Jak jsem si s pomocí dermatologa konečně vyčistil akné u dospělých– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Napsala Andrea

Moje pleť zažila lepší dny. Upřímně řečeno, nikdy jsem si nemyslel, že po střední škole uvidím na tváři další koš. Kontrola reality: V pubertě a v dospělosti jsem měl akné. Ale tentokrát jsem opravdu čelil tvrdým bodům na mé kůži a něco se muselo změnit.

Jak to všechno začalo

V průběhu let byla moje cesta na kůži horská dráha vzestupů a pádů, v níž v určitém okamžiku budu mít malé hrbolky v čele až po malou cystu na bradě a pak najednou bude moje tvář v pondělí jasná. . (No, až na ty nudné, které se v té době v měsíci objeví).

Po několika letech na vysoké škole jsem se začala víc zajímat o to, jak funguje moje pleť. Udělala jsem si průzkum a rozhodla jsem se přihlásit na školu krásy se zaměřením na program kosmetičky. Kromě praktického školení o ošetření obličeje a aplikaci make-upu jsem se dozvěděla více o anatomii pleti (kdo věděl, že kůže je největší orgán v těle?), které produkty bojují proti akné a hlubší poznatky o péči o pleť. složky (ahoj vitamín C, AHA a nezapomeňme na SPF!). Byla jsem tak odvážná, že jsem se dobrovolně přihlásila na ošetření obličeje od spolužáků, ale moje pleť by pak vypadala špatně. Díky této zkušenosti jsem zjistila, že moje pleť je citlivější, než jsem si myslela, ale dokázala jsem najít známý tříkrokový systém péče o akné, který mi fungoval. Po absolvování 600-hodinového kurzu jsem složila zkoušky a stala jsem se licencovanou kosmetičkou pro stát Kalifornie. Ale ani kosmetičky to nemají jednoduché.

zmatek

Do roku 2019 byly mé vyrážky minimální, a tak jsem se rozhodla, že je bezpečné změnit rutinu péče o pleť pomocí nové sady produktů. Velká chyba! Zkusil jsem tento nový režim proti akné a bylo to ne. Moje pokožka se stala super suchou a plnou hrbolků a nakonec mi začala hrozně vycházet linie čelisti. Vrátil jsem se ke svému původnímu sortimentu a moje pokožka se vrátila, dokud jsem se nerozhodla znovu experimentovat. Začala jsem používat organický čistící prostředek s čajovníkovým olejem a pleťovým olejem; Po měsíci nastala zkáza.

Opět mi začala praskat kůže, ale tentokrát to byl ten cystický chlap, který mi zvedl hlavu po celém obličeji. Nebylo mu líto ani mé brady a čelisti. Zkoušela jsem čištění benzoylperoxidem, antibiotiky a adapalenem (léčba akné na bázi retinoidů) a zdálo se, že zabírají, ale pak jsem se znovu a znovu vyvalila. V minulosti se mi dařilo udržovat čistou pleť, ale tentokrát mé úsilí nezapadalo do boje s cystickým akné.

Celé to utrpení bylo stresující a emocionálně vyčerpávající, protože nic z toho, co jsem udělal, nefungovalo. Někdy to bylo tak špatné, že jsem se vyhýbal zrcadlům a nikdy jsem nechtěl odejít z domu. Na bratrově svatbě jsem ani nechtěla být v obraze. Dokonce jsem začala věřit, že možná za to může moje strava a můj stres. Nakonec jsem se vzdal mléčných výrobků a masa a občas jsem skočil s hranolky. Zdá se, že za to nemůže moje strava. Po vysazení těchto potravin jsem neviděl velkou změnu, ale spíše proud nepřetržitých erupcí.

Co se mi osvědčilo

Konečně jsem věděla, že je čas vyhledat odbornou pomoc dermatologa. Sama bych to nezvládla, i když mám zkušenosti jako kosmetička a všechno, co jsem věděla o složkách péče o pleť. Vzhledem k tomu, že díky technologiím je mnoho věcí snadných a přístupných, mohl jsem mít online konzultaci s dermatologem a prodiskutovat své obavy. Poté, co jsem se podělila o své kožní problémy a pár ne zrovna skvělých selfie se svým lékařem, jsem konečně mohla získat ty správné léky na akné, které jsem potřebovala k vyřešení konkrétních kožních problémů. Byla jsem tak nadšená, že jsem našla řešení, ale stále jsem se trochu obávala, že tyto tvrdohlavé cystické erupce akné budou i nadále v jejich myslích a nikdy nezmizí.

Už po dvou měsících se mi celá tvář výrazně vyjasnila; Nemohl jsem tomu uvěřit. Veškerý otok zmizel a zarudnutí se pomalu rozplynulo. Cítím se dobře, když jdu ven bez vrstev make-upu a můžu se sebevědomě ohlédnout před zrcadlem. Upřímně, mám pocit, že jsem opět nabyla kůži a mé sebevědomí narostlo. Opět jsem to já, ale tím to nekončí. Jako bonus, malé zamračené linky mezi mýma očima také vypadají hladší. Dokonce jsem se pomalu vrátila k opětovnému zavedení některých mléčných výrobků do mé stravy ak opětovnému pojídání hranolků! Nebyl to zázračný lék ze dne na den. Cesta na kůži každého je jiná a já pořád bojuji s občasnými vyrážkami. Ale nelze to porovnat s tím, co se stalo předtím.

Procházet se po těchto nerovnostech na cestě (žádná slovní hříčka!) Nebyla to zábava, ale jsem rád, že jsem se vzdal své staré rutiny péče o pleť a vyzkoušel jsem svoji novou léčbu – a zůstal jsem věrný jejímu nanášení každou noc. před spaním . Také si více uvědomuji, že nemůžu vsadit jen tak na ledajaký produkt, protože chci věci měnit. Bojím se zkoušet nové složky péče o pleť, ale naštěstí, jelikož moje pleť postupuje stále více a více, můj lékař může jednoduše změnit mou předepsanou léčbu, aby vyřešil jakékoli nové problémy, jako jsou jemné linky a tmavé skvrny. Zdá se tedy, že budoucí online konzultace by mohly být v budoucnosti. Co bude dál? Nedovolte, aby mě mé kožní problémy zdržely!

Napsat komentář