Jak léčit rosaceu přirozeně– Jak se starat o vlasy a mít zdravou pokožku Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Komplexní kožní onemocnění, jako je rosacea, nevyhnutelně nevyžadují složitá řešení. Ve skutečnosti, čím zásaditější je rosacea, tím lépe. Použití příliš velkého množství produktů – zejména těch s drsnými přísadami – nezlepší váš stav a může ho dokonce zhoršit. Pro dosažení nejlepších výsledků jednoduše dodržujte dietu. Zde je návod, jak léčit rosaceu přirozeně doma.

Pečlivé čištění

Nasaďte si ručník a konečky prstů naneste jemný čistící prostředek bez vůně. Před použitím produktu na tváři je nezbytné otestovat oblast, jako je krk, k podráždění. Obecně je dobrou volbou k čištění zinkové mýdlo, medikované 2 procenty pyritionu zinečnatého nebo detergentů na bázi síry, na rozdíl od produktů s drsnými přísadami, jako je benzoylperoxid nebo kyselina salicylová. Tyto složky mohou snadno zhoršit jemnou pokožku se sklonem k růžovce. Po jemném očištění opláchněte vlažnou vodou a před aplikací dalších produktů počkejte pět až 10 minut, dokud tvář zcela nevyschne.

A Toni nebo A Nu Toni

Produkty, které obsahují alkohol, vilín, mátu, mentol, čajovníkový olej nebo rozmarýn – všechny běžné složky toneru – mohou zhoršit rosaceu. Obecně byste se měla vyhýbat přípravkům na exfoliaci pokožky. Používejte pouze tonikum speciálně navržené pro jemnou a citlivou pokožku; Pokud zaznamenáte jakékoli pálení nebo zarudnutí, okamžitě přestaňte používat.

Základy ochrany před sluncem

Mnoho žen se domnívá, že slunění spouští výskyt rosacey, takže denní aplikace opalovacího krému je naprostou nezbytností. Pokud používáte lokální produkt nebo přípravek na předpis, aplikujte jej nejdříve a poté pokračujte s SPF 30 nebo vyšším. Samozřejmě, je nezbytné hledat jemné receptury: Opalovací krémy s oxidem titaničitým, oxidem zinečnatým a silikonem nebo dimetikonem obvykle nedráždí pokožku náchylnou na rosaceu.

Povinný zvlhčovač

Při výběru hydratačního krému zvažte svůj typ pleti; Ať už jste tlustý, normální nebo suchý, správné množství hydratace je nezbytné, abyste předešli této růžovce. Všechny přípravky by měly být bez parfemace, ale mastná pleť vyžaduje krém nebo gel, zatímco suchá pleť vyžaduje těžší krémy. Ingredience jako kyselina hyaluronová, zelený čaj a další jemné antioxidanty udržují pokožku vyváženou a hydratovanou.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář