Jak detoxikovat pokožku dřevěným uhlím– Tipy, jak pečovat o vlasy Napsala Andrea

Pokud bychom si měli vybrat ingredienci péče o pleť, která v dnešní době převyšuje všechny ostatní z hlediska oblíbenosti, mělo by to být dřevěné uhlí. Nemůžete se přihlásit na Instagram, aniž byste viděli někoho, koho máte na sobě s černou maskou – a zdá se, že existuje dobrý důvod k tomu, aby se tato složka stala součástí vaší rutiny péče o pleť, zvláště pokud máte mastnou pleť nebo akné.

Výhody dřevěného uhlí pro kůži

Podle výzkumu publikovaného v časopise Western Journal of Medicine pochází uhlí z materiálů obsahujících uhlík, jako je dřevěná buničina. Materiál je ošetřen chemikáliemi, aby se odstranily veškeré nečistoty a přeměnily se na malé granule, které pak lze použít různými způsoby. Stává se „aktivním uhlím“, když se vysoké teploty spojí s plynem nebo aktivačním činidlem, čímž se rozšíří jeho povrch, čímž se stane poréznějším než běžné uhlí. Pro svou schopnost zachytávat toxiny a chemikálie v pórech se aktivní uhlí používá k léčbě předávkování a otravy, ke zlepšení funkce ledvin, ke snížení hladiny cholesterolu a dokonce i k detoxikaci pokožky a vlasové pokožky. Z tohoto důvodu se nyní nachází v produktech péče o pleť, jako jsou čisticí prostředky, masky a dokonce i šampony.

„Uhlí extrahuje olej a nečistoty z pokožky a také exfoliuje, takže si to představte jako hloubkový detoxikační čistící prostředek,“ říká Sejal Shal, MD, zakladatel dermatologie SmarterSkin. „Může pomoci snížit mastnou pleť, zlepšit akné a snížit póry,“ dodává. Přestože kdokoli může vyzkoušet produkty péče o pleť s aktivním uhlím, jsou lepší pro lidi se smíšenou, mastnou nebo aknózní pletí, protože uhlí může vysušit, vysvětluje Shal.

Jak používat kosmetické výrobky s dřevěným uhlím

„Z produktů obsahujících uhlí se mi nejvíce líbí masky s aktivním uhlím, protože adsorpce závisí na fyzickém kontaktu, takže uhlí musí zůstat na kůži, aby bylo účinné,“ říká Shal. Navrhuje vyzkoušet masku s aktivním uhlím jednou nebo dvakrát týdně. „Pokud je vaše pokožka extrémně mastná, možná ji budete moci používat častěji,“ poznamenává.

Jste připraveni na detox pleti? Vyzkoušejte těchto pět produktů s obsahem dřevěného uhlí, abyste získali výhody pro svoji pokožku.

 1. Kupte nyní v

  1. První pomoc Beauty Skin Rescue Cleansing Charbon Cleansing with Probiotika

  Pimples nemají žádnou šanci proti tomuto čištění obličeje akné. Obsahuje aktivní uhlí pro odstranění toxinů, kyselinu salicylovou pro ucpávání pórů, jíl pro absorbování nečistot, vitamin E pro zpevnění pokožky a extrakt z jogurtu pro boj proti bakteriím, které způsobují vyrážky.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. One Love Organics Love + Maska s aktivním uhlím

  Sedněte si na záda, uvolněte se a očistěte svou smíšenou, mastnou nebo aknózní pleť s touto účinnou pleťovou maskou. Aktivní uhlí odstraní nečistoty z vašich pórů, růžový jíl absorbuje přebytečný maz, alpská růže posílí přirozenou obranyschopnost vaší pokožky a hladké linie aloe vera a kukačího másla. Bonus: tuto masku můžete použít také jako ošetření na místě přes noc.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Eminence Organic Skin Care Balancing Mask Duo

  Máte-li smíšenou pleť, víte, jak náročná je péče o ni. Jak byste se do pekla měli zároveň vypořádat s mastnými a suchými částmi obličeje? Vložte tuto pleťovou masku 2 v 1. Naneste masku s aktivním uhlím v T-zóně pro kontrolu tvorby mazu a masku s pomělovou šťávou a bambuckým máslem pro hloubkovou výživu suché pokožky.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Dermalogica Daily Superfoliant

  Klíčem k udržení čisté pokožky je dobrý exfoliant. Denní superfoliant od Dermalogica – který obsahuje aktivní uhlí – je jemný, ale dostatečně účinný pro každodenní používání. Tento produkt obsahuje dřevěné uhlí k odstranění nečistot a odhaluje čistou a svěží pleť po každém použití.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Peter Thomas Roth Irish Moor Mud

  Tato pleťová maska ​​obsahuje maurské bahno z Irska, které bojuje proti škodám způsobeným stresem a znečištěním životního prostředí a odstraňuje nečistoty a přebytečný maz z pokožky. Samozřejmě obsahuje také dřevěné uhlí k odstranění toxinů a zanechá vaši pleť zářivější a čistší.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář