jablečný ocet na ekzém

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o jablečný ocet na ekzém

.

Přezkum

Ekzém, také známý jako atopická dermatitida, může vzplanout v různých obdobích života. Můžete pociťovat suchou, červenou, svědivou pokožku, která se lehce podráždí. Ekzém nelze vyléčit, takže cílem léčby je zmírnit příznaky.

Jablečný ocet (ACV) je populární domácí lék, který se používá k léčbě různých stavů včetně infekcí, obezity a cukrovky. Mnoho lidí s ekzémem experimentuje s přírodními domácími prostředky, jako je kokosový olej, ale pomoci může i jablečný ocet.

Zdravá pokožka je chráněna kyselou bariérou. Pokud máte ekzém, pH pokožky je zvýšeno a tato bariéra nefunguje správně. Bez ní se vlhkost odpaří a dovnitř proniknou dráždivé látky. Jablečný ocet je kyselý, takže jeho aplikace na kůži může pomoci obnovit přirozenou rovnováhu pH pokožky.

Vše pod pH 7,0 je kyselé a vše nad 7,0 je zásadité. Zdravá pokožka má přirozené pH pod 5,0. Lidé s ekzémem mají obecně vyšší pH než lidé bez něj.

Vědci se domnívají, že úroveň pH hraje roli při odbourávání ochranné bariéry pokožky. Hladiny kyselin jsou také spojeny s narušením kožní mikroflóry, která vás pomáhá chránit před škodlivými bakteriemi.

Výzkum ukazuje, že mytí pokožky mýdly, šampony a jinými kosmetickými výrobky výrazně zvyšuje hladinu pH pokožky. Také voda z vodovodu může snížit kyselost pokožky. To pomáhá vysvětlit, proč mýdlo často způsobuje ekzém.

Jablečný ocet jako jemná kyselina může pomoci obnovit přirozené pH pokožky. ACV má také antimikrobiální vlastnosti, což znamená, že se v některých případech může použít místo mýdla.

Existuje několik možností, jak použít jablečný ocet k léčbě ekzému. Zde je několik metod, které můžete vyzkoušet:

ACV koupel

Přidání jablečného octa do teplé koupele může pomoci obnovit přirozenou kyselost pokožky. Přidejte 2 šálky jablečného octa do teplé (ne horké) koupele. Namočte 15-20 minut a poté opláchněte studenou vodou. Následujte jemný hydratační krém bez vůně.

ACV zvlhčovač

Vytvoření vlastního hydratačního krému s ACV vám umožňuje hydratovat kůži a zároveň obnovit rovnováhu pH pokožky. Vrácení kyselosti do pokožky může pomoci vaší pokožce udržet vlhkost déle.

Smíchejte 1 polévkovou lžíci jablečného octa s 1/4 šálku panenského kokosového oleje. Studie ukazují, že kokosový olej může snížit zánět a uklidnit bolestivou pokožku.

ACV toner na obličej

Jablečný ocet má antibakteriální vlastnosti, které mu umožňují zabíjet stafylokokové bakterie na pokožce, čímž se snižuje pravděpodobnost infekce. Jak tonikum jablečný ocet čistí pokožku tím, že snižuje zánět.

Naneste ACV na vatový tampon a krouživými pohyby si jím utírejte tvář. Potom naneste jemný hydratační krém.

vlasový olej z jablečného octa

ACV má antifungální vlastnosti, které mu mohou umožnit bojovat proti houbě způsobující lupy zvané Malassezia. Ekzém a malassesia se často vyskytují současně.

Vyrobte si vlasový olej smícháním jablečného octa se slunečnicovým olejem. Výzkumy ukazují, že slunečnicový olej pomáhá obnovit ochrannou bariéru pokožky a zlepšuje zadržování vlhkosti.

Přidejte 1 polévkovou lžíci jablečného octa do 1/4 šálku slunečnicového oleje. Aplikujte ve velkém množství na pokožku hlavy ihned po sprchování.

Mokrý zábal ACV

Při silném vzplanutí ekzému můžete přidat jablečný ocet do vlhkého zábalu. Budete potřebovat gázu, papírovou utěrku nebo čistý bavlněný hadřík. Roztok smíchejte s 1 šálkem teplé vody a 1 polévkovou lžící octa. Navlhčete hadřík a přiložte na silně podrážděná místa. Potom obvaz přikryjte suchým hadříkem nebo potravinovou fólií.

Vlhký film noste alespoň tři hodiny. Můžete to nechat i přes noc. Vlhkost dodá vaší pokožce vlhkost a jablečný ocet zabije škodlivé bakterie.

S jablečným octem je spojeno několik rizik. Před použitím u kojenců nebo malých dětí byste se však měla poradit se svým lékařem.

U ekzémů vždy existuje riziko, že přípravky podráždí pokožku. Zkuste začít s malým náplasťovým testem ACV a počkejte několik dní, abyste se ujistili, že nezaznamenáte žádné nežádoucí reakce. Pokud ACV způsobuje podráždění, přestaňte jej používat.

Ekzém je chronický stav, který se může během života náhle zhoršit. Léčba ekzému často zahrnuje holistický přístup. Pokud se vaše příznaky nezlepší, domluvte si schůzku s dermatologem. Váš lékař vám bude umět poradit o dalších možnostech léčby, jako jsou masti na předpis. Nejlepší volbou pro vás může být kombinace přístupů.

.

Napsat komentář