto, odborně nazývané pihy, mají téměř vždy genetický původ, přestože vlivem slunce vznikají a ztmavují. Existují ploché, zaoblené a obecně malé skvrny, které se objevují ve velkých skupinách. Především jsou zaměřeny na pokožku líc a nosu, ačkoli mohou být také na rukou, hrudníku a zádech. Jak je vysvětleno v blogu, pihavá kůže Objevuje se z následujícího důvodu: „při kontaktu se sluncem se melanin nepravidelně rozmisťuje po pokožce, přičemž na určitých místech vytváří o něco hustší ložiska a jsou to pihy.“

Dříve byly pihy vnímány jako nedokonalost pleti, kterou je třeba skrýt, a tedy odlíčit. Nicméně, již několik let, dívky pihavá kůže viděli, jak se na ně zaměřuje kosmetický průmysl, díky čemuž jsou módní. Ve skutečnosti je dnes už normální, že si je mnohé dívky „natírají“ nebo mají na sociálních sítích filtry, které je na vás uměle nasadí.

Jak pečovat o pihavou pokožku?

Aby se vzhled těchto skvrn nezvýrazňoval nebo nezhoršoval, je třeba dodržet (téměř) jedno základní pravidlo: nevystavovat se slunci. Nebo, protože to není možné, dělejte to vždy s ochranou a v obdobích nižšího výskytu. Ve skutečnosti je velmi normální, že pihavá kůže je navíc citlivá pokožka na slunci. Jakákoliv ochrana nestačí, proto je lepší použít klobouky, deštníky a samozřejmě opalovací krém s vysokou fotoprotekcí. To je krém s FP 30 nebo 50.

Dalším důležitým bodem, kromě toho, co již bylo řečeno, je dodržování správné rutiny obličeje a dostatečné hydratace pokožky. Abyste toho dosáhli, musíte po expozici pít dostatek vody a dobře vyživovat pokožku.

Chodívejte také pravidelně na dermatolog je to životně důležité. „Třeba mít na paměti, že zatímco vrozené jizvičky se v průběhu času obvykle nemění, pihy, které získají, se v průběhu let postupně mění, čímž se zvětšuje povrch a snižuje se množství pigmentu,“ tvrdí odborníci.

Napsat komentář