Jak léčit ekzém na tváři– Pečujte o svůj obličej přirozeně přečtěte si moje doporučení

Ekzém – také nazývaný atopická dermatitida – je onemocnění kůže charakterizované červenou, šupinatou a svědivou pokožkou. Není to něco, co můžete chytit a může to chytit cokoli od počasí až po alergie. Nejčastěji se však vznítí bez známé příčiny. Závěrem je, že to není legrace, zvláště když se vám tvář začne odlepovat od podráždění. Dodržování specifického režimu péče o pleť je nezbytné spolu s podniknutím kroků ke kontrole odlupování. Vyhněte se pokušení střílet za každou cenu.

Buďte jemní

Váš režim péče o pleť by měl být ultra jemný. Ráno i večer používejte čistící prostředek bez parfemace určený pro citlivou pokožku; ti, kteří mají suchou pokožku, se možná budou chtít vzdát čistícího roztoku a jednoduše jej nastříkat trochou studené vody. Postupujte podle léčebného přípravku, jako je kortikosteroidní krém, který pomůže při léčbě svědění a zánětu. Nedostatek hydratace pokožky jen zhoršuje exfoliaci v důsledku ekzému, proto dokončete jemným, nedráždivým hydratačním krémem.

Přestaňte se škrábat

Když vás pokožka svědí, přirozenou věcí je poškrábat si ji, ale je to to nejhorší, co můžete udělat, abyste si odlupovali pokožku. Nejenže může zvýšit olupování a může vést k potenciálnímu jizvení, ale také poškrábaná kůže umožňuje bakteriím proniknout a infikovat se. Pokaždé, když se poškrábete, tím více poškodíte ochrannou vrstvu pokožky. Jak toto poškození pokračuje, nervová vlákna se nadměrně aktivují, takže vaše škrábání zesiluje pocit svědění – dokonce způsobuje další svědění.

Používejte uklidňující kúry

Abyste předešli dalšímu podráždění, vybírejte si produkty, které obsahují koloidní ovesné vločky, které jsou skvělé pro uklidnění svědění spojeného s ekzémem. Ovesné vločky jsou trojnásobnou hrozbou – odstraňují nečistoty, zmírňují svědění a hydratují, a to vše současně. Pokud je škrábání mírné, zkuste použít lokální zvlhčovač se steroidy nebo bez parfému, ale pokud máte chronické svědění, poraďte se se svým lékařem o užívání perorálního antihistaminika.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář