Jak léčit a předcházet roztřepeným konečkům– Zdravá kůže Doporučení A. Skarkova

Roztřepené hlavy jsou často nezbytné. Bez ohledu na to, jak moc se jim snažíme vyhnout, většina z nás nemá na výběr. I když může být problém vypořádat se s těmito podmanivými hlavami mezi jednotlivými řezy, existují způsoby, jak s nimi zacházet, aby byly méně viditelné! Mluvil jsem s kadeřnicí Elah Paskowitz z kadeřnictví Syrens Hair Parlor v San Clementu, CA, abych získal všechny tipy a triky k léčbě a prevenci těchto špatných lidí.

Co způsobuje roztřepené konečky?

Roztřepené hlavy jsou způsobeny několika důvody. Od barvení vlasů a chemické úpravy až po každodenní stres z prostředí, vaše vlasy vydrží dlouho a roztřepené konečky mohou být znakem toho, že vaše vlasy potřebují přestávku. „Nejčastější příčinou roztřepených konečků je suchost v důsledku nadměrného mytí, nadměrného zpracování, příliš velkého množství nesprávného produktu nebo nedostatečného množství správného produktu,“ říká Paskowitz. „Environmentální stres hraje obrovskou roli ve zdraví vašich vlasů, k čemuž přispívá suché klima a slunce. Vyhřívací nástroje způsobují zkázu vašim vlasům. Vysoušeče poškozují zejména foukáním kutikuly, která ji nutí oddělovat se.

Jak zjistit, jestli máte rozštěpenou hlavu

„Je snadné zjistit, jestli máte roztřepené konečky: budou suché a křehké, připomínají větev stromu.“ Při analýze roztřepených vlasů se podívejte přímo na tipy a zjistěte, zda máte vlasy, které vypadají „roztřepené“. Přestože roztřepené „hlavy“ jsou nejběžnější formou tohoto typu poškození, Paskowitz poznamenává, že „mohou se rozštěpit i uprostřed stromu“.

Nejúčinnější způsoby léčení nebo zbavení se roztřepených konečků

1. Získejte Trim

Nejzřejmějším efektivním způsobem, jak se zbavit roztřepených konečků, je dát se ostříhat. „I když jít do salonu každých pár týdnů může být zdlouhavý proces, stříhání roztřepených konečků je nezbytné pro udržení zdravých vlasů.“

2. Použijte sérum

Vysoce kvalitní sérum je způsob, jak dosáhnout toho, aby suché a roztřepené konečky vypadaly hladce a čistě. „Aplikace tohoto produktu po sprše utěsní kutikulu a dodá hlavám dočasný hladký vzhled,“ říká Paskowitz.

3. Naneste kondicionérovou masku

Udržování hydratace vlasů je při ošetřování roztřepených konečků nanejvýš důležité. „Investujte do skvělé masky na vlasy a používejte ji dvakrát týdně, aby byly vlhké.“

4. Přidejte esenciální oleje

„Přidání esenciálních olejů do šamponu nebo kondicionéru je skvělý způsob, jak zlepšit zdraví vlasů,“ navrhuje Paskowitz, který podporuje přidávání levandulového, čajovníkového nebo rozmarýnového oleje do vlasových produktů. Kokosový olej a olej s vitamínem E můžete použít také na DIY masku na vlasy.

5. Dejte si kúru Olaplex

Olaplex je populární doplňková vlasová kúra, která pomáhá posilovat a obnovovat vlasovou kutikulu, a to jak prevenci, tak opravu poškození. „Ošetření je tříkrokový proces, který vám může kadeřník nabídnout. Funguje skvěle a pomáhá s celkovým zdravím vašich vlasů, zvláště na barvených vlasech.

Jak předcházet roztřepeným konečkům

Existuje mnoho kroků, které můžete podniknout, abyste předešli třepení konečků a aby vám střih déle vydržel. Zde jsou čtyři tipy od Paskowitza.

1. Omezte mytí vlasů

„Snižte mytí vlasů dvakrát nebo třikrát týdně,“ navrhuje Paskowitz. „Pokud si myslíte, že je to nemožné, protože vaše vlasy jsou příliš mastné, pak je čas obnovit přirozenou rovnováhu olejů.“ Pokud si šamponujete každý den nebo každý druhý den, poznamenává Paskowitz, „vaše vlasy jsou náchylné k rychlejšímu mazání, protože vlasy nemají dostatek času na přirozené obnovení olejů, které potřebují, aby zůstaly zdravé.“ Když se vzdáte mytí vlasů, dejte jim dva-tři týdny na „přetrénování“ olejového cyklu ve vlasové pokožce.

2. Nechte se pravidelně stříhat

Paskowitz také navrhuje pravidelné stříhání vlasů; „To je udržuje svěží, zdravé a hustší a podporuje růst vlasů,“ říká.

3. Kartáčujte si pokožku hlavy

Můžete také vyčistit pokožku hlavy. „Čištění pokožky hlavy je také skvělé pro vlasy, protože stimuluje průtok krve, což jim pomůže růst a vnese do vlasů ty přirozené oleje,“ říká Paskowitz.

4. Používejte vysoce kvalitní vlasové přípravky

V neposlední řadě je použití kvalitních přípravků nutností zejména pro barvené vlasy. „Nemohu to dostatečně zdůraznit!“ říká Paskowitz. „Po umytí vždy bez pochyb použijte hladký nebo sérum, aby byly vlasy hydratované. Promluvte si se svým kadeřníkem, abyste zjistili, které produkty nejlépe fungují pro váš typ vlasů.“

Podobné čtení: Jak pečovat o typ textury vlasů

Napsat komentář