Jak fungují hliněné masky? Zeptal jsem se odborníka– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Nic není tak uspokojivé jako jílová maska, zvláště pokud máte co do činění s čerstvou vyrážkou nebo máte-li velmi mastnou pleť. Způsob, jakým jíl tvrdne a napíná na vaší pokožce, může vyvolat pocit, že opravdu, ale opravdu funguje. Ale opravdu dělají tolik pro vaši pokožku? A jak fungují hliněné masky? Dobrá zpráva: jíl má legitimní výhody, zejména pro určité typy pleti. Tady je přesně to, jak jílové masky fungují a co mohou udělat pro zlepšení vaší pleti z dlouhodobého hlediska.

Pokud byste měli dolar za každou vyrobenou hliněnou masku, byli byste na cestě do teplého místa vlastním soukromým letadlem. Nejsou to jen masky. Jíl je obecně oblíbený v produktech péče o pleť, protože je tak účinný při čištění pleti. „Jily pomáhají detoxikovat pokožku a odstraňovat nečistoty a oleje z povrchu pokožky,“ říká kosmetický chemik Peter Konish, ředitel vývoje produktů a strategických inovací produktů pro Prestige Beauty v Johnson & Johnson. „To je obzvláště užitečné pro ty, kteří mají akné nebo mastnou pleť.“ Ale i když se vás vyrážky netýkají – v tom případě naštěstí ano – jíly mohou být bohaté na minerály a kyseliny, které mohou prospět jiným typům pleti.

Jíl pomáhá absorbovat oleje a kontrolovat lesk.

Pokud je vaše pleť mastná nebo má sklony k akné, možná už velmi dobře znáte jílové masky. Hlína je pro tyto typy pleti oblíbená z dobrého důvodu. „Pomáhá odstraňovat nečistoty a absorbovat přebytečný maz, který se nachází na povrchu pokožky,“ vysvětluje Konish. „Pomáhá také snižovat oslnění.“ Své ucpané póry můžete políbit na rozloučenou.

Některé druhy jílů jsou vynikající pro zvlhčení suché pokožky.

I když s pupínky nebojujete, jíl může poskytnout detoxikační zážitek. V některých případech mohou jílové masky dokonce zvlhčit vaši pokožku, což je nezbytné, pokud máte co do činění se suchostí, protože schopnost jílu absorbovat olej může ve skutečnosti suchost zhoršit. „Hledejte takové, které jsou více zvlhčující a obsahují zvlhčující složky, jako je glycerin a hyaluronát sodný,“ navrhuje Konish.

Postupujte podle jílové masky s obvyklým režimem péče o pleť.

Po maskování (nebo, pokud jste na hru, vícenásobném maskování), Konish doporučuje, abyste pokračovali v pravidelném režimu péče o pleť, který by měl sestávat z čištění, po kterém následuje sérum a následně hydratační krém. Máte-li mastnou nebo aknózní pleť, zkuste použít hydratační krém s kyselinou salicylovou, který vám může pomoci kontrolovat akné celý den nebo noc, jako je například Eminence Organic Skin Care Clear Skin Probiotic Moisturizer.

Ne všechny jíly jsou si rovny.

Podle Konisha se mohou lišit ve složení minerálů, jako je oxid křemičitý, oxid hlinitý, oxid draselný a oxid vápenatý, jakož i ve svých fyzikálních strukturách. Zde jsou tři z nejběžnějších typů jílů šetrných k pokožce:

Zelená hlína: Najdete ho v pleťové masce Captain Blankenship Mermaid Detox Facial Mask a japonském čaji Matcha Pangea Organics Tea s Acai a Berry Goji Facial Mask. Je to jeden z nejběžnějších druhů jílu a obsahuje nejvyšší obsah minerálů.

Červená hlína: Jedná se o jíl kaolinového typu, který obsahuje více křemičitanů než jiné jíly. Najděte jej v první pomoci Beauty Skin Rescue Čistící maska ​​s červeným jílem.

Bílá hlína: Přestože je méně savý než ostatní, díky této vlastnosti je ideální pro osoby s citlivou pokožkou. Naleznete ho v masce SkinCeuticals Clarifying Clay Masque, která ho kombinuje se směsí výživných rostlinných olejů.

Pokud naleznete tu správnou jílovou masku pro váš typ pleti, dokáže s vaší pletí zázraky. Nasaďte si jeden, zařaďte Netflix do fronty a připravte se na skvělé výsledky.

Napsat komentář