Jak najít nejlepší typy peelingů na obličej pro vaši pokožku– tvůj kosmetický blog přečtěte si moje doporučení

Jelikož se léčba péče o pleť z koupelí na domácí neustále mění, mnozí lidé objevují sílu dobrého peelingu obličeje. U peelingů si lze dávat pozor, protože obsahují jako hlavní složku „kyselinu“, ale při správném použití dokážou s vaší pletí zázraky, rozjasní, vyhladí a tonizují texturu pleti. Poznejte různé typy peelingů, abyste našli ten nejvhodnější pro váš typ a stav pleti.

Jak to funguje

Domácí peelingy jsou podobné verzím klinické kvality, ale obvykle mají nižší koncentrace složek. Jsou také známé jako povrchové peelingy, protože nejsou tak hluboké a nejsou tak potenciálně rizikové jako klinické postupy. Peeling odstraňuje vnější vrstvu odumřelých kožních buněk a odhaluje světlejší pokožku, která je méně postižena skvrnami, zabarvením a jemnými linkami. Peeling může také snížit výskyt pórů odstraněním nečistot a kožního mazu, mastné sekrece pokožky, která ucpává a způsobuje její otok. Primární složky v těchto domácích kúrách jsou trichloroctová, glykolová, beta hydroxy a mandlová kyselina. Skořepina, která obsahuje kombinaci kyselin, je často nejlepší, protože je méně dráždivá než vysoká dávka koncentrované kyseliny a několik kyselin může spolupracovat a poskytnout synergický efekt.

TCA (kyselina trichloroctová)

TCA nebo kyselina trichloroctová se může pochlubit stejným typem kyseliny octové, která se nachází v octě, ale je mnohem silnější. TCA aplikovaná na pokožku vysušuje svrchní vrstvu buněk tak, aby se odlepily – to může trvat dny nebo týdny. Pokožka, která se objevuje pod starými buňkami, je hladší a tónově jednotnější. Máte-li hyperpigmentaci v důsledku poškození sluncem nebo melasmy, TCA je obvykle dobrou volbou.

Kyselina glykolová

Většina AHA peelingů nebo peelingů alfa hydroxykyselin používá jako hlavní složku kyselinu glykolovou. Kyselina glykolová zlepšuje texturu pokožky, obnovuje kolagen a může pomoci snížit nerovnoměrné zbarvení způsobené akné, stařeckými skvrnami a poškozením sluncem. Jeho malé molekuly mu umožňují proniknout hluboko do pokožky.

Beta hydroxykyselina

Beta hydroxykyselina, která je úzce spojena s alfa hydroxykyselinou, má kyselinu salicylovou a obsahuje protizánětlivé vlastnosti, takže může snížit podráždění, které někteří lidé pociťují po peelingu s kyselinou glykolovou. Peelingy s obsahem kyseliny salicylové mohou pomoci v boji proti akné tím, že vysuší přebytečnou mastnotu a vyčistí ucpané póry. BHA peeling je proto užitečný, pokud máte skvrny nebo zabarvení způsobené akné. Lidé s rosaceou nebo jinou citlivou kůží mohou také preferovat BHA peeling kvůli jejich jemnějším vlastnostem.

Kyselina mandlová

Kyselina mandlová je typ alfa hydroxykyseliny, která je obzvláště účinná při ucpaných pórech, černých tečkách a akné na tváři a těle. Je mírnější než kyselina glykolová, takže rozsah koncentrací se značně liší od 10 do 25 procent. Jako většina peelingů se odlupuje od svrchní vrstvy pokožky a odhaluje jasnější vrstvu pod ní. Peeling s kyselinou mandlovou může také pomoci odstranit tmavé skvrny a jiné zbarvení během několika týdnů po aplikaci jednou nebo dvakrát týdně.

Co dělat a co nedělat

Většina peelingů by se neměla aplikovat denně. Dodržujte pokyny výrobce, jak často je používat – obvykle jednou nebo dvakrát týdně. Také se vyhýbejte silnému slunečnímu záření ve dnech bezprostředně po exfoliaci a vždy používejte opalovací krém, protože čerstvá pokožka je náchylná ke spálení. Po peelingu je důležité být šetrný k odhalené nové vrstvě pokožky. Nedělejte si peeling alespoň týden a vždy začněte nejprve s nízkou koncentrací, pokud s peelingem začínáte, teprve potom postupně přejděte na vyšší sílu. Přestože vám domácí peelingy mohou zabrat, nečekejte je hned. K zaznamenání zlepšení je často zapotřebí několik ošetření.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář