Hypericum. Vlastnosti a výhody pro pokožku

co je hypericum

Hypericum, také známý jako třezalka tečkovaná, je rostlina, která se původně pěstovala v Evropě, ale díky snadnému pěstování se rozšířila i do oblastí USA a Kanady. Jedna z největších plantáží hypericum na světě se nachází v Austrálii.

Tato květina se žlutými okvětními lístky se používá k získání extraktu nebo oleje z hypericum. Proces extrakce spočívá v macerování květin hypericum v oleji. Výsledkem je načervenalý olej s mnoha vlastnostmi pro péči o pleť a využití ve světě kosmetiky a zdraví.

INCI: Hypericum Perforatum L. (olej / extrakt)

K čemu se hyperický olej používá?

Hypericum se používá jako léčba k hojení kožních lézí a jako antiseptická metoda ke zmírnění určitých kožních onemocnění.

Používá se ke zlepšení hojení drobných popálenin a jako ošetření proti stárnutí pro své regenerační působení.

Použití tohoto oleje z hypericum se doporučuje v noci. Zejména pokud se olej aplikuje přímo na kůži, protože slunce může způsobit určité změny.

Vlastnosti oleje Hypericum

  • jizva
  • zánětlivé
  • antiseptikum

jizva

Jeho nejznámější vlastností je léčivost. Používá se k opravě pokožky, která utrpěla poškození nebo jizvení. Třezalka tečkovaná se používá na menší popáleniny, řezné rány nebo bodnutí hmyzem. Díky své regenerační síle dokáže zlepšit elasticitu pokožky a obnovit poškozenou kůži.

zánětlivé

Podaří se mu snížit zánět v oblastech se svalovým nepohodlím nebo kousnutím hmyzem. Používá se také při léčbě hemoroidů, neboť zmírňuje záněty a bolesti.

antiseptikum

Jeho antiseptická aktivita je známá již od středověku, kdy se hypericum používal k hojení válečných ran, proto byl znám jako vojenská rostlina. Aplikací ran se dosáhlo zlepšení hojení. Proto se její olej v současnosti používá k léčbě menších popálenin nebo ke zlepšení hojení již uzavřených ran.

Olejová kosmetika Hypericum

Hypericum se v krémech či sérách až tak nevyskytuje, ale najdou se i takové, které ho obsahují. Další běžné použití je ve formě oleje.

Dá se sehnat v obchodech se zdravou výživou nebo ve specializovaných prodejnách. Jeden, který se mi obzvlášť líbí, je olej Alqvimia hypericum, který kupuji od Amazonu. Jednu má i značka Pranarom, i když jsem ji nezkoušela, tak vám moc neřeknu, najdete ji Tady.

Napsat komentář