Jak fungují krémy na jizvy + 6 doporučení– tvůj kosmetický blog Napsala Andrea

Existují různé příčiny zjizvení, ale frustrace, která pochází z tvrdohlavosti, když jizva zmizí, je jedinečná. S nesčetnými produkty a možnostmi léčby, které tvrdí, že snižují jizvení, jsme chtěli zjistit, jestli krémy na jizvy opravdu fungují. Mluvil jsem s Dr. Erin Gilbert, MD, PhD, certifikovanou dermatologkou, abych zjistil účinnost krémů na jizvy a jiných metod k minimalizaci vzhledu jizev.

Co je v jizvě?

Podle doktora Gilberta jsou jizvy výsledkem nárůstu kolagenových vláken po kožní lézi. „Většina povrchových lézí,“ říká, „řekne k dočasným změnám barvy kůže (červená nebo bílá, v závislosti na typu pokožky), zatímco hlubší léze mohou vést k depresivním jizvám (jako u akné).“ vysoké nebo ploché jizvy, lesklé jizvy (jako při hlubších jizvách po popáleninách). Většina jizev, bez ohledu na příčinu, časem přirozeně změní barvu a vybledne, ale k výraznému snížení jejich vzhledu může být zapotřebí speciální léčba a produkty.

Jak fungují krémy na jizvy?

Podle Dr. Gilberta výzkum redukce jizev „ukázal, že silikon je nejúčinnější složkou při redukci jizev.“ Silikon totiž může snížit nadměrný růst kolagenu, který vede ke zjizvení. Silikon také působí na zploštění a změkčení jizev zvlhčováním tkáně. Další složky, které je třeba hledat, jsou olej s vitamínem E a alantoin, který také zjemňuje pokožku. Ke snížení vzhledu jizev krémy a jiné produkty zvlhčují a vyhlazují oblast, snižují zarudnutí a vyhlazují pokožku.

Doktor Gilbert poznamenává, že s krémy na jizvy lze „dosáhnout vynikajících výsledků“ a „uvidíte zlepšení jizvy“. Úplná eliminace je však nepravděpodobná.

Alternativní způsoby léčby redukce jizev zahrnují „postup zvaný „subcize“, při které se k uvolnění tkáně jizvy pod kůží používá hypodermická jehla.“ Dr. Gilbert také navrhuje „steroidní injekce do jizvy, které mohou pomoci vyrovnat hrubé, přetížené jizvy, jako jsou hypertrofické a keloidní jizvy.“

Jaké jsou některé z nejúčinnějších krémů a nástrojů pro jizvy?

Předtím, než se ponoříte do některých z nejpopulárnějších krémů a ošetření na jizvy, vždy si chraňte oblast opalovacího krému opalovacím krémem nebo ochranným oděvem, jak nám připomíná Dr. Gilbert: „Poškození sluncem může ovlivnit proces hojení a může vést k dlouhotrvající změně barvy. jizvy.“

 1. 1. Silikonová fólie Scar FX od Scar Heal

  Aplikujte na čistou, suchou, zcela zhojenou pokožku, abyste danou oblast účinně opravili. Tyto pláty vytvářejí ochrannou vrstvu proti poškození a infekci. Aktivní složkou je silikon, který, říká Dr. Gilbert, „funguje tak, že snižuje nadměrný růst kolagenu a vede k plošším jizvám.“

 2. 2. Advanced Scar Gel od Mederma

  Tento produkt, který působí na snížení intenzity jizev, obsahuje kyselinu hyaluronovou, která působí jako výplň a pomáhá vyrovnávat pokožku. Jednou denně jemně potírejte postiženou oblast, abyste zlepšili texturu a barvu pokožky. Funguje na nové i staré jizvy.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. 3. Gel na jizvy od Derma e

  Gel s regeneračními vlastnostmi obsahuje alantoin, který rozkládá zanícenou tkáň jizvy a pomáhá podporovat zdravý růst buněk. Pro maximální účinek aplikujte 2-3krát denně.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. 4. Intenzivní noční krém na jizvy od Mederma

  Věděli jste, že vaše tělo se během spánku dokáže aktivně léčit? Jemně vmasírujte tento krém na pokožku před spaním, abyste viděli skutečné výsledky v redukci jizev. Dr. Gilbert říká: „Masáž pokožky krémem na jizvy nebo jednoduchým olejem s vitamínem E může pomoci zjemnit nebo vyrovnat jizvy.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Centelline Scar Recovery Gel od SkinMedica

  Tento gel podporuje obnovu buněk s kyselinou mléčnou, která rozjasňuje a exfoliuje pokožku a olivovým olejem, který zlepšuje tón a pružnost. Po zahojení rány naneste na jizvu dvakrát denně tenkou vrstvu gelu, abyste oblast vyrovnali a snížili zarudnutí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. ORA Microjehličkový Face Roller System

  Dr. Gilbert poznamenává, že mikrovpichování je běžnou léčbou pro redukci jizev. Tato bezbolestná procedura vytváří mikro-skvrny, které podporují zdravý růst pokožky, zjemňují pokožku a vyblednou vzhled jizev.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář