Jak nastavit správný režim péče o vlasy pro vás

Při čtení tohoto příspěvku se dozvíte několik informací o Jak nastavit správný režim péče o vlasy pro vás

.

Zvykněte si na péči o vlasy stejně, jako začínáte s péčí o pleť. Jakmile najdete ten, který vám vyhovuje, nikdy nezabloudíte.

Ale proces hledání této rutiny se může zdát poněkud skličující, zvláště pokud existuje mnoho možností pro lidi se stejným typem vlasů.

Tady je rozpis všeho, co potřebujete vědět, abyste našli rituál péče o vlasy, který je pro vás ten pravý.

Od pocitu z vašich vlasů až po styly, které upřednostňujete, všechny tyto prvky změní rutinu, kterou si nakonec vyberete.

Vaše přirozená struktura nebo typ vlasů

Typy vlasů bývají tenké, husté nebo hrubé a spadají do jedné ze čtyř kategorií:

Každá má svá pro a proti. Například rovné vlasy mají tendenci vypadat a cítit se mastné rychleji než kudrnaté vlasy, protože olej rychle prosakuje do vlasového stonku.

Ať už byly vaše vlasy odbarveny, barveny nebo jinak chemicky ošetřeny.

Pokud byly vaše vlasy v kontaktu s barvivy, bělidly nebo chemikáliemi, možná budete muset vážně přemýšlet o své rutině.

Lidem s barvenými vlasy se doporučuje neumývat si vlasy každý den, aby se předešlo jejich předčasnému vyblednutí a vysušení.

A odbarvené vlasy mohou vyžadovat dodatečnou výživu ve formě kondicionéru nebo vlasových masek.

Jak nejraději nosíš vlasy každý den?

Milujete žehlení vlasů? Srolovat to? Nechat naprosto přirozené?

Toto je další věc, kterou byste měli zvážit, zvláště pokud rádi používáte škodlivé tepelné nástroje.

Máte-li konkrétní problémy, které byste chtěli vyřešit

Je v pořádku, pokud je i jen jeden aspekt vašich vlasů problematický, ať už je to krepatění, šupinatá pokožka hlavy nebo suché, poškozené prameny.

Vědět, v čem je problém, je polovina úspěchu. Zbytek zahrnuje hledání nejlepšího řešení.

I když váš typ vlasů a problémy mohou do určité míry změnit vaši rutinu péče o vlasy, existuje několik základních kroků, ze kterých může mít užitek každý.

jasný

Čištění je rovnováha mezi odstraněním věcí, jako je mrtvá kůže a zbytky produktu.bez zbavení vlasů přírodních olejů.

Bez dobrého umytí se kožní maz vytvoří a zanechá nežádoucí mastnotu.

Stejně jako odumřelá kůže, není-li odstraněna. Pokožka se obnovuje přibližně každých 28 dní, což může být patrné, jsou-li vlasy špinavé.

A pokud jste vášnivý plavec, nechcete nechat chlór na svých zámcích. Čím déle sedí, tím více času má na to, aby vlasy zbavoval jejich přirozených prvků a poškodil je.

Podmínka

Klimatizace mají mnoho výhod. Hlavním z nich je hydratace, ale mezi další patří rozčesávání, dodává lesk a snižuje krepovatění.

Hlavní složkou kondicionéru je kationtová povrchově aktivní látka.

Když jsou vlasy mokré, přilepí se na ně, potáhnou prameny a doplní vlhkost, kterou šampon mohl odstranit.

Zvlhčování a zahušťování

Pro další hydrataci vlasů můžete pokračovat ve dvoukrokovém procesu, který je známý jako zvlhčování a zahušťování.

To může být obzvláště užitečné pro kudrnaté nebo kudrnaté vlasy, které jsou náchylné k suchosti.

Cílem je utěsnit vlhkost a ne uzavřít sucho pomocí hydratačního produktu a těsnícího oleje.

rozmotat

Rozmotání je nezbytné, abyste předešli rozbití a usnadnili vám život.

Musíte však použít správný nástroj, například hřeben se širokými zuby, abyste si náhodou nevytrhli vlasy.

V závislosti na typu vašich vlasů budete možná muset rozčesávat každý den nebo mnohem méně často.

Styl a ochrana

S celou řadou nástrojů a triků, jako jsou volumizéry a gely, si můžete upravit vlasy tak, jak se vám líbí.

Ale pokud máte rádi vyhřívané nástroje, musíte tyto prameny chránit sprejem pro tepelnou ochranu.

Bodové ošetření

Bodové ošetření jednoduše znamená vybrat si specifickou oblast, která vás trápí, a podniknout kroky k jejímu řešení.

Například vás už nebaví krepovité vlasy a zkoušíte proteinovou kúru.

Nebo si všimnete, že vaše pokožka hlavy je velmi suchá, a tak si na ni naneste super výživný produkt určený pro tuto oblast.

Zatímco většina lidí přísně dodržuje výše uvedené kroky, neexistuje žádný konkrétní produkt nebo nástroj, který musíte dodržovat.

Namísto toho experimentujte, abyste našli ty, které vám vyhovují.

Čištění a kondicionování

 • Čistící šampon. Hluboký šampon s rozjasňujícím složením odstraňuje z vlasů nečistoty. Omezte používání na jednou za měsíc, protože mohou odstranit přírodní oleje.
 • „Denní“ šampon. Toto šampon používaný pro běžné mytí možná není třeba aplikovat denně, jak naznačuje název, ale vždy, když vaše vlasy cítí, že potřebují dobré čištění.
 • „Denní“ nebo oplachovací kondicionér. Kondicionér, který používáte nejčastěji, se po několika minutách opláchne. Nejlépe se nanáší do středu a na konečky, protože aplikace u kořínků může způsobit mastnotu pokožky hlavy.
 • Nechte v kondicionéru. S tímto druhem kondicionéru jej nanášíte stejným způsobem, ale nesmýváte jej. To vám umožní zvýšit úroveň výživy.
 • Hluboký kondicionér. Pro ještě větší hydrataci vyzkoušejte hloubkový kondicionér. Tyto kondicionéry jsou skvělé pro suché vlasy a jsou navrženy tak, aby vydržely déle.

Zvlhčování a zahušťování

 • Vlasové mléko. Po vyčištění a kondicionování vlasů může krém na bázi poskytnout dodatečnou ochranu před lámáním a vysušením. Poskytuje také lehké, nepevné držení.
 • Olej. Pokud jde o ropu, máloco zabere hodně. Posílením přirozených olejů vašich vlasů uzamyká vlhkost a posiluje prameny.

rozuzlení

 • Crest. Mokré vlasy se při česání snáze lámou, i když to není případ strukturovaných nebo pevně natočených vlasů. Méně nebezpečnou alternativou může být hřeben se širokými zuby.
 • Kartáč. Existují různé typy štětců. Některým se zdají štětiny na vlasech příliš drsné, proto se rozhodněte pro plastovou verzi. Snažte se nečesat vlasy příliš silně. Obvykle stačí jednou denně.
 • Stříkejte. Pokud se při škrábání nebo škrábání objeví slzy, nejprve naneste sprej na rozčesávání.
 • Sérum. Rozčesávací sérum, bohatší způsob, jak se vypořádat s těmito uzlinami, může vlasy dále upravit a učinit je jemnějšími, takže hřebeny se snadno rozčesávají.

Styling a ochrana

 • Mousse. Zní to super retro, ale moderní pěny dodávají vlasům texturu a objem a mohou dokonce vylepšit kudrny. Navíc nezanechává lepkavý nebo hrudkovitý pocit.
 • Vosk. Hustší vosk na vlasy poskytuje větší fixaci a lesk. Kromě toho by neměla nechat prameny ztuhlé.
 • Pomáda. Pro dlouhotrvající, super lesklý vzhled se rozhodněte pro rtěnku. Tento stylingový přípravek byste měli používat na vlhké vlasy, jelikož nevysušují a zanechávají hladký povrch.
 • Gel. Stylingový gel může vašim vlasům poskytnout jakoukoli fixaci, od lehkých až po velmi silné, v závislosti na produktu, který používáte. Všechny gely však poskytují výraznou texturu a lesk.
 • Suchý šampon. Pokud se vám vlasy rychle mastí, ale nechcete si je mýt každý den, trochu suchého šamponu vám může pomoci zbavit se nežádoucího mazu. Ale má tendenci se hromadit na pokožce hlavy, takže se snažte nepoužívat příliš mnoho.
 • Zesilovač objemu. Zdá se vám, že vaše vlasy jsou ochablé? Volumizéry zvednou vaše vlasy nad hlavu, díky čemuž bude váš účes hustší a zároveň zůstane lehký.
 • Texturizátor. Tato kategorie může zahrnovat vše od solných sprejů až po produkty na curling a je navržena tak, aby dodala vlasům texturu a zachovala styl.
 • Sérum nebo sprej pro dodání lesku. Tyto produkty přilnou k povrchu vlasů a zanechají je hladký a lesklý. Nanášejte od konečků do středu.
 • Sprej na vlasy. Moderní laky na vlasy mají různou sílu držení a mohou dokonce vyřešit problémy, jako je krepovatění vlasů. Na rozdíl od minulých let nedělají vlasy příliš tlusté.
 • Sprej na tepelnou ochranu. Ať už používáte fén, žehličku nebo kulmu, musíte tyto prameny chránit. Tyto spreje vytvářejí bariéru, která zabraňuje vystavení extrémním teplotám.

Léčba

 • Ošetření pokožky hlavy. Exfoliační ošetření pokožky hlavy může vyčistit folikuly, stimulovat krevní oběh pro růst a uklidnit problémy, jako je svědění. Používejte jednou nebo dvakrát měsíčně.
 • proteinová léčba. Kudrnaté nebo křehké vlasy mohou potřebovat extra dávku bílkovin. Tato měsíční ošetření vyplní mezery v kůžičce, posílí a vyhladí prameny.
 • Cílová maska. Masky na vlasy, často naplněné výživnými složkami, se obvykle nechají působit několik minut, aby vlasy do hloubky opravily a odstranily suchost, roztřepené konečky nebo krepovatění.

Velkolepé výsledky neuvidíte ze dne na den, ačkoli masky a některé stylingové produkty mohou být patrné hned.

Vaše vlasy potřebují čas, aby si zvykly na nové produkty. V některých případech to může být i týden.

Suchým nebo poškozeným vlasům však může trvat nejméně měsíc, než začnou využívat výhod.

Rozdíl může mít také pořadí, ve kterém produkty aplikujete. I když to závisí na typu a textuře vašich vlasů, existuje několik obecných pravidel.

Šampon, kondicionér a jakékoli sprchové produkty by se měly aplikovat jako první, poté by měla následovat tepelná ochrana, objem nebo pěna a sérum na lesk.

Potom můžete vlasy vysušit a upravit, zafixovat je gelem (nebo podobným) a lakem na vlasy.

Ujistěte se, že váš konečný stylingový produkt uzamkne vlhkost a pomůže udržet vaše vlasy zdravé.

Neexistují žádná přísná pravidla, jak často byste měli jednotlivé produkty používat.

Někdo si myje vlasy třikrát týdně a někdo si je čistí jednou týdně. A někteří to dělají ještě méně.

Pokud máte pochybnosti, poraďte se s vlasovým specialistou, který vám poskytne personalizované poradenství přizpůsobené produktům, které používáte, a potřebám vašich vlasů.

Říká se, že struktura vlasů se mění každých 7 let. Na rozdíl od většiny fám, které se šíří po internetu, je na tom něco pravdy.

Vlasy rostou ve shlucích a tyto shluky se znovu objeví přibližně každých 7 let.

Postupem času se objevuje méně pramenů, což vede k řídnutí a oslabení vlasů, což často souvisí se stárnutím.

Hormony mohou změnit i vlasy.

Například během těhotenství může zvýšená hladina estrogenu zpomalit vypadávání vlasů, výsledkem čehož jsou hustší a lesklejší vlasy.

Když hladiny těchto typů hormonů klesnou, může dojít k vypadávání vlasů. S takovými problémy s vlasy se často pojí například menopauza.

Pokud si všimnete těchto změn a podle toho zareagujete, vaše vlasy budou vypadat zdravě.

Možná budete muset změnit svůj denní režim v určitých obdobích roku.

S příchodem zimních měsíců se mnozí musí rozhodnout pro produkty s extra hydratačními účinky. Výhodné jsou také hustší krémy.

Ale během teplejšího léta se můžete rozhodnout pro lehčí receptury, které pomohou vašim vlasům zůstat poddajné i přes vlhkost.

Nakonec byste měli vědět několik užitečných věcí, které se vztahují na jakoukoli strukturu vlasů a problém.

Nechte se pravidelně stříhat

Pokud vaše vlasy vypadají nezdravě, může to být způsobeno tím, že je třeba je ostříhat.

Stříhání vlasů každých 6-8 týdnů je údajně prospěšné jak pro snížení lámavosti a roztřepených konečků, tak pro růst.

Používejte teplou, ne horkou vodu

Ponoření vlasů do horké vody je může vysušit a pokud jsou zabarvené, barva může rychle vyblednout.

Nebudete muset snášet ledovou sprchu nebo koupel. Stačí přejít na teplou vodu.

Ujistěte se, že tyto živiny přijímáte ve své stravě

I vaše strava může vašim vlasům prospět.

Protein, také známý jako stavební kámen vlasů, se k vlasům dostane jen tehdy, pokud jich zkonzumujete dostatek.

Pokud nemáte dostatek, počkejte na výskyt křehkosti a sucha.

Železo je také důležitým zdrojem života pro vlasy. Když tělo nemá dostatek, může to ovlivnit růst vlasů.

Pozor je třeba si dát i na vitamíny A a C. První je potřebný pro tvorbu přírodních vlasových olejů a druhý podporuje tvorbu kolagenu, čímž vlasy posiluje.

A nezapomínejte ani na omega-3 mastné kyseliny. Jsou nezbytné pro hydrataci a celkový stav pokožky hlavy.

Buďte přirození, kde je to možné

Tím, že umožníte svým vlasům dýchat, dokážete zázraky. To může zahrnovat omezení používání tepla, nechat jej vysušit na vzduchu a vyhnout se používání žehliček na vlasy a kulmy.

I stahování vlasů do pevného ocasu může způsobit napětí, proto je nechte rozpuštěné, aby netahali.

A pokud nepotřebujete použít stylingový přípravek, nepoužívejte jej. Snížíte tak hromadění zbytků.

Zjištění režimu péče o vlasy může trvat několik dní, ne-li týdnů.

Ale jakmile je vše rozhodnuto, jste na dobré cestě k vlasům, které si zasloužíte.

Lauren Sharkey je novinářka a spisovatelka specializující se na ženské problémy. Když se nesnaží najít způsob, jak se zbavit migrény, lze ji nalézt, aby odpověděla na vaše skryté zdravotní otázky. Napsala také knihu o mladých ženských aktivistkách po celém světě a v současnosti buduje komunitu takového odporu. chytit ji Twitter.

.

Napsat komentář