Jak nosit korálky v pase pro uvědomění si těla

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Jak nosit korálky v pase pro uvědomění si těla

.

Zahrnujeme produkty, které považujeme za užitečné pro naše čtenáře. Pokud nakupujete z odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš postup.

Fakt ověřený Jennifer Chesak 17. května

Opaskové korálky jsou tradičním africkým doplňkem sestávajícím z malých skleněných korálků na šňůrce nebo drátku, které se nosí kolem pasu nebo boků. Přicházejí v různých barvách a tvarech a mohou zahrnovat také ozdobné kameny, krystaly nebo přívěsky.

Korálky do pasu nosily ženy v mnoha západoafrických kulturách po staletí. V posledních letech si získali oblibu mezi ženami na Západě. Nazývají se také břišní korálky, pásové korálky nebo korálkové pásové řetízky.

V Ghaně, Nigérii, Senegalu a dalších zemích západní Afriky jsou korálky v pase symbolem ženskosti, plodnosti, smyslnosti a duchovní pohody. Dnes, v Africe i ve Spojených státech, ženy používají pásové korálky pro estetické i praktické účely.

Budeme se zabývat mnoha důvody, proč zůstávají korálky do pasu tak oblíbeným doplňkem mezi ženami po celém světě a jak korálky přizpůsobit svému tělu.

Uvědomění si hmotnosti

Pásové kuličky se běžně používají pro měření změn hmotnosti. Namísto stoupání na váhu mohou lidé používat pásy ke sledování tloustnutí nebo hubnutí v oblasti břicha.

Korálky v pase se nevytahují. Pokud přiberete, korálky budou sedět výše v pase nebo se budete cítit stísněně. Naopak, pokud zhubnete, korálky se vám budou zdát uvolněné a padnou vám níže na boky.

Na rozdíl od čísel na stupnici jsou korálky v pase více kompatibilní s pozitivitou těla. Ženy všech velikostí a tvarů mohou pohodlně nosit korálky v pase na zkrášlení svého těla.

K dispozici jsou dokonce i nastavitelné korálky v pase, pokud nechcete, aby korálky seděly jinak v závislosti na vaší hmotnosti nebo změnách, jako je nadýmání.

Vyspělost

V částech světa, kde jsou korálky v pase kulturní tradicí, se často spojují s ženskostí, zralostí a růstem.

V Ghaně jsou miminka tradičně zdobená korálky na opasku během slavnostního jmenování. Korálky však nadále nosí jen dívky, když stárnou.

V mnoha západoafrických tradicích matky uvážou svým dcerám kolem pasu pár korálků během prvního menstruačního období, aby symbolizovaly jejich přechod do ženství.

Přerůst pár korálků v pase může také znamenat přechod do nové etapy života. Korálky, které dívku nosí během puberty, se budou lišit od korálků, které nosí například po narození prvního dítěte.

Blízkost a plodnost

Mnoho žen po celém světě používá korálky v pase v intimním prostředí, aby zdůraznily svou smyslnost. Korálky v pase mohou být také úzce spojeny s plodností. Některé ženy nosí speciální korálky během sexu, když se snaží otěhotnět.

V kulturách Ashantu a Krobo v Ghaně si ženy, když se stane plodnou, přidávají větší korálky nebo zvonky do pasu, takže při chůzi vydává hluk, aby upozornila potenciální nápadníky v okolí.

V jiných kulturách se korálky v pase nosí pod oblečením tak, aby je mohla vidět pouze nositelka a její vybraní partneři, jako speciální soupravu spodního prádla.

Pro těhotné jsou dostupné také speciální korálky v pase. Věří se, že poskytují ochranu matce a rostoucímu dítěti.

Dědictví a hrdost

Přestože ženy všech ras a národností nosí korálky v pase, tento doplněk je nepochybně africký původ. Korálky do pasu jsou oblíbeným způsobem, jak se ženy z černé diaspory spojují se svými předky a slaví jejich dědictví a kulturní praktiky.

Dnes se používání korálků do pasu černými a hnědými ženami na Západě stalo samo o sobě kulturní tradicí, která odráží zkušenosti z diaspory.

Mnohé ženy v diasporu nemají přímé znalosti o svém západoafrickém původu kvůli transatlantickému obchodu s otroky. Návrat korálků do pasu také znamená, že černošky mohou opět získat možnost jít ve stopách svých předků. Korálky jsou neustálou fyzickou připomínkou, že dědictví není nikdy tak daleko, jak si myslíte, a závisí na osobní interpretaci.

Póza

Korálky v pase mohou pomoci člověku lépe si uvědomit svůj žaludek a držení těla. Korálky sedí úplně jinak podle toho, jak člověk sedí a dýchá. Mohou sloužit jako připomínka, abyste seděli vzpřímeně, zpevnili břišní svaly, uvolnili záda a správně dýchali.

Korálky v pase a magie

V Ghaně a jiných částech západní Afriky si ženy tradičně přidávaly amulety a vonné oleje, aby sváděly nápadníky nebo se chránily před negativní energií. Dnes ve Spojených státech mnoho řemeslníků s korálky v pase používá lidové léčebné technologie, jako jsou krystaly, léčení čakry nebo nastavení záměrů.

Nejlepší věc na korálcích do pasu je to, jak jsou na míru. Můžete nosit tolik pramenů korálků, kolik chcete, a nosit je z jakéhokoli důvodu. Jsou silným prostředkem sebevyjádření.

Abyste se změřili na korálky v pase, umělkyně Anita z The Bee Stop nejprve doporučuje rozhodnout se, kam chcete korálky umístit na svém těle. Chcete, aby byly vysoko v pase? Dole na bocích? Přímo u pupíku?

Když se rozhodnete, omotejte si kolem této části těla krejčovský metr nebo šňůrku, abyste změřili své míry. Pokud používáte lano, označte místo, kde se oba konce setkávají, a pak změřte tuto délku pomocí pravítka. Snažte se neomotat lano nebo pásku příliš těsně kolem těla. Výsledkem bude těsnější přizpůsobení, než byste očekávali.

Některé korálky v pase jsou trvalé. To znamená, že nit se nenatahuje a korálky nelze nasadit nebo sejmout. Jsou navrženy tak, aby zůstaly na vašem těle 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, dokud se nerozbijí nebo se je rozhodnete definitivně odstřihnout.

Některé odnímatelné korálky v pase jsou také nastavitelné nebo jsou dodávány s prodlužovacími řetízky. To může být dobrá volba pro lidi, kteří chtějí nosit stejné korálky v jakékoli velikosti pasu, aniž by se museli obávat, že do nich „zapadnou“. Namísto toho vám vyhovují korálky.

Na výběr je mnoho stylů, barev a materiálů. Korálky v pase mohou být naplněny symbolikou, pokud si to přejete. Každá barva a kámen jsou spojeny s konkrétním významem:

Barva Význam

 • Modrá: léčení, harmonie, porozumění, pravda.
 • Hnědá: země, stabilita
 • Zelená: prosperita, plodnost, hojnost, naděje, uzdravení.
 • Fialová: spiritualita, moudrost, královská hodnost.
 • Červená: vitalita, vášeň, odvaha, sebevědomí
 • Bílá: světlo, pravda, čistota
 • Žlutá: moudrost, jasnost, vědomí, energie, radost.

Hodnota kamene a amuletu

 • Špatné oko: ochrana před negativitou
 • Zelený avanturín: štěstí, prosperita, bohatství.
 • Hamsa: ochrana před zlem nebo neštěstím
 • Lapis lazuli: klid, moudrost, pravda, vhled
 • Křemen: čirost, zvýrazňuje ostatní krystaly
 • Růžový křemen: Láska, soucit, léčení

Pokud je to možné, zkuste si svůj první pár korálků na opasek koupit osobně. Tímto způsobem je může umělec změřit podle vašeho těla a ujistit se, že korálky sedí přesně tak, jak chcete.

Pokud je ve vaší blízkosti africký trh, může tam být výrobce korálků. Pokud ne, prodejce vás s největší pravděpodobností může nasměrovat správným směrem.

Nemůžete-li najít beadworker ve svém okolí, nebo pokud vám vyhovuje objednávání online, existuje mnoho možností.

Některé z nich, jako například The Bee Stop nebo Bruja de La Cocina, se prodávají prostřednictvím Etsy. Jiní mají své vlastní online obchody, jako například Alaiyo Waist Beads and Waists By Wednesday.

Mějte na paměti, že pokud nemůžete najít korálky pro velikost vašeho pasu, mnozí umělci rádi přijmou vlastní objednávku.

Korálky do pasu mohou vypadat jako jednoduchý doplněk, ale nositelku dokáží proměnit. Když si kolem pasu omotáte pár kuliček, budete se cítit smyslně a při zemi. Korálky slouží jako neustálá připomínka, abyste byli pozornější a laskavější ke svému tělu.

Můj první pár korálků do pasu například úplně změnil můj vztah k bříšku. Před korálky jsem se zlobil na žaludek, když se zvětšil. Po korálcích jsem se cítila krásně bez ohledu na to, jak velké nebo malé jsem měla bříško.

Jiné ženy zjišťují, že korálky v pase jim dodávají sílu i jinak: spojení s jejich dědictvím, symbol plodnosti nebo způsob měření hmotnosti a držení těla.

Korálky do pasu jsou velmi osobním artiklem, takže existuje tolik způsobů, jak v nich najít smysl, kolik je stylů korálků. S rostoucí popularitou pásových korálků se tato západoafrická tradice bude pravděpodobně nadále vyvíjet v následujících letech.

Kim Wong-Shing je spisovatel z New Orleans. Její práce zahrnuje krásu, zdraví, vztahy, popkulturu, identitu a další témata. Bylinky v mužském zdraví, HelloGiggles, Elite Daily a GO Magazine. Vyrůstala ve Philadelphii a navštěvovala Brown University. Její webová stránka je kimwongshing.com.

.

Napsat komentář