Jak léčit vaky a otoky pod očima– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice přečtěte si moje doporučení

Hluboký noční spánek se může zdát jako zjevný lék na oteklé váčky pod očima. Nebuďte však zklamaní, pokud se vzbudíte a budou se na vás dívat do zrcadla. Strava, péče o pleť, vystavení slunci a genetické zbarvení jsou jen hrstkou problémů, které přispívají k tomuto až příliš běžnému kosmetickému neštěstí. Dokonce i několik změn ve vaší rutině péče o pleť a stravě vám může pomoci opustit vaše nechtěné zavazadlo.

Zamiřte a utáhněte

Tmavé a oteklé kruhy mají zvláštní schopnost objevit se po mnoha letech štěstí bez zavazadel. Cévy, suchá pokožka a jemné vrásky se stávají viditelnějšími, protože produkce kolagenu a elastinu se zpomaluje a pokožka se stárnutím ztenčuje. Ukázalo se, že lokální krémy s obsahem alfa-hydroxykyselin odlupují odumřelé kožní buňky a podporují vyšší obsah vlhkosti v buňkách, což může způsobit, že vrásky budou méně viditelné.

Úhel proti stárnutí

Případně, pokud ošetřujete pokožku, která je ochablá nebo oteklá v důsledku poškození sluncem nebo zpomalení tvorby kolagenu, krémy s vitamínem A a retinolem zlepšují tonus a elasticitu pokožky při neustálém používání během několika měsíců. Retinolové krémy také způsobují, že pokožka je velmi citlivá na slunce, takže možná zjistíte, že při jejich používání snížíte vystavení těmto škodlivým UV paprskům.

Plump s peptidy

Další hvězdnou ingrediencí pro jemné pod očima je měď. Studie ukázaly, že měděný peptid podporuje produkci kolagenu a elastinu, který se zaměřuje na pokožku, která zůstala pod očima. Tyto silné peptidy působí také jako antioxidant a podporují tvorbu glykosaminoglykanů (tedy kyseliny hyaluronové) – které pomáhají „opravovat“ vrásky. Měď nejen pomáhá zpevnit, vyhlazovat a zjemňovat pokožku, ale dělá to za kratší dobu než většina ostatních složek péče o pleť proti stárnutí.

Inteligentní dieta

I když čisté jídlo nezapálí vaši pokožku přes noc, vynechejte sůl, abyste udrželi oteklou vodu a suchou pokožku na uzdě. Zánět je dalším viníkem zavazadel pod očima. Přidání antioxidantů do vaší stravy může pomoci v boji proti zánětu. Strava bohatá na vitamin C, vitamin K a kyselinu listovou může pomoci v boji proti zánětu.

Včetně reci

Otok pod očima není vždy způsoben genetikou. Po stresujícím dni, nedostatku pohodlného spánku nebo pití příliš blízko před spaním se objeví určitá tma a otok. Zmírněte záněty, otoky a poškození volnými radikály pomocí antioxidantů a taninů přítomných v zeleném nebo bílém čaji. Namočte čajové sáčky na pár minut a nechte je úplně vychladnout. Chladicí sáčky zabalte do ubrousku nebo tenké utěrky a přiložte si je na oči asi na pět minut. Můžete také použít masku na studené oči nebo několik plátků okurky, abyste snížili hromadění tekutiny kolem očí v důsledku únavy nebo stresu.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář