Jak léčit celulitidu, strie, akné a jiné kožní problémy– Přirozeně pečujte o své tělo Doporučení A. Skarkova

Strie. celulitida. Bacně. Pokud nejste geneticky obdařeni bezvadnou pletí (hodně štěstí!), asi víte, jaké to je trpět těmito problémy. Dobrou zprávou je, že nejste sami. Ještě dobrá zpráva: tyto problémy s pokožkou jsou zřídka trvalé. Zde vám ukážeme, jak minimalizovat výskyt nejpalčivějších problémů vaší pokožky, aby byla hladší, sexy a sebevědomější!

1. TĚLOVÉ AKNÉ

Akné na těle, které se obvykle nachází v oblasti zad a hrudníku, se vyvíjí téměř stejným způsobem jako akné na tváři. Ale protože pokožka vašeho těla je tlustší než pokožka obličeje a často je v těsném kontaktu s materiálem, akné na těle může být obtížnější léčit. Prvním krokem při odstraňování skvrn na těle je udržovat pokožku čistou a ucpané póry. K tomuto účelu používejte jemný čistící prostředek s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi a pravidelně si dělejte peeling, abyste si vyčistili póry. Stávající skvrny můžete léčit krémy nebo lokálními tekutinami, které obsahují složky pro boj proti akné, jako jsou kyseliny salicylová a glykolová, benzoylperoxid a čajovníkový olej.

2. strie

Krémy a masti s rostlinnými oleji, kakaovým a bambuckým máslem a kyselinou hyaluronovou určitě mohou zlepšit elasticitu pokožky a předcházet striím, ale jakmile se příznaky objeví a změní se na stříbrnobílé – co se stane v pozdějších stadiích – je toho velmi málo, co můžete. vypořádat se s nimi. Pokud laser nepřichází v úvahu, ošetřující krémy s vysokou koncentrací kyseliny glykolové, vitamínů C a E a retinolu (pouze pokud nejste těhotná) mohou pomoci minimalizovat výskyt strií stimulací produkce kolagenu a obnovy buněk.

3. CELULITIDA

Samozřejmě, že kromě kosmetických operací je cvičení stále nejlepším způsobem, jak tonizovat pokožku a zbavit se celulitidy. Pokud však hledáte produkt, který vám pomůže snížit výskyt jamek na stehnech, hýždích a pažích, vyberte si produkty s kofeinem a esenciálními oleji, jako je len, konopí, prime, mandle, jojoba a grapefruit. Většina odborníků se domnívá, že tyto složky mohou pomoci stimulovat krevní oběh a rozpustit usazeniny tekutin.

4. PILARISTICKÁ KERATÓZA

Sloupová keratóza se obecně jeví jako skupina malých bílých nebo červených otoků na rukou, stehnech, hýždích a tvářích. Přestože se nejedná o vážný zdravotní stav a obvykle se upraví sám, symptomy lze kontrolovat správným režimem péče o pleť. K odstranění keratinu a nahromadění odumřelých kožních buněk používejte čisticí prostředky s jemnými chemickými peelingy, jako je kyselina glykolová a mléčná. Také aplikace tělových mlék s alfa-hydroxykyselinami může pomoci odstranit drsná místa na kůži tím, že pokožku současně exfoliuje a zvlhčí. K urychlení procesu obnovy pokožky můžete použít také retinolový krém na noc.

5. Popraskané paty a lokty

Když pokožka vyschne, ztvrdne a nakonec popraská, čímž zůstane citlivá pokožka odhalená. Nejenže to vypadá hrozně. Pokud se neléčí, popraskané paty a lokty mohou způsobit otevřené rány a jizvy. Pokud fyzické peelingy, jako je peeling nebo pemza, nestačí, použijte krémy, které obsahují chemické peelingy (kyseliny salicylové, glykolové nebo mléčné) ke změkčení a rozpuštění silné vrstvy pokožky. Dokončete to udržováním hydratace pokožky pomocí silného mléka. Někteří lidé zjistili, že oblékání ponožek na noc pomáhá utěsnit vlhkost.

6. Pavouci a pavoučí žíly

Zatímco menší modřiny se hojí samy bez léčby, můžete pomoci urychlit proces natíráním mastí s vitamíny C a K a dalšími léčivými a uklidňujícími složkami, jako je měsíček, arnika, aloe vera a levandule. Výživa pokožky vitamínem K a dalšími bylinkami bohatými na živiny, jako je rozmarýn, jírovec koňský, smetáček obecný, třezalka tečkovaná a vilín, může pomoci posílit a chránit pokožku, zlepšit krevní oběh a snížit výskyt křečových žil.

7. JÍZNY

Většina ošetření jizev obsahuje lesklé látky, jako je kyselina kojová, lékořice, hydrochinon a hydrokortizon, jakož i exfolianty, jako je kyselina glykolová, které vyrovnávají zabarvení a strukturu pokožky a jizvy jsou méně viditelné. V případě keloidů a jiných zvětšených jizev mohou být silikonová ošetření velmi účinná, protože vytvářejí kolem jizev ochrannou bariéru, která pomáhá pokožce opravit se.

ČTĚTELE – Jaký je nejpalčivější problém pokožky těla a co děláte, abyste ho vyřešili? Podělte se o to s námi v sekci komentářů níže.

Napsat komentář