Jak léčit červené strie na jakékoli části těla

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Jak léčit červené strie na jakékoli části těla

.

Zahrnujeme produkty, které považujeme za užitečné pro naše čtenáře. Pokud nakupujete z odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš postup.

Strie jsou běžným kožním onemocněním. Vyskytují se jako reakce na rychlé natažení kůže. Na začátku se čerstvé strie obvykle jeví jako červené. Mohou se také lišit barvou mezi:

Když se strie zahojí, zbělají a postupem času nadále blednou.

Protože strie vznikají v důsledku natahování kůže, vznikající červené fleky se nejčastěji nacházejí na určitých částech těla, které jsou ohroženy natažením. Patří mezi ně vaše břicho, boky a stehna. Strie se však mohou objevit kdekoli.

Zajímá vás zarudnutí čerstvých strií? Čtěte dále a dozvíte se více o jejich různých příčinách ao tom, co můžete udělat pro jejich léčbu.

Nové strie si můžete představit jako malé kožní léze. Vaše pokožka má pak mírnou zánětlivou reakci, kdy se vaše tkáně snaží přizpůsobit účinkům natahování. To vysvětluje, proč jsou čerstvé strie červené.

Zarudnutí netrvá věčně. Jak se strie hojí, časem zbělejí a stávají se méně nápadné, než časem vyblednou.

Zatímco červené strie jsou často spojeny s přibíráním, existuje mnoho dalších příčin. Některé z těchto dalších příčin souvisí se základními zdravotními stavy.

Některé z nejběžnějších příčin strií zahrnují:

 • Změny hmotnosti. Přibírání na váze v krátkém časovém období vyvíjí tlak na vaši pokožku, která se musí natáhnout, aby se přizpůsobila nárůstu tělesné hmotnosti. V závislosti na tom, kde jste nabrali ta kila navíc, se červené strie mohou objevit kdekoli na vašem těle. Někdy se strie mohou objevit také v důsledku rychlého hubnutí.
 • Těhotenství. Během těhotenství můžete mít rychlý růst těla, zvláště v oblasti břicha, boků a boků během druhého a třetího trimestru. Zvýšený tlak může natáhnout pokožku, což má za následek červené strie.
 • růstové skoky. Během puberty se u dospívajících mohou objevit červené strie. Je to výsledek rychlého tělesného růstu a ne nutně přírůstku hmotnosti.
 • Rychlý růst svalů. Silový trénink i kulturistika mohou mít někdy za následek červené strie na svalech, které se v krátké době mnohem zvětší.
 • zvětšení poprsí. Zvětšení prsou může vést k natažené kůži v oblasti hrudníku. Riziko vzniku strií může být vyšší v závislosti na elasticitě vaší pokožky a na velikosti vložených implantátů.
 • kortikosteroidy. Přestože jsou kortikosteroidy určeny ke krátkodobému užívání, dlouhodobé užívání kortikosteroidů může vést k nežádoucím vedlejším účinkům. Mohou způsobit zánět v těle, což vede k přibírání na váze a natahování kůže. Používání volně prodejného hydrokortizonu může také časem ztenčit vaši pokožku, čímž se vystavujete riziku vzniku strií.
 • rodinná historie. Strie se obvykle dědí.
 • Patro. Ženy mají nejméně 2,5krát vyšší pravděpodobnost vzniku strií. Je však důležité poznamenat, že ženy i muži jsou vystaveni riziku vzniku červených strií v určitém okamžiku, zejména během puberty.
 • Některé základní zdravotní stavy. Kromě rychlého přibírání či obezity mohou ke striím vést i jiné zdravotní problémy. Patří sem Ehlers-Danlosův syndrom a Cushingův syndrom.

Běžná místa výskytu červených strií zahrnují:

 • oblast břicha nebo břicha
 • boky
 • boky
 • zadek

Strie jsou běžné i na rukou a nohou sportovců, kteří rychle nabírají svalovou hmotu.

Strie časem zmizí samy. Nelze je navždy zcela vymazat. Některé dermatologické léčby však mohou zesvětlit červené strie, aby vypadaly méně nápadně.

Promluvte si se svým dermatologem o některých způsobech léčby strií, včetně:

 • Krémy s retinoidy. Jedna studie zjistila, že dokonce 0,1% retinoidu může snížit výskyt červených strií.
 • Světelná a laserová terapie. Tato ošetření fungují pomocí rychlých pulzů světla pro zničení kožních buněk na povrchu. Mohou snížit zarudnutí a záněty strií. Laserová terapie však není vhodná pro všechny typy pleti, proto byste všechna možná rizika a vedlejší účinky měli předtím probrat s lékařem.
 • mikrodermabraze. Pomocí malých krystalků toto ošetření funguje tak, že leští svrchní vrstvu pokožky a odhaluje hladší pokožku pod ní. Strie se sice zcela nezbaví, ale může snížit celkové zarudnutí a vzhled vyhlídka. I když je k dispozici v kosmetických salonech za nižší cenu a rychlejší dobu zotavení, profesionální ošetření může nejlépe pomoci se striemi.
 • Chemický peeling. Tyto procedury také odstraňují vnější vrstvu pokožky s intenzivnějším účinkem. Chemický peeling zlepšuje tón a texturu pokožky a zároveň snižuje celkový vzhled strií.

Pokud ještě nemáte svého dermatologa, nástroj The blog FindCare vám může pomoci najít lékaře ve vašem okolí.

Ne všechny léčby strií fungují a některé z nich jsou předraženy bez záruk. Namísto toho můžete vyzkoušet domácí opravné prostředky. Ke snížení výskytu červených strií se používají některé z následujících prostředků:

Volně prodejné (OTC) krémy

Některé volně prodejné krémy jsou speciálně vyvinuty na strie. Mohou obsahovat ultrahydratační složky, jako je kakaové máslo, kokosový nebo olivový olej a vitamín E.

I když se vaše pokožka může cítit jemnější a pružnější, existuje jen málo důkazů o tom, že tyto zvlhčovače léčí strie. Je však větší šance, že pomohou s červenými striemi než s bílými, které už začínají blednout.

Klíčem je podle Americké akademie dermatologie ujistit se, že si tyto produkty vtíráte do pokožky. Jejich práce může trvat i několik týdnů.

Samoopalovací přípravky

Tyto volně prodejné produkty, nazývané také „solární opalovací produkty“, se dodávají v pleťových vodách, krémech a sprejích. Mohou pomoci skrýt zarudnutí strií, díky čemuž jsou méně nápadné.

Nikdy byste se neměli opalovat, abyste se zbavili strií – nejenže pobyt na slunci může zvýšit riziko předčasného stárnutí pokožky a rakoviny kůže, ale také může strie ztmavit a učinit je viditelnějšími.

Kyselina glykolová

Ostatní produkty mohou obsahovat kyselinu glykolovou, která se používá jako chemický peeling. Cílem je vyhladit strie na kůži.

tělový make-up

Krycí tělový make-up může také pomoci snížit zarudnutí strií během jejich hojení. Ujistěte se, že hledáte voděodolné přípravky, aby váš make-up zůstal v teple a vlhku. Pro udržení požadovaného účinku budete muset produkt znovu aplikovat.

Dieta

I když neexistuje žádné magické jídlo, které byste mohli jíst, abyste se zbavili rudých strií, Cleveland Clinic poznamenává, že určité živiny mohou skutečně podporovat zdraví pokožky a snížit výskyt strií. Patří sem bílkoviny, vitamíny A, C a D a zinek.

Chtěli byste vyzkoušet jeden z těchto prostředků? Na internetu naleznete krémy, samoopalovací přípravky, produkty s kyselinou glykolovou a tělové produkty pro zlepšení vzhledu strií.

Nové strie se mohou nejprve objevit jasně červené. Je to způsobeno natažením povrchu vaší pokožky a barva je dočasná. Po chvíli strie časem vyblednou a časem se změní na světle růžové nebo bílé.

Pokud domácí opravné prostředky nezlepší vzhled vašich červených strií, zvažte návštěvu svého lékaře k léčbě. Dokážou nabídnout správnou hydrataci, výživu a péči o pokožku. Váš lékař může také provést testy, aby se ujistil, že vaše strie nesouvisí s žádnými základními zdravotními problémy.

.

Napsat komentář