Jak často byste si měli mýt kudrnaté vlasy– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Co doporučuje Andrea?

Může příliš časté mytí kudrnatých vlasů způsobit více škody než užitku? Abych vnesl světlo do tohoto problému, obrátil jsem se na Shari Harbinger, spoluzakladatelku DevaCurl Academy. S více než dvěma desetiletími zkušeností v oblasti kadeřavé konverzace je DevaCurl vášnivá pro pochopení a oslavu jedinečnosti kudrnatých a kudrnatých vlasů. Zde nám poskytuje podrobnosti o tradičních šamponech a několik odborných rad, jak pečovat o naše kudrnaté vlasy.

: Slyšel jsem, že nemytí vlasů šamponem může být skutečně prospěšné. Toto je pravda?

Shari Harbinger: Šamponování může pro různé lidi znamenat různé věci v závislosti na produktu, který si vyberete. V DevaCurl „šampon“ v naší značce neexistuje. Z našich produktů jsme odstranili „hovínka“ nebo silně dehydrované čistící prostředky a naše bezsulfátové, botanicky napuštěné produkty označujeme jako „čistící prostředky“ a NE „šampony“.

Otázka: Co obsahuje většina šamponů, které nejsou dobré pro vlasy a vlasovou pokožku?

SH: Hlavním viníkem jsou složky odvozené od síranů. Jakákoli čistící složka, která zbavuje vlasy jejich přirozené rovnováhy vlhkosti, je ne-ne. To často vede k dehydrataci, svědění pokožky hlavy, suchým a matným vlasům.

Čistící prostředky a kondicionéry bez obsahu síry jako DevaCurl’s No-Poo a Low-Poo jsou dostatečně jemné pro každodenní použití a jsou skvělou alternativou ke konvenčním šamponům. No-Poo a Low-Poo čistí vlasy a vlasovou pokožku a zároveň odstraňují částečky nečistot a usazeniny, což je nezbytné pro zdravé vlasy – to vše při zachování přirozené rovnováhy vlhkosti.

Otázka: Jak často bys měla mýt, šamponovat nebo čistit vlasy? Záleží na typu vlasů člověka z hlediska frekvence?

SH: Pokud se rozhodnete pro konvenční šampony, nedoporučuji šamponování každý den, protože většina obsahuje odvodňující složky. Jakékoli sulfátové složení je příliš drsné na měkkou tkáň pokožky hlavy a vrásky a odstraňuje vlhkost. Když se zdržíme častého používání těchto šamponů, vlasy a pokožka hlavy mají šanci překalibrovat se a obnovit svoji přirozenou rovnováhu vlhkosti.

Typ vlasů, životní styl a přísady ve vašich kadeřnických produktech určí, jak často si budete muset vlasy čistit. S DevaCurl je čištění podporováno vždy, když cítíte potřebu. Při aplikaci a oplachování čistícího prostředku opravdu zdůrazňujeme důležitost masáže pokožky hlavy.

Zde je několik obecných tipů pro kudrnaté vlasy:

  • Vlnité vlasy: Tato textura se nejčastěji čistí a upravuje. Typy zvlněných vlasů profitují z beztížných hydratačních receptur, které zabraňují vráskám a zároveň dodávají plnost, tělo a texturu.
  • Kudrnaté vlasy: Často jí prospívají receptury s dobrým množstvím esenciální vlhkosti, neboť cílem je dosáhnout výsledků bez vrásek, které vyžadují hydrataci kudrlin.
  • Super kudrnaté vlasy: Často jí prospívají receptury s vysokou vlhkostí, aby se zabránilo lámání a vysychání. Tato textura vyžaduje týdenní čištění a více kondicionování.

Otázka: Nějaké další tipy, jak si udržet čisté a zdravé vlasy?

SH: Čištění je akt masírování pokožky hlavy a mytí vlasů, aby se odstranily nečistoty a usazeniny. Voda a tření mohou čistit. Ale voda, peeling a čistící prostředek bez sulfátů čistí a zároveň dodávají extra vlhkost, po které texturované vlasy touží.

Dalším tipem je zkontrolovat složky v kondicionéru a stylingových přípravcích, protože silikon a těžké oleje mají na svědomí usazování, které vyžaduje častější čištění. Všechny produkty DevaCurl jsou 100% bez sulfátů, parabenů a silikonů a doporučujeme, abyste hledali produkty, které se vyhýbají těmto složkám, abyste se co nejlépe postarali o vaše kudrny a prodloužili dobu čištění.

Potřebujete víc způsobů, jak si vyčistit vlasy bez šamponu? Níže naleznete naše oblíbené produkty „bez hovínek“!

Napsat komentář