Jak často byste měli absolvovat ošetření obličeje? botox? Masáž?– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice přečtěte si moje doporučení

Zvažte všechny návyky, které jste si vytvořili, abyste si udrželi zdravý (a šťastný) život: jezte čistě, pijte hodně vody, jděte na hodiny fitness a dejte si pauzu od druhé epizody nadměrného dívání, abyste se zavřeli. oko. Co takhle se však postarat o svou pleť? I když se budete řídit radami svého dermatologa a denně se hydratujete, natíráte opalovacím krémem a dbáte na to, abyste si večer umyli make-up, existují další ošetření, díky kterým bude vaše pleť ještě zdravější.

Od ošetření obličeje a masáží po peelingy a injekce, jako je botox, uvádíme, jak často byste měli své pokožce (a tělu) dopřát trochu víc TLC:

Botox: Každé čtyři měsíce

Myslíte si, že botox je jen pro vaši mámu? Přemysli si to. Tyto injekce lze použít nejen k léčbě migrény, ale mohou také pomoci odstranit vrásky na čele a mezi očima dříve, než se prohloubí a stanou se výraznějšími. Zní to skvěle, že? Je, ale jediným háčkem je, že musíte mít opakovaná setkání, abyste se ujistili, že se linka nevrátí. Dr. Jessica Wu, certifikovaná dermatologka, doporučuje utkání v průměru každé čtyři měsíce. „Ponecháte-li tato ošetření v ordinaci, faldíky se vám nemusí vrátit. Dávka a vzor botoxu se mohou časem měnit, takže váš lékař by měl před každým ošetřením pečlivě přehodnotit vaše pohyby obličeje a tváře,“ vysvětluje.

Chemický peeling: Závisí na síle a účelu

Peeling, který je intenzivnější než ošetření obličeje a je navržen tak, aby pomáhal při léčbě pigmentace, jizev po akné a skvrn, je základní službou pro mnohé špičkové celebrity. proč? Peelingy jsou skvělé pro odstranění vrstvy pokožky a odhalení mladší, jemnější a svěžejší vrstvy. Zotavení a frekvence závisí na síle roztoku, vysvětluje Dr. Wu. „Lehké peelingy, jako je kyselina glykolová, se mohou provádět měsíčně, ale hluboké chemické peelingy, jako je kyselina trichloroctová, jsou potřeba jen jednou ročně,“ říká.

Obličej: jednou za měsíc

Od hloubkového čištění pórů až po hydrataci suché pokožky má pleťová voda různé podoby. Doktor Wu říká, že pokud máte aknózní pleť, která je náchylná na černé tečky a vyrážky, ošetření obličeje může změnit celkový vzhled a zářivost vašeho obličeje. Pokud to váš rozpočet dovoluje, Dr. Wu navrhuje, abyste si zarezervovali ošetření obličeje každý měsíc a dbali na to, abyste věnovali pozornost reakci vaší pokožky. „Ošetření obličeje by vám nemělo umožnit vypadat hůře nebo prasknout víc,“ vysvětluje. Zpozorujete-li negativní vedlejší účinek, zvažte nákup nové koupele, která používá přírodní složky, nebo snižte návštěvy každých šest týdnů až dva měsíce.

Masáž: Týdně, pokud můžete

Skutečná diskuse: kdy jste byli naposledy na masáži? Většině lidí bude pravděpodobně trvat horkou vteřinu, než si uvědomí, kdy naposledy absolvovali profesionální masáž ke zmírnění bolesti. Ale zatímco je to obvykle nákladné úsilí pro ty, kteří jsou nadšeni ze cvičení nebo dlouhého sezení za stolem, Dr. Wu vysvětluje, že zpráva vás nejen zbaví bolestí krku a zad. také regulovat krevní oběh. a umožní vám cítit se vyrovnanější, uvolněnější a pohodlnější ve své vlastní kůži. Pokud potřebujete levný způsob, jak si užít více masáží, obraťte se na místní masérskou školu ve vaší oblasti. Tyto akademie často nabízejí zlevněné ceny, aby si studenti mohli vydělat hodiny praxe.

Manikúra nebo pedikúra: Týdně

Přestože se o vaše nehty může profesionálně starat těsně před velkou událostí nebo když se chystáte na pláž, doktor Wu říká, že manikúra a pedikúra jsou zaručenou týdenní péčí, zvláště pokud máte mozoly a tvrdé nehty. nehty zdravé. I když většina nehtových salonů vyžaduje státní zdravotní normy, dodává, že možná budete chtít zvážit přinesení vlastních nástrojů, abyste předešli infekci.

Napsat komentář