Jak chránit pokožku před znečištěním ovzduší– Přirozeně pečujte o své tělo Přečtěte si Andreina doporučení

Na pohledu na panorama města, když se blíží západ slunce, je jen něco nevysvětlitelně magického. Tedy dokud si neuvědomíte, že oranžový horizont je vlastně filtrován smogem a že toxické chemikálie se pravidelně mísí ve vzduchu, který dýcháte. Všichni známe ničivé účinky znečištění na naše životní prostředí a naše zdraví, ale jednu věc, kterou si možná neuvědomujeme, je, že kromě našich plic je dalším orgánem, který nese nejškodlivější následky znečištění, kůže.

Ve studii z roku 2017 experti zjistili, že kromě ultrafialového záření, znečišťující látky, jako jsou polycyklické aromatické uhlovodíky (chemikálie, které se uvolňují při spalování uhlí, benzínu, odpadu nebo tabáku), těkavé organické sloučeniny (přítomné v barvách, ná aut, mimo jiné), oxidy, částice, ozon a cigaretový kouř způsobují značné poškození kůže – největšího orgánu našeho těla a vnější bariéry. Tyto znečišťující látky způsobují předčasné stárnutí pokožky a stavy, jako je akné, psoriáza a rakovina kůže v důsledku alergií a pigmentace. Znečištění také zvyšuje nebezpečí volných radikálů, které narušují tvorbu kolagenu a ničí přirozenou bariéru pokožky.

„Znečištění ovzduší se skládá z plynů a kontaminovaných částic, které jsou přítomny v atmosféře,“ vysvětluje Heather Hickman z Dermalogica. „Tyto znečišťující látky pocházejí z různých zdrojů a mohou vést k zánětům a vést k hyperpigmentaci, degradaci kolagenu, který tvoří strukturální složky pokožky, dehydrataci a zvýšené citlivosti na kůži – jevu zvanému zánět.“

„Stejně jako ultrafialové a infračervené světlo, znečištění nebo přízemní ozon vyvolává oxidační stres, poškozuje buněčné struktury – proteiny a lipidy – ve stratum corneum,“ dodává Nicole Akers ze SkinCeuticals. „Ale víc než to, stávající výzkum také naznačuje, že ozon poškozuje přirozené antioxidanty pokožky, jako jsou vitamíny C a E. Jak víme, antioxidanty neutralizují poškození volnými radikály a oxidaci, které vedou ke kolagenu a jiným poškozením. protein.“ S nízkými hladinami antioxidantů je pokožka méně schopna chránit se před agresí životního prostředí.

Ale pokud si myslíte, že jste v bezpečí jen proto, že žijete na venkově nebo v příměstské oblasti, zamyslete se znovu. Podle NASA téměř 80 procent světové populace dýchá znečištěný vzduch. Dobrou zprávou je, že existují jednoduché kroky, kterými se můžete chránit před drsnými účinky znečištění. A se vzestupem produktů péče o pleť, které specificky působí proti a neutralizují vliv znečišťujících látek, není ochrana pokožky tak skličující, jak si myslíte.

Abychom vám pomohli dostat z vaší pokožky maximum, sestavili jsme naše nejlepší tipy na produkty, které nabízejí nejlepší ochranu před znečištěním.

 1. Kupte nyní v

  1. Dermalogica Daily Superfoliant

  Chraňte svoji pokožku před znečišťujícími látkami z prostředí s Dermalogica’s Daily Superfoliant. Tento výkonný resurfacer je optimální pro každodenní použití a odhaluje hladší a čistší pokožku. Aktivní složky, jako jsou enzymy a alfa-hydroxykyseliny, cestují hluboko do pórů, aby odstranily škodlivé znečišťující látky, které vedou k předčasnému stárnutí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Sunday Riley CEO C+E AntiOXIDANT Protect + Repair hydratační krém

  Získejte vyživenou, hydratovanou a zářivou pleť s bohatým hydratačním krémem Sunday Riley CEO Vitamin C (bývalý CEO C+E AntiOXIDANT Protect+ Repair Moisturizer). Díky silné směsi extraktu z limetkových perel a exopolysacharidů tento hloubkový zvlhčovač chrání vaši pokožku před znečištěním a odhaluje jasnější pleť. Klíčové složky: * Vitamin C (5% THD askorbát): zabraňuje a opravuje viditelné známky předčasného stárnutí pokožky, ačkoli je výrazně méně dráždivý než jiné formy vitamínu C, rozjasňuje vzhled pokožky

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. SkinCeuticals Phloretin CF.

  Phloretin CF od SkinCeuticals nabízí silnou antioxidační ochranu pro normální, mastný a smíšený typ pleti. Toto antioxidační sérum, určené k použití během dne, neutralizuje volné radikály, aby se zabránilo příznakům zrychleného stárnutí pokožky. Směs floretinu, čistého vitamínu C a kyseliny ferulové zlepšuje vzhled zbarvení, jemných linek a nerovnoměrného tónu pleti. Floretine neutralizuje škodlivé volné radikály, zlepšuje buněčnou výměnu a rozjasňuje známky zbarvení. Kyselina L-askorbová chrání vaši pokožku před oxidačním stresem a nabízí viditelné výhody proti stárnutí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Denní obranná mlha PCA SKIN

  PCA Skin’s Daily Defense Mist, ideální pro ochranu vaší pokožky na cestách nebo během dne, pomáhá chránit vaši pokožku v boji proti každodenním environmentálním stresorům – včetně modrého světla a jiných znečišťujících látek. Poskytuje neviditelný štít na každodenní pokožce a/nebo kosmetickém základě, každé napařování využívá sílu extraktu Taraxacum Officicianale (pampeliška) k omezení zánětu a extraktu Marrubium Vulgare k neutralizaci volných radikálů a blokování pronikání znečišťujících látek. S extraktem Jania Rubens k posílení kolagenové sítě a šťávou z listů Aloe Barbadensis ke změkčení a zvlhčení je každé napařování lázeňskou kúrou pro pokožku.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Opalovací krém Supergoop SPF 50 s infuzí antioxidantů vitamínu C

  Play Antioxidant Mist SPF 50 značky Supergoop! ® je voděodolný sprej bez aerosolů, který poskytuje nepřetržitou, širokospektrální UVA ochrannou mlhu pro mokrou nebo suchou pokožku. Je to nejjednodušší a nejvíce povzbuzující způsob aplikace (a opětovného nanesení) SPF během celodenní zábavy na slunci. Klíčové složky: * Vitamin C: Stabilní forma vitamínu C se snadno vstřebává a pomáhá působit proti poškození volnými radikály * Extrakt ze zeleného čaje: Přírodní bohatý na antioxidační polyfenoly, které chrání pokožku před škodlivými účinky volných radikálů * Extrakt z Acai: dobrý zdroj vitamíny A , C a E a omega 3,6 a 6

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. Detoxikační maska ​​Lucern Laboratories LA Defense Urban Protect

  La Defense Urban Protect Detox Masque značky Luzern Laboratories je luxusní hustá a intenzivní hydratační verze původní Crème Luxe. Pořiďte si pokožku v této mimořádně bohaté a super hydratační edici Force De Vie Crème Luxe, kultem inspirovaného hydratačního krému proti stárnutí. Force De Vie, tedy vitální síla, poskytuje silnou denní dávku kyslíku, Co-Q10, vitamínu C, kyseliny alfa-lipoové a výtažků bio-suisse v kombinaci s přírodními hydratačními faktory. Pleť působí pevněji, svěžeji, plná rosy a působí rozjasněně.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  7. Býložravci Botanicals Růže Hibiscus Kokosová voda Hydratační pohádková voda

  Po tak velmi potřebném čištění na konci dne poskytuje kapka hydratační obličejové mlhy Herbivore Botanicals Rose Hibiscus Coconut Face Mist pohodlí, které potřebujete pro unavenou, matnou a suchou pokožku. Tento kultovní nákup krásy, který je naplněn přírodní super hydratační kyselinou hyaluronovou na bázi čisté organické růžové vody, kokosové vody a extraktu z ibišku, je nutností k okamžitému zklidnění namáhané dermy. Aplikujte na vyčištěnou pleť nebo na povzbuzení make-upu během dne. Klíčové složky: * Okvětní lístky ibišku podporují obnovu buněk bohatými kyselinami citrónovou a jablečnou * Hamamel snižuje zánět * Výtažek z růže chrání před poškozením volnými radikály * Aloe Vera přirozeně hydratuje pokožku

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář