Hydrochinon: jeden z nejúčinnějších depigmentantů pro pokožku

The skvrny jsou jedním z hlavních kosmetických problémů, se kterými se často potýkáme. První věc, kterou udělám Doporučuji zajít ke kožnímu lékaři a ať ti to doktor vysvětlí jaké skvrny už víme, že to může být melasma, pihy, úžeh, fytofotodermatitida atp.

S již stanovenou diagnózou se můžeme zeptat, zda považujete hydrochinon za možnost léčby problému nebo zda byste potřebovali pouze jiné typy depigmentačních či bělicích prostředků, které jsou mírnější nebo mají méně vedlejších účinků, jako např. kyselina kojová Ahoj arbutin.

Přesto je pro běžného člověka stále mimo dosah. Ale trvám na tom, že některé z jeho verzí, v závislosti na koncentraci, lze zakoupit bez lékařského předpisu. musí být vždy lékařský dohled protože je to velmi silná účinná látka.

což je hydrochinon

The hydrochinon (INCI: Hydrochinon) je látka schopná inhibuje tyrosinázu, což je enzym, který přeměňuje tyrosin na melanin. Nebo co je totéž, je látka, která může eliminuje hyperpigmentaci pokožky odstranění tmavé barvy mnoha skvrn na tváři a těle.

K čemu se hydrochinon používá?

The hydrochinon je to použito v případech hyperpigmentace kůže jako např. melasmaa chloasmaa senilní zpomalený pohyb nebo skvrnitost.

je použití musí být přesné. Ošetření se začátkem a koncem, které lze po určité době opakovat, pokud to dermatolog uváží, ale nemělo by se používat nepřetržitě. 2% hydrochinon se obvykle prodává bez lékařského předpisu.

Vlastnosti hydrochinonu

depigmentace

The hydrochinon je a silná depigmentace který se používá na redukuje nebo odstraňuje kožní vady. Většinou je velmi účinný, ale má více vedlejších účinků či kontraindikací než jiné účinné látky jako arbutin nebo kyselina kojová.

Z tohoto důvodu je důležité aplikovat tuto složku s lékařským doporučením, protože ne všechny skvrny lze odstranit pomocí této složky a riskujeme poškození kůže ekzémem, podrážděním nebo změnami pigmentace kůže.

Jak aplikovat hydrochinon na pokožku

Aplikace tohoto aktiva musí být opatrná. Pokud vaše skvrna není dostatečně velká, doporučuji to přípravek nanášejte pouze na místa, kde jsou skvrnyne na celý obličej.

Důležité je také množství aplikovaného produktu. Je třeba si uvědomit, že máme co do činění s drogou a proto její aplikace nerespektuje pravidlo „čím více, tím lépe“. Spíš jen musíte použijte tenkou vrstvu aby byl efekt dostatečný.

Pokaždé, když jeho aplikace je ukončena, je vhodné si důkladně umýt ruce a vyhnout se kontaktu s očima a sliznicemi.

Abyste předešli rizikům nebo pokud máte citlivou pokožku, můžete před zahájením léčby nanést malé množství na malou část obličeje, abyste viděli, jak reaguje.

Vedlejší účinek hydrochinonu

Jak už jsem ti řekl, hydrochinon Jedná se o silnou kosmetickou účinnou látku, která svou povahou může způsobit určité vedlejší účinky jako např. erytém, štípání, senzibilizace kůže, podráždění.

Měli byste se vyhnout používání hydrochinonu méně než 12 letlidé, kteří trpí přecitlivělost na hydrochinon, v rána otevřeno v oblasti sliznice nebo v podrážděnou pokožku nebo s ekzémem nebo spálením od slunce.

Samozřejmě, těhotné nebo kojící ženy může použít hydrochinon. Každopádně, aspoň jsem si to myslel. často kladené otázky o hydrochinonu.

Pokud používáte hydrochinon, VŽDY používejte opalovací krém

Ti, kteří čtete tento blog, většinou víte, že jsem věřící obránce z Opalovací krém. Je mi jedno, jestli jsou to fyzikální, chemické nebo smíšené filtry, ale myslím si, že pokožka by měla být vždy chráněna.

Když provádíme taková ošetření, musíme to vědět důležité je skvrnu nejen odstranit, ale také zabránit jejímu většímu vystupování nebo zhoršit stávající. Z tohoto důvodu, a ještě více, vždy, když použijeme hydrochinon nebo jakýkoli depigmentační prostředek, musíme pokožku chránit před sluncem.

Musíme vyhýbejte se jarním a letním měsícům používat tyto produkty, protože je to doba, kdy jsme nejvíce vystaveni a slunce má větší vliv.

Mnozí lékaři mohou předepisovat jeho použití ráno i večer. Buď dvakrát, nebo jen v noci vždy ráno používejte opalovací krém a samozřejmě znovu použít tuto ochranu protože časem ztrácí účinek.

Pokud vám navíc fleky způsobuje slunce nebo hormony, slunce vám vůbec nepřeje a proto chcete-li předejít vzniku větší hyperpigmentace, předplaťte si dobrý opalovací krém, uvidíte!

Mé zkušenosti s hydrochinonem

Mnozí z vás si řeknou, že je obtížné tak velmi trvat na tom, aby to podepsal lékař a abychom se chránili před sluncem. Sám jsem to ale použil a protože vím o čem mluvím, proto vás varuji.

Při užívání perorální antikoncepce se mi na pokožce začalo dělat více fleků než obvykle. A ten nejvýraznější mi vyšel nad rtem, v oblasti vousů.

Když jsem si ji uvědomil, přišel jsem k ní dermatolog a on byl ten pravý naznačil jsem se kterými jsme se měli zabývat 2 % hydrochinonu. Každý večer po dobu 2 měsíců Na místo jsem nanesla tenkou vrstvu hydrochinonu a samozřejmě druhý den vždy s opalovacím krémem. Skvrna se velmi zlepšila a momentálně ji už nepoužívám, protože funguje stejně iu jiných mírnějších depigmentantů, proto vám říkám, že je třeba používat věci, ale s rozumem a že problém lze vyřešit, ale nefunguje. na nesprávnou cestu rychle, ale přes to nejcitlivější.

A když už bylo řečeno, doufám, že jsem vám pomohl trochu víc dozvědět se o hydrochinonu a všem, co s tím souvisí, a pokud ho někdo z vás použil, ať už to pro vás fungovalo nebo ne, můžete mi zanechat své zkušenosti v komentářích a my se je budeme i nadále všechny učit.

Napsat komentář