Jak mít dokonalé rovné vlasy: 6 profesionálních tipů– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Pokud jste jako já, neustále hledáte způsoby, jak se změnit viz. Jedním z mých tahů je narovnat si kudrnaté a kudrnaté vlasy. Za pár hodin se přesouvám od paní Frizzle do Malibu Barbie. Necháp mě špatně; Mám rád své kudrnaté vlasy, ale schopnost úplně změnit způsob, jakým vypadám, je čas od času zábavná (a drastická změna má tendenci lidi vystrašit).

Takže se máme opravdu na co těšit. Tři měsíce po předchozí práci jsem se rozhodl upravit si vlasy, což vedlo mého bývalého šéfa k tomu, aby se opět představil v „nové zaměstnankyni“ – ne, já taky! Všechny kudrnaté dívky tento boj znají. Nekonečné „Wow, vypadáš tak odlišně“ nebo „Jsi tak hezká s rovnými vlasy“ nebo dokonce „Ani jsem tě nepoznal“ se objeví, když najdete perfektní techniky rovnání vlasů.

V průběhu let jsem se zlepšila ve rovnání vlasů, ale určitě je zde strmá křivka učení, zejména u dívek s pevnými kudrlinami. Vyšel jsem z domu s rovnými, dokonale rovnými vlasy, a když jsem vyšel ven, změnilo se to na něco jako noční můru – velmi vrásčitou noční můru. Abych pomohl všem svým kadeřavým kolegům, promluvil jsem si s některými z nejlepších kadeřníků, které znám, o profesionální radu, jak mít dokonalé vlasy přímo doma. Tady je to, co museli říct.

1. Začněte s úplně suchými vlasy.

Nikdy nezapomenu na výraz na tváři starší sestry mého přítele z dětství, když vyšla z koupelny s chybějícím kouskem vlasů, protože se pokoušela upravit si vlasy, když byly mokré. Hrůza. Před vyrovnáváním si vlasy vždy úplně vysušte. Vždy. Existují různé způsoby, jak to udělat v závislosti na typu vlasů.

Pokud máte kudrnaté vlasy, klíčové je nejprve je vysušit.

Je to něco, co dělám vždy, ale ne vždy je to nevyhnutelné. Mám extrémně pevné smyčky a je možný pouze jeden průchod vyrovnávací desky. Hairstylistka Alison Rea, která je mou osobní stylistkou, přísahá na tento trik, zejména na své drsnosrsté klientky. „Namísto toho, abych si vlasy znovu a znovu česal žehličkou, nejdříve odstraním velké ohyby fénem. Před použitím žehličky používám koncentrátor a lopatkový kartáč, abych si vlasy dokonale vyrovnal.“ Tento proces je mnohem méně časově náročný, než byste si mysleli, a ve skutečnosti vám později ušetří čas.

  • Investujte do sušičky s příslušenstvím koncentrátoru. Hot Tools je vynikající a cenově dostupný vysoušeč, který se dodává s tímto nástrojem, který mění hru. To spolu s veslařským kartáčem nebo kulatým kartáčem může vytvořit zabijáckou kombinaci.
  • Nadzvedněte část vlasů pomocí kartáče pod ním a aplikujte teplo shora, přičemž vlasy umístěte mezi dva nástroje.
  • Pomalu je posouvejte po délce vlasů s vlasy uvnitř štětin kartáče a sledujte, jak mizí.
  • Opakujte to kolem dokola, abyste se zbavili většiny kadeří a kadeří ve vlasech předtím, než začnete s narovnáváním.

Máte-li rovné nebo mírně vlnité vlasy, nechte je vyschnout na vzduchu.

Je to jiný příběh pro dívky s rovnějšími přirozenými vlasy. Kadeřnice z Long Beach v Kalifornii Shannon Murray říká: „Vždy se suším na vzduchu, takže nepoužívám extra teplo bez důvodu. Pokud jsou vaše vlasy obvykle rovné, možná mírně zvlněné, není důvod přidávat další teplo, můžete si je umýt večer předtím nebo s dostatečným časem na vyschnutí.

2. Drž se dále od tepelných štítů na bázi oleje.

Je rovnání vlasů součástí vaší každodenní rutiny? Možná se budete chtít držet dále od tepelných štítů na bázi oleje. „Vždy začínám s použitím tepelného štítu, ale nic s olejem. Z dlouhodobého hlediska používání vyrovnávacího oleje poškodí vaše vlasy, i když přes den vypadají dobře,“ vysvětluje Murray.

Použití produktu, který obsahuje méně oleje, ale zároveň obsahuje stejné prostředky pro tepelnou ochranu, je vynikající volbou pro dívky, které denně používají své vyrovnávací desky. Zkuste přidat Alterna Bamboo Smooth Anti-breakage Thermal Protectant Spray do vaší každodenní vlasové rutiny, abyste minimalizovali poškození teplem.

3. Před rovnáním vlasů použijte lak.

lak na vlasy není jen produkt po stylingu. Nastříkejte trochu laku na suché vlasy předtím Začněte narovnávat, abyste ji udrželi déle rovnou, ale odborníci doporučují nechat ji lehkou. Rea říká: „Rada používám lehký lak na vlasy před narovnáváním každé části vlasů – udrží kudrny pryč a pomáhá udržet vlasy déle rovné. Silný sprej může způsobit, že vaše vlasy budou těžší a po žehličce budou křupavé.“ Použití spreje je skvělá řada pro dívky s kadeřavými nebo vlnitými vlasy. Pomůže vám to bojovat proti kudrlinám ve vlhkém počasí a dokonce udržet vaše vlasy rovné celé dny. Přesně tak, začněte si dělat zásoby suchého šamponu už teď.

Pokud jste jako já, pravděpodobně vám po narovnání vycházejí z hlavy krepovité vlasy. Sundejte si opět lak na vlasy a vyzkoušejte tento zábavný tip od Murrayho: „Zábavným tipem na cestu domů je použít aerosolový lak na vlasy a kalhotky! Nastříkejte lak na vlasy a poté natáhněte kalhotky a přitlačte je k oblasti, aby se natáhly přísavky.

4. Při vyrovnávání používejte hřeben s jemnými zuby.

Toto je můj trik, jak mít vlasy sametové a rovné, co jsem se naučila při jedné z mnoha návštěv Rea. „Po odstranění většiny kudrnatých vlasů fénem vždy nechám vlasy vést proces,“ říká. „Začnu přiložením hřebene na část vlasů a pokračuji vyrovnávací deskou, abych se ujistil, že každý kousek vlasů je dokonale rovný a nemusím si tak vlasy poškozovat několikrát přejetím žehličky po každém. oddíle,“ vysvětluje.

5. Klíčem je konzistentnost.

Jako většina věcí, dodržování konzistentní techniky při rovnání vlasů vám poskytne nejlepší výsledky. „Vždy přejděte od kořene po konec,“ říká Murray. „Nemiřte hlavou nebo středem stromu dolů. Skončíte s různými texturami po celé hlavě. Klíčová je konzistentnost.” Když najdete nejlepší techniku ​​pro váš typ vlasů, držte se jí. Používejte stejné pohyby během procesu vyrovnávání, abyste pokaždé dosáhli nejlepších výsledků.

6. Zaměřte se v první řadě na zdraví svých vlasů (stylisté za to mají rádi kokosový olej).

Abyste vždy získali elegantní a krásné prameny, je důležité zaměřit se na zdraví vašich vlasů. Silné a zdravé vlasy nejen vypadají lépe, ale dovolí, aby výbuch vydržel déle. „Abych vlasy mých klientů udržely rovné po dlouhou dobu, povzbuzuji je, aby se zaměřily na zdraví svých vlasů,“ říká Murray. „Kokosový olej vřele doporučuji. Spi v ní, koupej se v ní, plav v ní – přísahám na to. Jednou týdně používejte kokosový olej jako kúru a ráno si jej umyjte šamponem. Za pár týdnů budou vaše vlasy vypadat jako hedvábí. Na slunce s ní však nechoďte. Všechny mé dívky spí alespoň jednou týdně v pěnovém kokosovém knotu. Zdá se, že je to nejlepší a nejdostupnější věc pro mé klienty.“

Když jsou vaše vlasy zdravé a silné, mnohem lépe snášejí zahřívání, díky čemuž získáte lepší a dlouhodobější efekt. Budete muset dělat své vlasy méně, což bude mít za následek menší poškození a celkově lepší zdraví vlasů pro lepší vyčesání. To je vše, co v životě opravdu chceme – zdravé vlasy a lepší výbuchy – ne?

Napsat komentář