Hydratace vs. Hydratace pokožky– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Andrea S. doporučuje:

Voda hraje ústřední roli při zajišťování toho, aby vaše pokožka zůstala zdravá, hladká a zářivá, proto má smysl, aby byla každá linie péče o pleť lemována produkty, které slibují hydrataci a zvlhčení pokožky. Mnozí z nás si však možná neuvědomují, že ačkoli se často používají zaměnitelně, hydratace a hydratace nejsou úplně totéž. Přestože obě jsou nezbytné pro poskytování tak velmi potřebné výživy pokožce, poznání rozdílu vám pomůže učinit tu nejlepší volbu při zacílení na specifické potřeby vaší pokožky.

Jaký je rozdíl mezi hydratací a hydratací?

Zvlhčovače a zvlhčovače se zaměřují na důležitost zabezpečení toho, aby pokožka dostávala veškerou vodu, kterou potřebuje k boji proti suchosti a dehydrataci, příznakům předčasného stárnutí a poškozením životního prostředí. Rozdíl však spočívá zejména v tom, jak těchto výsledků dosahují.

„Hydratace [refers to] obsah vody v buňkách způsobuje, že bobtnávají a jsou plné a slané, čímž dobře odrážejí světlo. Pokud z buněk vytéká voda a buňky se dehydrují, mohou se zvrásnit, což vede k matné pokožce,“ vysvětluje doktorka Anna Guanche, MD, certifikovaná dermatologka v Los Angeles. To znamená, že když použijete lokální hydratační krém, naplníte buňky vodou a zlepšíte schopnost pokožky absorbovat vlhkost a živiny.

Na druhé straně, hydratace znamená zachycení a utěsnění vlhkosti, aby se vytvořila ochranná bariéra pokožky, zabránila ztrátě vody a udržela ji jemná a hladká, říká Dr. Tsippora Shainhouse, MD, FAAD, certifikovaná dermatologka v Los Angeles.

Jak zjistit, zda potřebujete hydratační krém, hydratační krém nebo obojí

Pokud má vaše pokožka tendenci být suchá, je snadné předpokládat, že k obnovení jejího plného vzhledu a mladistvého jasu stačí zdravá dávka hydratačního krému. I když to může být někdy pravda, je také možné, že vaše pokožka není ve skutečnosti suchá, ale dehydratovaná. A je-li pravda to druhé, pak je hydratační krém to, co potřebujete k provedení práce.

Chcete-li vědět, jestli je vaše pokožka suchá nebo dehydrovaná, je důležité zvážit stav vaší pokožky. Pokožka má přirozenou lipidovou bariéru, která ji chrání před poškozením a ztrátou vody. Pokud máte sklony k suché, šupinaté pokožce, je to jasným znakem toho, že neprodukuje dostatek lipidových buněk k vytvoření ochranné bariéry, díky čemuž není schopna blokovat vlhkost. A tady jsou zvlhčovače.

„Úkolem hydratačního krému je snížit množství vody, které se vypařuje z pokožky, aby se minimalizovala transepidermální ztráta vody. Blokuje a utěsňuje vlhkost,“ vysvětluje Dr. Guanche. Hydratace je užitečná zejména pro suchou pokožku, která se po sloupnutí olupuje nebo loupe, pomocí Retin-A nebo v zimě, dodává Dr. Guanche.

Mezitím, pokud máte co do činění s matnou a matnou pletí, s jemnými linkami a vráskami, které jsou viditelnější, vaše pleť může bojovat s dehydratací. „Dehydratovaná pokožka znamená, že buňky jsou suché a bez vody. Když se to stane, nejsou plné a objemné a vypadají jako poškrábané,“ vysvětluje Dr. Guanche. „Lidé mohou mít hydratovanou, ale suchou pleť, nebo dehydrovanou, ale hydratovanou pleť. V ideálním případě chceme hydratované, elastické, oteklé buňky, ve kterých je zachycena lokální vlhkost,“ vysvětluje.

Jak vybrat správný hydratační krém nebo hydratační krém

Pití velkého množství vody je stále nejsnadnější způsob, jak zvlhčit pokožku, ale ti, kteří mají dehydrovanou pokožku, možná budou chtít doplnit lokální zvlhčovač, který váže a vtahuje vodu do buněk, navrhuje Dr. Guanche. Přírodní zvlhčovače umožňují pokožce časem zlepšit schopnost hydratace, proto si dávejte pozor na produkty obsahující kyselinu hyaluronovou, aloe, med, alfa hydroxy kyseliny a mořské extrakty. Syntetické zvlhčovače, glycerin, močovina a propylenglykol jsou některé ze složek, kterým chcete věnovat pozornost.

„Hydratační složky jsou obecně vhodné pro všechny typy pleti. Jsou rozpustné ve vodě, neucpávají póry a neměly by obsahovat alkohol, aby nevysušovaly a aktivně nedráždily povrch pokožky,“ dodává Dr. Shainhouse.

Pokud jde o zvlhčovače, existuje řada možností, pokud jde o složení a složky. „Zvlhčovače mohou být lehčí nebo těžší a formulovány pro různá roční období a různé typy pleti,“ říká Dr. Shainhouse. „Teplé, zpocené jarní a letní měsíce mohou vyžadovat lehký gel nebo mléko, zatímco suché, chladné, větrné podzimní/zimní počasí může vyžadovat těžší produkty s ceramidy, oleji (kokos, mandle), máslem (bambucké nebo kakaové) nebo dimetikonem poznamenává. Tyto složky jsou známé nejen svými hydratačními a vyživujícími účinky, ale také schopností působit proti známkám stárnutí a poškození volnými radikály.

Abyste si vybrali, který typ hydratačního krému je pro váš typ pleti nejlepší, Dr. Guanche říká: „Na pleť se sklonem k akné nejlépe funguje lehký hydratační krém bez obsahu oleje, obvykle jako pleťová voda. Mají méně oleje a více vody. Pro smíšenou pleť bude dobře fungovat pleťová voda nebo krém, zatímco jemnější sérum nebo krém je nejlepší pro suché typy pleti.

Pro dosažení nejlepších výsledků by se měly hydratační a hydratační přípravky aplikovat ráno (před opalovacím krémem) a večer. „Po nanesení hydratačního krému si můžete nanést hydratační mléka nebo krémy, aby se neoloupal,“ dodává doktor Guanche.

Napsat komentář