Jak léčit puchýř: 6 často kladených otázek, odpovědí– Přirozeně pečujte o své tělo Co doporučuje Andrea?

Takže jste strávili celý čtvrtek večer tancem. Co nejhorší se může stát? Přicházíte pozdě do práce? Máte strašnou kocovinu? Zkuste to znovu: mluvíme o puchýřích. Jsou nevzhledné a bolestivé. Ale nebojte se – tyto bublinky naplněné tekutinou lze léčit (a dá se jim předcházet!). Na palčivé otázky o tom, jak léčit puchýř, odpovídáme níže.

1. Co je to vlastně puchýř? Co je způsobuje?

Certifikovaná palubní dermatologka Maral K. Skelseyová vysvětluje, že puchýře se tvoří, když se tekutina, ať už čiré nebo žluté barvy, nahromadí v prostoru mezi vrstvami kůže. Kapalina působí jako polštář na rány, takže vaše tělo jednoduše provede ochranná opatření. Existují hlavně dva typy:

  • Třecí puchýře: Objevují se z nepřetržitého tření pokožky.
  • krevní puchýře: V podstatě, stejně jako třecí puchýř, se při větším tření vytvoří krevní puchýř, který způsobí prasknutí malých cévek a uvolnění krve do puchýře. Ošetření je přibližně stejné jako při tření puchýřků, i když může vyžadovat větší péči a delší dobu hojení.

2. Jak ošetřím puchýř doma? Jak dlouho trvá hojení?

Většina puchýřů se hojí přirozeně, jednoduše proto, že pod puchýřem roste nová kůže a vaše tělo absorbuje tekutinu, dokud pokožka na vrchu nevyschne a neodlupuje se.

Abych byl přesný, Dr. Skelsey říká, že můžete čekat sedm až deset dní. Mezitím vysvětluje, jak léčit puchýř doma, aby se urychlilo zotavení:

  • dezinfikovat: Udržujte jej čistý mýdlem a vodou.
  • Chránit: Zakryjte mastí, jako je vazelína a volným obvazem a/nebo slupkou ve tvaru krtka.
  • Léčit: Vyhněte se tlaku na oblast; snižte tření tím, že jej budete držet dál od činnosti, která způsobila puchýř.

3. Mám odstranit blistr? Co mám dělat, když se puchýř rozbije?

Protože se puchýře hojí samy, měli byste je léčit a nechat je. „Většina puchýřů by se neměla vypouštět, pokud nejsou příliš napjatá a bolestivá,“ říká Skelsey. Takže ne samochirurgie!

Pokud neumíte přestat lámat puchýř, nebo jak se to někdy stává, praskne sám, zde jsou doporučení lékaře: „V takovém případě důkladně očistěte jehlu a kůži alkoholem a puchýř jemně propíchněte tak, aby uvolňuje se tekutina.“ podrobně říká Skelsey. „Neodstraňujte kryt puchýře, pomůže to procesu hojení.Naneste vazelínu nebo jinou mast a volný obvaz.

4. Jak mohu zabránit tvorbě puchýřů?

Ať už jde o práci na dvoře, cvičení nebo příliš chůze, objevují se puchýře. Pokud jí trpíte pravidelně, Americká asociace dermatologie nám říká, jak jí předcházet:

  1. Ocas nohy nošení nylonových, vlněných nebo vlhkých ponožek. Musíte se také ujistit, že vaše boty dokonale sedí ve stylu zlatých kousků. Ne příliš lehké, ne příliš těsné.
  2. Oblečte se, když víte, že je to na spadnutí: Před cvičením nebo před odchodem ven naneste pokožku krtků na problémové oblasti, jako jsou nohy nebo stehna.
  3. Mastek může být vaším nejlepším přítelem: Ponožky trochu oprašte, aby absorbovaly vlhkost. „Bistery se snáze tvoří v oblastech s teplem a vlhkostí, takže opatření ke snížení pocení mohou pomoci,“ dodává Skelsey.
  4. Přehodnoťte svůj šatník: Bavlna vede ke tření a opotřebení, takže přechod na volné oblečení a předměty, které odvádějí vlhkost během fyzické aktivity, zabrání těmto nepříjemným puchýřům.

5. Cítím teplé místo, kde se mi boty odíraly o patu. Co je to?

Tento pocit tepla se nazývá horký bod, jak vám vaše tělo říká, že se brzy vytvoří puchýř. Nyní je čas přijmout preventivní opatření (psst: # 4).

6. Kdy bych měl navštívit lékaře pro puchýř?

„Puchýřek, který je naplněn hustým, bílým, páchnoucím materiálem, nebo ten, který má na kůži červené pruhy, je znakem možné infekce a měl by být vyhodnocen lékařem,“ říká Skelsey. Zajít k lékaři je důležité i tehdy, pokud se puchýř nadále vrací, pokud se bezdůvodně objevilo několik puchýřů nebo byl puchýř způsoben popálením nebo alergickou reakcí.

Napsat komentář