J-Beauty vs. K-Beauty: Jaký je rozdíl?– Pečujte o vlasy a pokožku přečtěte si moje doporučení

Soudě podle počtu nedávných konvertitů a vášnivých obdivovatelů lze s jistotou říci, že krása a péče o asijskou pleť není prozatím jen módním výstřelkem, který je nakonec odložen stranou, protože se její virální status vytrácí. Ve skutečnosti jsem poslední dva roky viděl v centru pozornosti korejskou krásu nebo K-beauty. To ale není všechno. Do radaru fajnšmekrů krásy a péče o pleť zasáhla v posledních měsících i její japonský protějšek, neboli J-beauty. Nyní zde nejsme proto, abychom se zúčastnili velké diskuze o kráse K versus J-krása v roce 2018. Navíc, proč si vybírat mezi těmito dvěma, když můžeme určitě těžit ze začlenění obou filozofií krásy do našich vlastních postupů péče o pleť?

Rozdíl mezi K-Beauty a J-Beauty

Před diskusí o tom, co každá z těchto odlišných kultur krásy dělá, je důležité poznamenat, že zatímco K-beauty a J-beauty mají různé přístupy k péči o pleť, sdílejí stejný cíl a postoj, pokud jde o zdraví pokožky. „K- i J-beauty se zaměřují na hydrataci, jakož i na redukci nebo prevenci pigmentací (hnědé skvrny a melasma). Oba zahrnují vyhýbání se slunci a ochranné bariéry proti slunečnímu záření,“ říká certifikovaná dermatoložka Anna Guanche, zakladatelka a ředitelka Bella Skin Institute.

Zatímco obě kladou velký důraz na čištění (Japonky nám dokonce představily dvojí čištění), hydrataci a silné receptury vyrobené z těch nejkvalitnějších ingrediencí – K-beauty a J-beauty – se často liší svými metodami. „Japonská péče o pleť je zdrženlivější. Přestože je J-beauty považován za inovativní a založený na vědě, je spíše o funkčnosti a jednoduchosti s dlouhodobými výsledky,“ říká odborník na péči o pleť a kosmetický chemik David Pollock, zakladatel JustAskDavid.com. Japonská krása je založena na bohatém dědictví jejich kultury a staletých tradicích, zdůrazněných jejich nekompromisním závazkem vydělávat na vysoce účinných domácích ingrediencích, jednoduchých, ale osvědčených recepturách a minimalistických režimech bez ozdob. Japonská krása se také ve velké míře spoléhá na vědecký výzkum a inovace, které zajišťují kvalitu produktů a dlouhodobé výhody. „Řekl bych, že J-beauty demonstruje filozofii praktikování spíše maratonu péče o pleť než sprintu,“ dodává Pollock.

Podobně se K-beauty zaměřuje na pokroky v péči o pleť. Sociální média možná vyvolala rozruch na sociálních sítích svým plochým balením a upevnila naši lásku k fóliovým maskám, ale K-beauty je spíše o zvládnutí vědy péče o pleť a vydláždění cesty k objevování nových ingrediencí, textur a složení. Vidno to na typu produktů, které představily zbytku světa, který si vytvořil kategorie, které jsou jim vlastní. A zatímco japonské ženy mají tendenci udržovat své rutiny péče o pleť co nejjednodušeji, korejská kráska ponechává dostatek prostoru pro vrstvení a experimentování. „Korejské ženy používají dlouhý seznam produktů. Mají tendenci optimalizovat orosenou, zářící a svěže vypadající pokožku,“ dodává Dr. Guanche.

K-Beauty miluje hydratační vrstvy

Korejská kráska je pravděpodobně nejznámější pro svůj 10-krokový režim – který, když se dostane do extrému, může být ve skutečnosti až 15 (nebo zredukován na pět, pokud dáváte přednost jednoduchosti) – který vám slibuje, že . vytouženou „skleněnou kůži“. A při každém kroku zůstává hydratace v centru pozornosti. „I když si všichni myslíme, že je důležité očistit se, aplikovat hydratační krém a následně použít hydratační krém a oční krém, K-beauty posouvá tento proces o krok dále,“ říká Pollock. Tyto kroky obvykle zahrnují celou řadu produktů, které jsou jedinečně korejské – od textur a textur až po gramohodnotná balení a sklenice. Nemluvě o složkách, které pocházejí z nejneočekávanějších zdrojů. „Klíčové korejské ingredience se mohou někdy zdát zvláštní, ale fungují! Séra mohou být skutečně vyrobena ze hlemýždí mucinu! Mezi další složky patří hydratační kyselina hyaluronová, včelí propolis, ženšen, arbutin, med, vitamín C a čajovníkový olej,“ dodává Dr. Guanche. Zde jsou některé z produktů, které jsou základem každé rutiny K-beauty:

  • Esence: „Hybrid tekutého séra a toneru,“ říká Dr. Guanche, esence jsou obvykle napuštěny fermentovanými přísadami a aplikovány ihned po čištění a tonizaci. Zvlhčuje a připravuje vaši pokožku tak, aby umožnila lepší vstřebávání přibližujících se produktů a také se zaměřuje na problémy s pokožkou.
  • Lahvičky: Ampule s vyšší koncentrací účinných látek je často považována za předávkování séra.
  • Maska listu specifická pro problém: K-beauty posouvá maskování na zcela novou úroveň a existuje fóliová maska ​​pro téměř každou pleť. Mezi nejoblíbenější patří podle doktora Guanche perlové masky na nadměrnou pigmentaci, kaštanové masky na akné a med a mateří kašička na suchost.

J-Beauty dělá věci jednoduchými

Na druhé straně japonské ženy kladou větší důraz na zjednodušení svého kosmetického režimu pomocí produktů, které nabízejí více než jeden požadovaný benefit a „poskytují více preventivní péče a dlouhodobých benefitů,“ říká Pollock. Jejich dvojitá noční čistící rutina je skvělým příkladem: nejenže důkladně čistí, aby se předešlo ucpaným pórům a vyrážkám, ale řeší také kožní problémy, jako je suchost. „Japonky si v noci čistí pleť tak dobře, že se ráno dokážou očistit pouze vodou. Rádi se také odlupují, ale ne tvrdým peelingem. Kromě toho si rádi masírují tvář vlastníma rukama pro lymfatickou masáž nebo používají drahé obličejové válečky ke stimulaci opravy,“ dodává Dr. Guanche. Japonská kráska také upřednostňuje lehčí textury – jako mléko, gely a emulze – aby pleť po vrstvení nestěžovala. „Zaměřuje se na matnou, jemnější, téměř sametovou pleť. Rádi nanášejí lehké vrstvy některých produktů,“ dodává Dr. Guanche. Typická japonská rutina péče o pleť zahrnuje:

  • Pleťová voda: Na rozdíl od pleťové vody, kterou mnozí z nás znají, Dr. Guanche říká: „Tyto pleťové vody jsou vodnaté a lepkavé na pokožku, neutírají se jako tonikum nebo adstringens. Používají se k zajištění hydratace a často jsou plné hydratačních vlastností aloe, kyseliny hyaluronové, ceramidu, zeleného čaje, čajovníkového oleje a vody.
  • oleje: Oleje hrají ústřední roli v péči o pleť japonských žen, zejména pro jejich dvojitou rutinu čištění. Fungují jako čistící prostředky i jako zvlhčovače.
  • SPF: Zatímco K-beauty i J-beauty kladou velký důraz na opalovací krém (a je tomu tak správně), Japonsko je nejznámější pro své pokročilé formulace opalovacích krémů.

Jak začít s vlastní rutinou K-Beauty nebo J-Beauty

Začít s vlastním K-beauty nebo J-beauty režimem se může zdát skličující úkol, zvláště když obě rutiny zahrnují zavedení nových produktů do vaší stávající rutiny. Dobrou zprávou však je, že uplatňování těchto filosofií krásy skutečně nevyžaduje, abyste přehodnotili celý svůj denní režim. „Navrhl bych začít s jednoduchou maskou, abyste zlepšili svůj kosmetický režim. Existuje mnoho dostupných a můžete si vybrat ten, který se zaměřuje na problémové oblasti, jako je suchost, zarudnutí, matná pokožka nebo textura. Když se naučíte začlenit alobalovou masku do svého jídelníčku, můžete zkusit přidat další krok během dne,“ navrhuje Dr. Guanche.

Pokud se vám ampule, esence a pleťové vody stále zdají odstrašující, můžete místo toho začít s hydratačním krémem, říká Dr. Guanche. „Jelikož J-Beauty a K-Beauty se zaměřují na hydrataci, přidání dalších zvlhčovačů pomáhá pokožce vypadat a cítit se svěžeji. Nezapomeňte si jemně masírovat pokožku, abyste stimulovali průtok krve! dodává. V konečném důsledku, říká Pollock, zahájení vlastní diety závisí na tom, co vám a vaší pleti nejvíce vyhovuje. Neexistují totiž žádná pravidla, která říkají, že nemůžete využívat výhod obou.

Napsat komentář