Jak může jednoduchá rutina péče o pleť zvýšit vaši sebedůvěru– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Přečtěte si Andreina doporučení

Nepochybně, když dobře vypadáte, dobře se i cítíte – a platí to oboustranně. Existuje určitá přitažlivá záře, která ze zdravého člověka vyzařuje zevnitř. V tomto našem vydání Lékařská ordinace Doktorka Caren Campbellová, certifikovaná dermatologka série, vám řekne, jak může jednoduchá rutina péče o pleť zlepšit váš vzhled, sebevědomí a další.

Když dobře vypadáme, dobře se i cítíme. Když se cítíme dobře, vypadáme dobře. Je nepopiratelné, že existuje spojení mysli a těla.

Zamyslete se nad tím, jak se cítíte, když trénujete, meditujete nebo praktikujete vděčnost. Pravděpodobně se cítíte šťastnější, lehčí a uvolněnější, což se přirozeně promítá do atraktivnějšího a sebevědomějšího způsobu.

Vědecký výzkum nám ve skutečnosti říká, že meditace a jiné postupy péče o sebe nejen snižují stres, díky čemuž vypadáte klidněji – a méně ovlivněni těmi nepříjemnými liniemi obav – ale mohou také zpomalit proces stárnutí snížením zánětu způsobeného stresových hormonů a zvýšení replikace zdravých buněk.

Proč tedy tleskáme těm, kteří cvičí a praktikují všímavost, ale zdá se, že odsuzujeme ty, kteří aktivně pečují o zdraví své pokožky, což zahrnuje i kroky ke snížení známek stárnutí a zlepšení vzhledu?

Zahoďte hanbu za péči o pleť

Pravdou je, že každá z těchto činností hraje důležitou roli ve vašem celkovém zdraví a pohodě. Takže vás povzbuzuji, abyste se vzdali jakékoli hanby, kterou máte, že vám záleží na svém vzhledu. Neomlouvejte se za produkty, které používáte, za každodenní rutiny, které máte, a za procedury, které může provést váš certifikovaný dermatolog.

proč? Protože cílem nikdy nebylo změnit svůj vzhled. Cílem je určit, které produkty péče o pleť a ošetření mohou zlepšit vaši individuální krásu řešením problémů, které se vás týkají.

Mohou to být čáry na čele, kvůli kterým vypadáte rozrušeně, když jste opravdu šťastní, tmavé kruhy, kvůli kterým vypadáte unaveně, když se cítíte bdělí, nebo zlomené cévy nebo uvolněná pokožka, díky které vypadáte o několik let starší, než se cítíte. uvnitř. Bez ohledu na to, jaké obavy můžete mít, můžete spolupracovat se svým dermatologem a vytvořit si dlouhodobý plán, díky kterému budete vypadat co nejlépe – jako vy, ale po velmi dobrém spánku budete mít skvělý den se svými blízkými. , nebo i ty minus pár let.

Navíc řešením některých problémů, které mohou nepříznivě ovlivnit vaši sebedůvěru, se připravujete i na úspěch v jiných oblastech života. Výzkum ukázal, že pozitivní sebeobraz může vést k menší úzkosti, zvýšené motivaci, lepším vztahům a profesionálnímu úspěchu.

Zjednodušená dermatologie

Zdá se, že je to velmi očekávané od rutiny péče o pleť: zdravá pokožka, zlepšený vzhled, zvýšená sebedůvěra a další. Ale ve skutečnosti je to docela jednoduché. Ve skutečnosti to nazývám „zjednodušená dermatologie“.

Jednoduchá rutina je lepší, protože ji můžete dodržovat a budete ji dodržovat, díky čemuž je mnohem pravděpodobnější, že dosáhnete výsledků, které hledáte. Beauty trendy, které vyžadují, abyste udělali 10 až 20 kroků a mezi jednotlivými kroky dlouho čekali, jsou pro většinu lidí nereálné. To platí zejména pro ty, kteří jsou pečovateli, mají profesionální kariéru, jsou sportovci, partneři a přátelé nebo jak mnozí lidé hrají všechny tyto role.

Méně je pro pleť vždy více. A tak doporučuji mou svatou trojici jednoduché péče o pleť: opalovací krém, retinoid a antioxidant.

Opalovací krém

Samozřejmě, opalovací krém je nejlepším prostředkem proti stárnutí. UVA a UVB paprsky ze slunce způsobují zbarvenou, ochablou a mdlou pokožku. Nejdůležitější je, že nadměrné vystavování se škodlivým slunečním paprskům může způsobit mutaci vaší DNA a vést k rakovině kůže, včetně nejsmrtelnější formy rakoviny kůže, melanomu.

Opalovací krém by měl být širokospektrální s SPF 30 nebo vyšším a měl by obsahovat zinek a oxid titaničitý, které se nacházejí ve fyzikálních krémech (nazývaných také minerálky). Na rozdíl od chemických krémů absorbujících světlo, fyzické krémy odrážejí světlo. Také začnou působit ihned po aplikaci a chrání před širším spektrem paprsků, včetně modrého světla z elektronických obrazovek.

retinoidy

Retinoidy jsou nejlepším způsobem, jak bojovat a léčit stárnutí. Pomáhají při tvorbě kolagenu a elastinu, které jsou základními prvky naší pokožky.

Klíčem k užívání retinoidů je „zpomalit a zpomalit“. Na celý obličej postačí množství o velikosti hrášku a nanášejte jej nejdříve jednou až dvakrát týdně a následně hydratační krém. Během následujících dvou měsíců zvyšte frekvenci na tři nebo čtyřikrát týdně a můžete ji zvýšit až na noc, pokud vaše pokožka reaguje dobře. Volně prodejné možnosti (jako je adapalena) jsou dobrým místem, kde začít, a pod vedením svého dermatologa můžete získat volně prodejné možnosti (jako tretinoin nebo tazaroten).

Antioxidanty

Antioxidanty chrání před poškozením volnými radikály. Když jíte borůvky nebo kapusta s vitamínem C, vitamínem E a karotenem na ochranu vnitřních buněk před volnými radikály, které mohou hrát roli při srdečních, rakovinných a jiných onemocněních, existují antioxidanty včetně vitamínu C, vitamínu A (retinol) a vitamín E – pro vaši kůži. Promluvte si se svým dermatologem o tom, co by mohlo být pro vás nejlepší a používejte je během dne, kdy jste vystaveni znečištění a slunci.

Vaše jednoduchá rutina péče o pleť by měla vypadat takto:

ráno

  • Jemné mytí
  • Pár kapek antioxidantu
  • Zvlhčovač
  • Opalovací krém
  • Make-up, chcete-li

Večer

  • Jemné mytí
  • Množství retinoidu ve velikosti hrášku (například jednu nebo dvě noci v týdnu, podle tolerance)
  • Zvlhčovač

Týdně / měsíčně

  • Chemický peeling (jednou až třikrát týdně, je-li více než 40 let, nebo dvakrát až třikrát měsíčně, je-li méně než 40 let)

Je důležité poznamenat, že k udržení efektivní rutiny péče o pleť je zapotřebí nejméně šest týdnů, abyste viděli výsledky. Okamžitá spokojenost nikdy není odpovědí na nic, co opravdu funguje.

Navíc cílem nikdy není dosáhnout dokonalosti. Dokonalost je nedosažitelná a podle mě i nudná. Důležitá je cesta sebezdokonalování – zevnitř i zvenčí. Péče o sebe – s jednoduchou poznámkou o péči o pleť – je vynikající způsob, jak vypadat lépe, mít větší sebedůvěru a výhody, které se pojí s oběma.

Napsat komentář