Jak čistit štětce na make-up (s fotografiemi)– Jak se starat o vlasy a mít zdravou pokožku Andrea S. doporučuje:

Polovina získání toho, co od make-upu chcete, závisí na tom, jak efektivní jsou vaše make-up nástroje. Mluvíme o kleštičkách na řasy, houbičkách a samozřejmě štětcích na make-up. Tyto nástroje jsou stejně dobré jako při péči o ně. „Čisté štětce na make-up jsou nezbytné pro bezchybnou aplikaci make-upu a zachování funkce štětce,“ říká Kayla Casciano, odbornice na make-up a ředitelka vzdělávání v Sigma Beauty. „Akumulace produktu ve vašich štětcích způsobuje, že make-up je nerovnoměrně nanesen a produkt se plýtvá. Nemluvě o tom, že pravidelné čištění štětců na make-up může způsobit plísně a bakterie, které mohou zhoršit skvrny a vyrážky.

Potřebujete poradit, jak věnovat trochu pozornosti štětcům na líčení? Poprosil jsem Kaylu o radu.

Jak často bychom měli čistit štětce?

Kayla: V ideálním případě by si každý měl mýt štětce jednou týdně, pokud je používáte pravidelně. Samozřejmě, jen velmi málo lidí to dělá tak často. To je důvod, proč Sigma Beauty vynalezla řadu ošetřujících kartáčků Sigma Spa®, nástroje Sigma Dry’n Shape® a nově i SigMagic™ Brushampoo™, který pobláznil svět krásy! Každý z nich pomáhá zkrátit čas a námahu mytí štětců, aby práce nebyla tak náročná.

Jak bychom měli uchovávat štětce na make-up, aby vydržely déle?

Kayla: Závisí to na velikosti vaší sbírky, ale obecně nechcete štětce zlomit, což může změnit tvar a funkci štětce. Pro menší kolekce doporučujeme skladovat ve sklenici, chloupky vzhůru, kde se nepráší. Nejprodávanější držák kartáčků na kartáče je perfektním řešením, může to být dva misky nebo připevněný k sobě kolem kartáčků, čímž se vytvoří pouzdro. Pro větší sbírky je nejvhodnější pouzdro na kartáč. Drží každý kartáč na místě bez poškození kartáčků a lze je snadno převrátit, když potřebujete tento klíčový nástroj.

Jak bychom měli čistit štětce na make-up?

Kayla: Při správné péči vydrží štětce Sigma daleko za hranicí dvouleté záruky a každý nadšenec krásy si může sestavit svoji kolekci podle toho, jak se budou rozvíjet jeho dovednosti a trendy. Pamatujte, že jejich udržování čisté je důležité k ochraně všech peněz, které minete na štětce na make-up.

Zde je návod, jak správně vyčistit štětce na make-up:

 1. KROK 1: Navlhčete pouze kartáče

  Stejně jako při mytí vlasů, prvním krokem je namočit pouze kartáče. Hroty kartáče umístěte pod vlažnou vodu, aniž byste namočili rukojeť – část, kde se rukojeť potýká se štětci. Je to proto, aby se zabránilo uvolnění lepidla, které drží kartáč pohromadě. Další důležitá věc k zapamatování: štětce nikdy neponořujte do vody!

 2. Kupte nyní v

  KROK 2: Umyjte měkkým čistícím kartáčem

  Naneste malé množství jemného šamponu nebo přípravku na čištění štětin na štětiny a poté jej rukou otočte. K tomuto úkolu rádi používáme SigMagic ™ Brushampoo ™, protože je vyroben z přírodních ingrediencí, jako je panenský kokosový a palmový olej, takže je 100% šetrný k našim štětcům.

  VYZKOUŠEJTE: Sigma také poskytuje patentovanou podložku na čištění štětce, která má patentované textury, aby se dostala do každého koutu štětce. Pokud použijete některou z těchto podložek, otočte kartáč přes WASH texturu podložky pro mnohem hlubší čištění.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  KROK 3: Dobře opláchněte

  Mýdlové štětce vložte pod vlažnou vodu. Pokud používáte podložku na čištění kartáčů Sigma, zametejte kartáčem tam a zpět tam a zpět pod tekoucí vodou, dokud nebude voda čistá.
  Pokud máte pocit, že váš kartáč by mohl použít další kolo, zopakujte kroky 2 a 3, ale místo WASH a RINSE použijte textury REFINE a REFINE PLUS na vaší podložce pro maximální čištění.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  KROK 4: Vyždímejte a osušte

  Jemně vymačkejte veškerou přebytečnou vodu ze štětin a položte kartáče na čistý ručník nebo hadřík, aby se vysušily. Po zaschnutí uložte štětce do kapsy, jako je toto saténové pouzdro na zip, odděleně od make-upu a chraňte je před přímým slunečním zářením.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář