Jací jsou a co dělají– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice Co doporučuje Andrea?

Pravděpodobně jste už slyšeli hluk kolem peptidů jako nezbytnost proti stárnutí na vyhlazení, opravu a zvlhčení vaší pokožky, ale přemýšleli jste někdy nad tím, co je to peptid a co přesně dělá pro vaši pokožku? A co je důležitější, stojí jedna z klíčových složek vašich produktů pro péči o pleť za tu cenu? Krátká odpověď je podle dvou prominentních dermatologů ano.

Zde odhalují vědu, která stojí za tím, jak peptidy fungují, což ve skutečnosti dělají pro naši pokožku a tělo, jak jich můžeme získat více a nejlepší receptury péče o pleť s infuzí peptidů, kterým musíte věnovat pozornost.

Co jsou peptidy ak čemu slouží?

Předtím, než budeme mluvit o peptidech, je důležité pochopit, co jsou aminokyseliny. „Peptidy jsou řetězce aminokyselin, které jsou stavebními kameny bílkovin v našem těle, včetně kolagenu v kůži,“ řekla Dr. Whitney Bowe, dermatologka a renomovaná autorka z New Yorku. „Bez těchto bílkovin uvidíme vrásky, lámavé nehty a suché vlasy, které jsou náchylné k lámání.“

„Peptidy slouží jako základ nejen pro nový kolagen, ale také pro elastinová vlákna,“ řekla Dr. Deanne Mraz Robinson, partnerka Modern Dermatology ve Westport, CT. „Tato vlákna jsou základními prvky naší pokožky a přispívají k pevnosti a elasticitě tkání.“

Kromě toho, že jsou nezbytné pro strukturu a funkci pokožky (důležité faktory pro pevnost, texturu a celkový vzhled), peptidy se nacházejí v každé lidské buňce a hrají důležitou roli v fungování těla, přičemž často fungují jako biologický posel. „Potřebujeme peptidy vždy. Pokud je máme nedostatek, naše tělo nemůže fungovat,“ říká Dr. Robinson. „Peptidy mají v těle mnoho využití, od základů pro enzymy, hormony a zdroj energie.“

Jak fungují peptidy péče o pleť

Jsou-li tedy peptidy již v těle přítomny, proč jich potřebujeme víc? Odpovědí je podle odborníků stárnutí. „Rok po třicítce ztrácíme 1 % zbývajícího kolagenu,“ říká Dr. Robinson. „Přirozené komunikační kanály naší pokožky se časem zpomalují.“

Ale jednoduché nanesení peptidů na pokožku vám je nemusí nutně poskytnout. Podle Dr. Bowe je způsob, jakým to funguje, poněkud složitější: „Vaše tělo vidí tyto peptidy jako ‚signály‘, že se musíte vyléčit, co říká vašemu tělu, aby produkovalo více kolagenu tam, kde ho nejvíc potřebujete.“ , vysvětluje. . „Pokud se vyléčíte ze zranění kotníku, tyto peptidy budou signalizovat vašemu tělu, aby zaměřilo své úsilí na opravu na tento kloub. Pokud vaše pokožka stárne předčasně, tyto peptidy mohou vaší pokožce signalizovat, aby stimulovala produkci kolagenu a dokonce i kyseliny hyaluronové, čímž pokožku osvěží a obnoví zdravou kožní bariéru.Když aplikujete exogenní peptidy na pokožku jako zvlhčovač nebo sérum, oklame pokožku, aby uvěřila, že tam byla rána nebo rána, a stimuluje naše procesy stimulující kolagen.

Různé typy peptidů

Pokud jde o péči o pleť, ne všechny peptidy jsou si rovny. „Přestože existují stovky peptidů, existují specifické peptidy, které jsou pro pokožku účinnější než jiné,“ vysvětluje doktor Robinson. Například nosní peptidy poskytují stopy minerálů v pokožce ke stimulaci kolagenu, zatímco peptidy inhibující enzymy zpomalují přirozené odbourávání kolagenu v kůži. Signální peptidy posílají zprávy do různých částí pokožky na podporu kolagenu, elastinu a jiných proteinů; a neurotransmiterové peptidy, známé jako „podobné botoxu“, blokují uvolňování chemikálií, které způsobují svalovou kontrakci mimických vrásek, čímž vyhlazují vrásky.

Neurotransmiterové peptidy

Neurotransmiterové peptidy se nacházejí v injekčních stříkačkách, jako je Botox, a lokálních kúrách, jako je Argireline – oba působí na uvolnění svalů obličeje, aby se tolik nestahovaly, což pomáhá redukovat vrásky a smích nebo vrásky. Studie z roku 2009 v International Journal of Cosmetic Science zjistila, že tyto typy peptidů redukovaly určité typy vrásek o 30 procent.

Signální peptidy

Z hlediska péče o pleť jsou nejčastěji signální peptidy neboli palmitoyl pentapeptidy. Je známo, že stimulují produkci kolagenu, elastinu a jiných strukturálních proteinů, díky kterým pokožka vypadá pevněji a plnější.

Nosné peptidy

Nosné peptidy jsou odvozeny od jejich role při dodávání stopových prvků, jako je měď a hořčík, do pokožky. Měď je v posledních letech velmi oblíbenou složkou pro svoji schopnost zlepšovat tvorbu kolagenu, čímž zpevňuje pokožku a zvyšuje elasticitu. Ukázalo se také, že měděné komplexy bojují proti stárnutí pokožky způsobenému světlem leskem stařeckých skvrn.

Peptidy inhibující enzymy

Jak naznačuje jejich název, peptidy inhibující enzymy zpomalují přirozený proces ztráty kolagenu v těle. Peptidy získané z rýžového proteinu fungují tak, že zadržují více kolagenu, zatímco určité peptidy získané ze sóji mohou pomoci předcházet pigmentaci.

Jak získat více peptidů ve vaší rutině péče o pleť

Pokud jde o zlepšení pokožky, Dr. Bowe doporučuje získat peptidy z produktů místní péče o pleť. Zdůrazňuje však, že je důležité podívat se na složení produktu: stabilitu jeho složek a jeho schopnost pronikat kožní bariérou. Zde může pomoci konzultace s dermatologem.

Nalezení správného typu produktu může také trvat dlouho. Například místo výběru čistícího prostředku obohaceného o peptidy Dr. Robinson doporučuje zvolit produkty, které se z pokožky jen tak lehce nesmývají, jako je hydratační krém, oční krém nebo sérum. Navrhuje také zvolit si produkty s měděnými peptidy, které „pomáhají nejen vytvářet kolagen, ale také udržovat kolagen, který vytváříte.“ Navrhuje také hledat produkty, které kromě peptidů obsahují niacinamid, vitamín C a smíšené antioxidanty.

Když už najdete ten správný krém nebo sérum pro vás, Dr. Robinson doporučuje aplikovat jej na čistou pleť dvakrát denně, pod make-up a SPF.

Kromě lokálních produktů může začlenění potravin bohatých na kolagen, jako je vývar z kostí, a přidání renomovaného kolagenového doplňku do vaší stravy učinit zázraky pro vaši pokožku.

Nejlepší produkty péče o pleť s infuzí peptidů

Jste připraveni udělat si nádivku peptidů? Zde jsou naše nejlepší produkty ke stimulaci kolagenu a stimulaci vaší hry v péči o pleť.

 1. Kupte nyní v

  Eminence Organic Skin Care Night Flower Peptide Night Cream

  Tento noční krém bohatý na vlhkost využívá sílu rostlin k hydrataci a tónování během spánku. Botanické peptidy v rýžovém proteinu minimalizují vzhled krepové pokožky, zatímco extrakt z modrozelených řas působí jako přírodní retinoid pro zlepšení schopnosti tohoto vzorce proti stárnutí. Při nepřetržitém používání může pokožka vypadat dobře vyživená, s redukcí jemných linek a vrásek.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Neocutis BIO krémová firma

  Tento peptidový infuzní krém stimuluje pokožku podporou zvýšené produkce kolagenu a elastinu. Dále obsahuje růstové faktory – které působí na podporu tvorby kyseliny hyaluronové – glycerin, olej z pšeničných klíčků a olej ze semen brutnáku lékařského, aby byla pokožka po aplikaci vyživena a hydratována. Celkově se tento hydratační krém může zaměřit na tón a strukturu nerovnoměrně vypadající pokožky a může napomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Sérum s peptidy PCA Skin ExLinea Pro

  Stárnutí pleti vyžaduje důraz na hydrataci a toto sérum má silný vliv. Formulace s kyselinou hyaluronovou, která dodává pokožce extra dávku vlhkosti plus peptidy na podporu produkce kolagenu a elasticity pokožky, je povinným testem preventivní péče o pleť. Kromě peptidů a kyseliny hyaluronové obsahuje receptura vosk z rýžových otrub pro jemnější pleť a vitamín E jako dodatečnou ochranu před agresory životního prostředí, jako je slunce a znečištění.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Revize Péče o pleť Revox™ Line Relaxer

  Toto inovativní sérum, navržené tak, aby se specificky zaměřilo na mimické linky, se může pochlubit směsí pěti peptidů a kyseliny gama-aminomáslové, které řeší ty nevýrazné vrásky kolem očí, linie rtů, loutkové vrásky, nosoústní rýhy a dokonce i horizontální linie. Díky silnému peptidovému složení může pravidelné používání vést k tomu, že pokožka vypadá jasněji a má zvýšenou elasticitu pokožky.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Peter Thomas Roth Peptide 21 Sérum proti vráskám

  Tento produkt obsahuje komplex 73 % z 21 peptidů a neuropeptidů, plus dva gama proteiny získané z asijské pryže natto, pro redukci vzhledu jemných linek a vrásek, pro zlepšení elasticity pleti a pro vyrovnání tónu a textury pleti. Jakoby toho nebylo dost, toto silné sérum je naplněno i skvalánem, komplexem kyseliny hyaluronové a vitamíny A, C a E, které vyživují a hydratují vaši pokožku.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  SkinMedica TNS Advanced + sérum

  Vylepšená verze nejprodávanějšího séra SkinMedica, tento produkt se dodává ve dvoukomorové bezvzduchové pumpě, která kombinuje dvě aktivní receptury zaměřené na vzhled hlubokých vrásek, jemných linek a ochablé pokožky. První komora uvolňuje komplex TNS s růstovými faktory a komplexem peptidů pro výživu pokožky, zatímco druhá komora obsahuje komplex Renessensce Advanced, kombinaci rostlinných látek, mořských extraktů a peptidů. Duální receptury pracují v synergii, aby podpořily obnovu buněk a podpořily hladiny kolagenu a elastinu.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  Oční komplex SkinCeuticals AGE

  AGE nebo konečné produkty pokročilé glykace jsou hlavním faktorem v přirozeném procesu stárnutí a mohou vést k pytlům pod očima. Naštěstí peptidy v tomto krému spolupracují s antioxidačními flavonoidy a výtažkem z borůvek v boji proti tmavým kruhům, otokům a vránám, zatímco optické difuzory dodávají očním konturám zdravou dávku lesku.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  Hydratační krém proti stárnutí Vichy LiftActiv Peptide-C

  Tento pokročilý hydratační krém proti stárnutí, který obsahuje fytopeptidy, vitamín C a mineralizující termální vodu, působí na nápravu více příznaků stárnutí včetně vrásek, mdlosti a ztráty definice. Jeho krémová textura se přemění na pudrový pocit a hydratuje pokožku až na 48 hodin, čímž odhalí zvýšenou a pevnější pleť.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 9. Kupte nyní v

  je Clinical Super Serum Advance Plus

  Růstový faktor s tripeptidem mědi a koncentrací 15% kyseliny L-askorbové (vitamin C) vyhlazuje pokožku a zlepšuje tkáň jizvy, strie a nerovnoměrnou pokožku. Tripeptid mědi, známý svými schopnostmi hojení ran, se přirozeně uvolňuje do těla během poranění, což z něj činí dokonalou regenerační sloučeninu pro použití v pokožce.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 10. Kupte nyní v

  Transformační krém na obličej Jan Marini

  Peptidy pracují na obnově a opravě poškozených buněk a signalizují pokožce, aby produkovala kolagen, čímž zpomaluje proces stárnutí. Jedná se o hydratační krém vhodný pro široké spektrum žen a mužů, včetně těch s citlivou, suchou a aknózní pokožkou. „Přeměna“ pochází z patentované rovnováhy nejen peptidů, ale také alfa hydroxy kyseliny, aloe vera, kyseliny hyaluronové a antioxidantů.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář