Jak meditovat na cestě ke krásné pleti– Tipy na líčení a péči o pleť Doporučení A. Skarkova

Mytí obličeje každý večer před spaním může být nezbytností pro péči o pleť, pokud jde o udržení bakterií způsobujících akné na uzdě, ale zrychlením tohoto procesu můžete ztratit mnoho dalších výhod.

Pro některé kosmetické guru je rozmazlování pokožky skvělým způsobem, jak si odpočinout po dlouhém a stresujícím dni, jak si procvičit potřebnou osobní péči a maximalizovat krásu spánku. A najít si čas na skutečné vychutnání si každého kroku bez pocitu naléhavosti, praxe zvaná meditace všímavosti, může poskytnout další výhody. Podle certifikované dermatoložky Dr. Debry Jalimanové může začlenění meditačních technik do vaší rutiny péče o krásu a pleť prospět vaší mysli, tělu a pokožce. „Tyto techniky zlepšují vaši celkovou náladu a zpomalují proces stárnutí,“ říká.

Zajímá vás, jak využít výhod meditace tím, že budete dělat to, co už děláte každý den? Zde je několik jednoduchých změn ve vašem každodenním kosmetickém režimu.

1. Zastavte zábavu

Prvním krokem při vytváření relaxačního prostředí podobného meditaci je odpoutání pozornosti od zábavy. Pokud telefon zapnete v tichém režimu, nebo jej raději necháte v jiné místnosti, můžete se ujistit, že se vaše mysl lépe soustředí na vaši kosmetickou rutinu, tedy na vás.

2. Pusťte si relaxační hudbu

Další způsob, jak určit svou náladu? Pusťte si relaxační hudbu. Hudba se často používá při meditaci jako způsob, jak uklidnit mysl, upozornit na tělo a pomoci udržet rozptýlení na uzdě. Používání meditační hudby během vaší zkrášlovací rutiny vám může pomoci vytvořit prostředí podobné lázním, které vám umožní soustředit se na vaše záměry v oblasti krásy a zároveň vám poskytne klid.

3. Zapalte svíčky

Přestože ne vždy máme čas sestavit dokonalé meditační prostředí (např. uložit místnost, vyrobit křišťálovou mřížku, spustit difuzér esenciálních olejů – vidíte na obrázku), zapálení svíček může být rychlým a jednoduchým způsobem kouzlo se stane. Ať už tedy vaše kosmetická rutina zahrnuje relaxační koupel, horkou sprchu nebo domácí péči o obličej, zapalte několik svíček, zhasněte světla a dovolte se oddat relaxačnímu prostředí.

Vyzkoušejte: Tocca Beauty Candle – Montauk

4. Soustřeďte se na své dýchání

Další klíčová složka meditace? Tvůj dech. Ať už zhluboka dýcháte, čistí se nebo se soustřeďujete na dýchací vzorce, používání dechu, který vás vede meditací, může znamenat rozdíl mezi relaxační a rozptýlenou meditací. A pochopte toto: použití dechu v kráse má také nějaký význam. Když zhluboka dýcháme, stimulujeme krevní oběh, což vede ke zdravé a zářivé pokožce,“ říká Dr. Jaliman. „Kožní buňky jsou nejzdravější, když mají dostatek kyslíku,“ dodala.

Zkuste tohle: Funguje to Stress check Breathe

5. Dopřejte si masáž obličeje

Kromě nastavení nálady a soustředění se na dýchání existuje několik „doplňků“ rutiny krásy, které mohou pomoci vytvořit zážitek podobný meditaci. Výmluvný případ? Masáž obličeje. Ať už jste použili svitek jadeitu nahoru-dolů po pokožce nebo jste použili prsty ke zklidnění napjatých svalů pomocí vašeho oblíbeného pleťového oleje, víte, jaká může být masáž obličeje uvolňující a prospěšná, zvláště pokud kráčíte pomalu.

„Masáž obličeje stimuluje svaly obličeje, čímž se do cílové oblasti dostane více kyslíku,“ říká doktor Jaliman. „Při masáži zvyšujeme průtok krve, čímž se zvyšuje produkce kolagenu. Čím více kolagenu se vytvoří, tím bude vaše pleť vypadat zdravěji a zářivěji,“ dodává.

Při domácí masáži obličeje se zaměřte na rychlost a pohyby masáže. Zpomalte to a buďte opatrní. Zhluboka se nadechněte a nechte své kotouly nebo prsty vyčistit mysl, zlepšete krevní oběh pokožky a vytvořte osvěžující tělesný zážitek.

Vyzkoušejte: Jade Roller Beauty Jade Roller PRO

6. Udělejte si detoxikační koupel

Náš oblíbený způsob relaxu na konci dne? S relaxační detoxikační lázní – samozřejmě obklopen svíčkami. Lázně jsou dokonalou směsicí krásy a meditace, neboť poskytují mysli a tělu podobné relaxační výhody. Když už jste u toho, přidejte do směsi několik uklidňujících esenciálních olejů. Podle Dr. Jalimana: „Eukalyptus a máta mohou při vdechnutí uvolnit nosní průchody a pomoci zmírnit ucpání dutin během sezóny alergií.“ Kromě toho: „Dýchání mátového oleje je skvělý způsob, jak získat okamžitou dávku energie. [much like meditation] a může zmírnit tenzní bolesti hlavy.“

Vyzkoušejte: Detoxikační soli do koupele Herbivore Botanicals

7. Obsahuje esenciální oleje

Vyprávění o esenciálních olejích, přidávání přírodních aroma do koupele nebo jejich rozptylování během každodenní rutiny krásy může být skvělým způsobem, jak probudit své smysly a umožnit své mysli a tělu, aby byly v této době přítomny. Některé z našich oblíbených parfémů pro meditaci krásy? Eukalypt, levandule, máta a citron.

Vyzkoušejte: REN Atlantic Kelp a protiúnavový koupelový olej s mikrořasami

8. Připojte se k vaší pokožce

Při meditaci se od nás často žádá, abychom se zaměřili na různé části těla. Tento druh všímavosti nám pomáhá udržet si vnitřní koncentraci a předcházet jakémukoli bloudění mysli. A hádej co? Stejný koncept lze aplikovat na vaši kosmetickou rutinu a pleť. Ať už si čistíte pleť, nanášíte pleťovou masku nebo si na pleť nanášíte vatový tampon namočený v toniku, najděte si chvilku a podívejte se na každou oblast své pokožky. Napojení na své tělo tímto způsobem vám umožní nejen zpomalit věci, ale také pomůže uklidnit mysl.

9. Jděte pomalu a buďte opatrní

Především pomalá chůze a větší opatrnost jsou dva způsoby, jak přeměnit jakoukoli rutinu krásy na meditaci. Meditace není jen o sezení se zkříženýma nohama se zavřenýma očima. Jedná se o uvolnění mysli, těla a duše. A jako forma péče o sebe, naše kosmetické rutiny nám mohou pomoci cítit se uvolněněji.

Napsat komentář