Hledáte nejlepší hydratační krém pro suchou kůži? Máme 20 nejlepších nabídek– Zdravá kůže

Při čtení tohoto příspěvku se dozvíte několik informací o Hledáte nejlepší hydratační krém pro suchou kůži? Máme 20 nejlepších nabídek

.

Jako kdyby šupinatění, suchá místa a napětí pro boj se suchou pokožkou nestačily, stárne snadněji a rychleji. Jednoduše řečeno, suchá pokožka má větší pravděpodobnost vrásek a drsné textury, protože nemá přirozenou vlhkost potřebnou k „vyhlazení“ těchto nápadných linií a prasklin.

Snad nejdůležitější součástí rutiny péče o pleť žíznivé pleti je hydratační krém pro suchou pokožku. Najít ten, který skutečně funguje, však může být komplikované – ne-li zcela zdrcující. Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku může být nepolapitelný, pokud jste si neudělali domácí úkol.

Nevíte, kde začít? Žádné smutky. V Derm Recenze jsme vědecky prozkoumali stovky produktů, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečný a účinný režim péče o pleť. Tady je 20 nejlepších hydratačních krémů na obličej pro suchou pokožku, které vám pomohou podpořit zdravou a zářivou pleť.

Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Krém a tyčinka na opravu mrkve, 60 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM
Vzorec super hyaluronového zvlhčovače vody, 29 dolarů

Cosmedix Hydratační krém na vyvažování pleti Phytoharmony, 60 dolarů

SKII Bohatý krém Essential Power, 235 dolarů

La Solution 10 de Chanel, 110 dolarů

Dr. Brandt Hyaluronový krém na obličej, 72 dolarů

Denní hydratační mléko CeraVe, 12,99 dolarů

Olay Regenerist Noční hydratační krém Retinol 24, 28,94 dolarů

Extravagance Age Reverse Hydrafirm, 79 dolarů

Bohatý krém Augustinus Bader265 dolarů

La Roche-Posay Toleriane Ultra hydratační krém 29,99 dolarů

Krása první pomoci Ultra Repair Cream, 36 dolarů

Dermalogica Intenzivní rovnováha vlhkosti, 44 dolarů

Hydratační krém CeraVe, 14,99 dolarů

Kiehl’s Ultra Face Cream, 58 dolarů

Hydratační krém Clinique Dramatically Different Moisturizing Cream, 32,50 dolarů

skinceutika Změkčovadlo, 64 dolarů

Perricone MD High Potency Classics Hyaluronic Intensive Moisturizer $75

Clarins Hydra-Essentiel bohatý krém, 49 dolarů

Cetaphil hydratační krém, 19,80 dolarů

Jak vybrat nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku

Neexistuje žádný univerzální hydratační krém na obličej pro suchou pokožku. Zatímco ingredience založené na důkazech jsou nezbytné (o tom za chvíli), při výběru hydratačního krému pro suchou pokožku byste měli zvážit následující faktory.

váš typ pleti

Jistě hledáte dobrý hydratační krém pro suchou pokožku – ale co se ještě děje s vaší pokožkou? Doprovází suchost akné a mastné, odlupující se skvrny? Nebo možná máte suchou, citlivou pokožku a každý produkt, který si nanesete, štípe.

Pokud máte co do činění s více než jedním typem nebo stavem pleti, musíte věnovat zvýšenou pozornost složení a konzistenci produktu. Nalezení nejlepšího hydratačního krému na obličej pro vaši pokožku může trvat trochu pokusů a omylů, takže pokud máte stále problémy, požádejte o radu dermatologa nebo jiného odborníka na péči o pleť.

Kožní onemocnění

Pokud je vaše suchá pokožka spojena se stavem, jako je ekzém nebo psoriáza, možná budete potřebovat léčbu pod dohledem lékaře – možná i krém na suchou pokožku na předpis.

Klima

Přestože na vlhkých místech je ve vzduchu hodně vody, neznamená to, že nemusíte hydratovat. Ať už žijete na slunečné Floridě nebo jedete na tropickou dovolenou, hydratační krém je stále nezbytný. Zvlhčovače, které obsahují zvlhčovadla, fungují nejlépe na vlhkých místech, protože absorbují vodu ze vzduchu a vyžadují vysokou úroveň vlhkosti, aby byly účinné. Hledejte receptury s močovinou, kyselinou hyaluronovou – více o nich za chvíli.

Na druhé straně, život v suchém podnebí se vám může vymstít na pokožce – zvláště pokud už je suchá. Při výběru hydratačního krému pro suchou pokožku zvažte použití receptury na bázi oleje, která pomůže udržet více vody ve vnějších vrstvách pokožky.

Zvažte svůj věk

Pokožka se věkem mění a produkce kožního mazu se zpomaluje, což vede k další suchosti. Může se však stát, že budete muset čas od času změnit svůj hydratační krém – jinou složku, hustší konzistenci atp. Procházíte-li hormonálními změnami (menopauza, těhotenství), změny zaznamená i vaše pleť.

Hydratační složky pro suchou pokožku

Studie ukázaly, že frekvence hydratace je důležitější než složky, ze kterých se skládá. Nelze však popřít, že některé složky fungují lépe ke zmírnění suché pokožky (a suchých skvrn) lépe než jiné.

Pokud jde o nalezení nejlepšího hydratačního přípravku pro suchou pokožku, zkontrolujte štítek se složkou pro následující složky: kyselina hyaluronová, hyaluronát sodný, skvalan, tokoferol (aka vitamin E) a glycerin – často druhá nebo třetí složka v přípravku pro zvlhčení suché pokožky.

Nejdůležitější věcí je, že produkt je dobře formulován s vysoce kvalitními složkami, které řeší specifické problémy pokožky. Vyhněte se alkoholům, vůním, barvivům a jiným složkám, které mohou poškodit suchou pokožku a způsobit její podráždění. Místo toho hledejte tyto hrdinské ingredience.

 • Kyselina hyaluronová: Kyselina hyaluronová je mimořádně prospěšná složka pro zvlhčení suché pokožky. Protože je to zvlhčovadlo, dokáže pojmout více než 1000 násobek své vlastní hmotnosti ve vodě, takže se dá s jistotou říci, že jde o super zvlhčovač impozantních rozměrů.
 • Hyaluronát sodný: Hyaluronát sodný je sůl kyseliny hyaluronové. Také zadržuje vodu v pozoruhodné míře a vyplňuje pokožku, ale má nižší molekulovou hmotnost, která umožňuje hlubší penetraci.
 • Squalane: Skvalán, látka, která napodobuje přirozeně se vyskytující lipid nacházející se v lidském mazu, zabraňuje ztrátě vlhkosti a zjemňuje pokožku.
 • Močovina: Močovina se používá v různých hydratačních přípravcích na suchou pokožku pro boj proti suché pokožce, která je doprovázena svěděním. Urea může také pomoci odlupovat odumřelé kožní buňky.
 • ceramidy: Ceramidy pomáhají vytvářet bariéru, která zabraňuje propustnosti. To uzamkne vlhkost v pokožce, což pomáhá předcházet suchu a podráždění.
 • tokoferol: Pojem „tokoferol“ zahrnuje různé deriváty vitamínu E. Obsahuje silné antioxidanty a chrání buňky. Tokoferol navíc váže vlhkost ve vnější vrstvě pokožky. Ovlivňuje obnovu buněk, má protizánětlivé vlastnosti a snižuje poškození kůže způsobené UV zářením. Struktura pokožky je také mnohem hladší.
 • Glycerin: Glycerin je další zvlhčovadlo, které účinně zadržuje vlhkost a udržuje pokožku pružnou a hladkou.

Tipy pro suchou pokožku

Dosažení zdravé, hydratované pokožky je více než jen používání nejlepšího hydratačního krému na obličej pro suchou pokožku. Zde je několik tipů, které vám pomohou bojovat proti suchu po dlouhou dobu.

 • Před vyzkoušením nového hydratačního krému na suchou pokožku vždy proveďte náplastový test. V opačném případě riskujete zhoršení suchosti, pokud zareagujete na produkt.
 • Pokud je vaše pokožka suchá a citlivá, vyberte si hydratační krém nebo pleťovou vodu pro suchou pokožku, která je bez kyselin, barviv a vůní.
 • Vyhněte se používání horké vody při mytí obličeje, sprchování a koupání – nejlepší je vlažná voda.
 • Naneste hydratační krém, dokud je vaše pokožka ještě mírně vlhká po sprše nebo koupeli – ale vždy po nanesení séra, dalšího fantastického produktu péče o pleť, který pomáhá bojovat proti suchosti.
 • Nikdy nespěte s make-upem. Složky v kosmetice mohou vysušit pokožku – zvláště pokud se nechají působit přes noc, když se pokožka přepne do režimu opravy.
 • Hydratujte ve dne i v noci, častěji, pokud je vaše pokožka obzvláště žíznivá.
 • Zvažte vrstvení pleťového oleje na hydratační krém pro extra hydrataci, jakož i další výhody, jako je antioxidační ochrana a zářivá pleť.
 • Udržujte svoji pokožku – a tělo – hydratované pitím alespoň osmi sklenic vody denně. Přizpůsobte se podnebí, ve kterém žijete, pohybovým návykům, stravě (těžká ruka na solničce?) atp.
 • Zvažte použití zvlhčovače v noci, když spíte. Pokud vás vzduch v kanceláři vysušuje, investujte také do přenosného modelu na vaše pracoviště.

Způsobuje suchá pokožka akné?

I když suchá pokožka není přímou příčinou akné, může způsobit, že vaše pokožka bude produkovat více kožního mazu nebo mazu v důsledku nerovnováhy – to pravděpodobně znamená, že musíte změnit hydratační krém. Olej smíchaný se suchými, šupinatými kožními buňkami a bakteriemi může vést k nepřetržitému cyklu suché pokožky a akné.

Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Krém a tyčinka na opravu mrkve, 80 dolarů
Patentovaná probiotická receptura umožňuje mikrobiomu pracovat s maximální účinností, pleť vypadá hydratovaně a viditelné problémy jsou redukovány. Formulováno pro péči a ochranu mikrobiomu pokožky. Mikrobiom je ekosystém mikrobů, které žijí na povrchu kůže. Šťastné mikroby rovná se zdravý mikrobiom a zdravý mikrobiom rovná se zdravěji vypadající a zářivější pokožka.

ÚPLNÝ SEZNAM
Vzorec super hyaluronového zvlhčovače vody29 dolarů
Super Hyaluronic Water Moisturizer od Formulyst, obohacený o jojobový olej a olej z meruňkových jader, obsahuje inovativní technologii kyseliny hyaluronové, která pomáhá zvyšovat přirozené výživné vlastnosti pokožky tím, že přitahuje vlhkost ze vzduchu a přeměňuje ji na intenzivní hydrataci pokožky.

Toto lehké složení nabité kyselinou hyaluronovou, která dodává vlhkost do každé vrstvy pokožky, uzamyká základní živiny, zkrášluje pokožku a snižuje viditelné známky stárnutí. Díky tomu je pokožka jemnější a hladší a má zdravější, mladistvější vzhled.

Cosmedix Hydratační krém na vyvažování pleti Phytoharmony, 60 dolarů

Sázka na jistotu pro zralou suchou pokožku po menopauze, tento hydratační krém proti stárnutí vyživuje a hydratuje tvář fytohormony – nebo fytoestrogeny – což jsou rostlinné hormony, které jsou klíčovými složkami růstu rostlin.

V lidské kůži mají účinky podobné estrogenu. Isoflavony jsou jednou ze tří kategorií fytohormonů a ve studiích se prokázalo, že „výrazně“ zlepšují drsnost a suchost pokožky, redukují mimické vrásky a zlepšují laxnost pokožky.

SKII Bohatý krém Essential Power, 235 dolarů
Tento hydratační krém na obličej pro suchou pokožku obsahuje charakteristickou složku značky Pitera, látku nacházející se v saké (alkoholický nápoj) plném vitamínů, minerálů, aminokyselin a organických kyselin. Pitera byl údajně objeven, když si pracovníci pivovaru saké všimli, že mají neobvykle mladé ruce.

Další důležitou složkou je pantenol, který je zároveň hydratačním a změkčujícím prostředkem. Jako zvlhčovadlo pomáhá pokožce zadržovat vodu tím, že absorbuje vlhkost ze vzduchu a hlouběji do pokožky, aby ji přivedl na povrch, aby účinně hydratoval suchou pokožku.

La Solution 10 de Chanel, 110 dolarů
Mnoho lidí považuje tento balzám na obličej za nejlepší hydratační prostředek pro suchou a citlivou pokožku – ať už je přirozeně citlivá, nebo byla dočasně senzibilizována nadměrným používáním drsných produktů. Je formulován pouze z deseti složek (odtud název).

Mezi hlavní výhody patří vyživující bambucké máslo, botanický skvalán a výtažek z ta jehly bohatý na antioxidanty, který má zázračné uklidňující vlastnosti. Toto mléko na suchou pleť je bez alkoholu, bez parfemace, bez oleje, nekomedogenní, neznečišťující a dermatologicky testováno.

Hyaluronový krém na obličej Dr. Brandt72 dolarů
Každý, kdo má suchou a zralou pleť, ví, že pokud si i jen jednou odpustíte hydratační krém, cena je vysoká. I když vám nechceme dát záminku k tomu, abyste se línili s rutinou péče o pleť, tento hydratační krém nabitý peptidy udržuje pokožku vlhkou a pružnou po dobu působivých 72 hodin, přičemž se zaměřuje na ztrátu tónu.

Jak už název napovídá, kyselina hyaluronová působí na hydrataci a zpevnění pokožky, snižuje výskyt jemných linek a vrásek.

Denní hydratační mléko CeraVe, 12,99 dolarů
Tento lehký hydratační krém CeraVe bez obsahu oleje je skvělou volbou pro lidi se suchou pokožkou a ekzémem, neboť pomáhá zlepšovat hydrataci pokožky obnovením její přirozené bariéry. Vzorec je nekomedogenní (neucpává póry), což znamená, že krém CeraVe lze použít na obličej i tělo.

Některé z klíčových složek CeraVe Daily Moisturizing Lotion jsou glycerin, ceramidy a kyselina hyaluronová.

Olay Regenerist Retinol 24 noční hydratační krém28,94 dolarů
Tento oblíbený produkt z drogerie proniká hluboko do povrchových vrstev pokožky během spánku a udržuje ji pružnou a hydratovanou po dobu působivých 24 hodin. Jako by to nestačilo, patentovaná směs vitamínu B3 a retinolového komplexu Olay působí na zjemnění jemných linek a vrásek, zpevnění, zesvětlení tmavých skvrn, redukci pórů a zlepšení zářivosti – v podstatě vše, co suchá pleť potřebuje.

Exuviance Age Reverse Hydrafirm79 dolarů
Tento hydratační krém na obličej pro suchou pokožku slibuje hydrataci, pozvednutí, zpevnění a vyplnění pokožky. Po čase se pokožka stává ochablou, objevují se jemné linie a hluboké záhyby a její struktura se obecně stává drsnou. Stává se také sušším a produkce oleje klesá. Opět platí, že kyselina hyaluronová je jednou z nejlepších složek, které pomáhají udržet co nejvíce vlhkosti, aby bylo dosaženo požadované, velmi žádané kyprosti.

Bohatý krém Augustinus Bader265 dolarů
Krém je jednoznačně nejoblíbenějším produktem značky. Pro lidi se suchou pokožkou však může být příliš světlý, a proto značka vyvinula The Rich Cream. Tento hydratační krém pro suchou pleť je ideální pro normální až suchou pleť, zralejší pleť a pro pleť v chladnějším a sušším podnebí. Je formulován pomocí značkové technologie TFC8 (Trigger Factor Complex) a změkčovadel, jako je kokosový kaprylát/kaprát, slunečnicový olej, skvalán a arganový olej, avokádový olej, pupalkový olej a bambucké máslo.

Ultra hydratační krém La Roche-Posay Toleriane 29,99 dolarů
Tento hydratační krém na obličej pro suchou pokožku je také skvělý pro lidi, kteří mají také citlivost. Ukázalo se, že je účinný proti extrémní suchosti, která zahrnuje symptomy, jako je odlupování. Klíčovými ingrediencemi jsou bambucké máslo a skvalán.

Bambucké máslo je známý hydratační přípravek, který lze použít pro všechny typy pleti. Je neuvěřitelně zvlhčující a dlouhodobé používání může poskytnout výhody, jako je redukce vrásek a celkové zjemnění a vyhlazení pokožky. Skvalán lubrikuje a chrání, zlepšuje drsnost a suchost pokožky. Může dokonce zabránit ztrátě vlhkosti, což jen pomůže vaší pokožce zůstat hydratovanou déle.

Krém First Aid Beauty Ultra Repair Cream36 dolarů
Tento hydratační krém od hlavy až k patě od First Aid Beauty lze použít jako denní hydratační krém pro zabránění suchosti pokožky a zklidnění suché, svědící a zarudlé pokožky. Říká se, že pokožka je hladká, hydratovaná a pohodlná již po jednom použití.

Hlavní aktivní složkou First Aid Beauty Ultra Repair Cream Intense Hydration je 0,5% koloidní ovesné vločky, ochrana pokožky, která se používá po staletí ke zklidnění a hojení pokožky a snížení zánětu a zarudnutí. V krému Ultra Repair Cream je také několik změkčovadel včetně bambuckého másla a skvalánu.

Dermalogica Intensive Moisture Balance44 dolarů
Dermalogica speciálně vyvinula výživný hydratační krém na obličej, který obnovuje lipidovou rovnováhu suché, vyčerpané pokožky pro optimální ochrannou bariéru. Vzorec obsahuje komplex BioReplenish, který poskytuje kombinaci klíčových bariérových lipidů, které pomáhají posílit přirozenou elasticitu pokožky a podporují rekonstrukci bariéry.

Tento hydratační krém pro suchou pleť obsahuje také dvě formy kyseliny hyaluronové – hyaluronát sodný a hydrolyzovaný hyaluronát sodný – které pomáhají zvyšovat hydrataci pleti a redukovat výskyt jemných vrásek.

Hydratační krém CeraVe, 14,99 dolarů
Jedna značka, která opravdu ví, jak ulevit suché pokožce, je CeraVe. Jedním z jejich nejlepších zvlhčovačů je CeraVe Moisturizer. Tento zvlhčovač suché pokožky je navržen tak, aby posílil kožní bariéru hydratací pomocí klíčových složek, jako jsou ceramidy, glycerin, hyaluronát sodný a vazelína.

Struktura krému byla vyvinuta tak, aby byla bohatá a hluboce hydratační, aniž by byla příliš mastná – byla také navržena tak, aby se rychle vstřebávala. Hydratační krém CeraVe je určen pro „suchou až velmi suchou pokožku“. Podle společnosti patentovaný systém dodávání nepřetržitě uvolňuje zvlhčující složky pro 24hodinovou hydrataci.

Kiehl’s Ultra Face Cream, 58 dolarů
Ultra Facial Cream je prvotřídní hydratační krém značky pro suchou pokožku, který poskytuje ultralehkou hydrataci po dobu 24 hodin. Doporučuje se pro všechny typy pleti, včetně citlivé.

Tento krém obsahuje vysokou koncentraci skvalánu, který se nachází v lipidové bariéře kůže lidí a zvířat, díky čemuž hraje důležitou roli při hydrataci a ochraně pokožky. Produkované a zadržené množství v pokožce však časem klesá. Lokální aplikace skvalánu pomáhá doplnit lipidovou bariéru pokožky, výsledkem čehož je jemnější a hladší pokožka.

Hydratační krém Clinique Dramatically Different Moisturizing Cream, 32,50 dolarů
Toto mléko pro suchou pleť, jeden z nejznámějších hydratačních krémů na trhu, jistě splňuje humbuk. Jedná se o přípravek vyvinutý dermatology, který udržuje pokožku pevnou a je vybaven tak, aby odolala i těm nejsušším podmínkám.

Glycerin a hyaluronát sodný patří mezi klíčové složky, přestože obsahuje i výtažky z okurek a ječmene, které působí jako antioxidanty. Dá se s jistotou říci, že je to hydratační prostředek pro suchou pokožku a prostředek proti stárnutí, který lze aplikovat na různé typy pleti a problémy s pokožkou.

skinceutika Změkčovadlo, 64 dolarů
Tento hydratační krém pro suchou pokožku obsahuje tři druhy výtažků z řas, které pomáhají vázat vodu v pokožce a zároveň poskytují antioxidační výhody. Dodatečnou hydrataci zajistí rostlinné oleje z hroznových jadérek, šípky a makadamové ořechy.

I když je to populární zvlhčovač pro suchou pokožku, uvědomte si, že obsahuje esenciální oleje (rozmarýn, levandule a máta peprná), které mohou způsobit přecitlivělost nebo zhoršit stávající typ citlivého pleti. Nejprve proveďte náplastový test, abyste se ujistili, že tento zvlhčovač suché pokožky je pro vás ten pravý.

Perricone MD High Potency Classics hyaluronový intenzivní hydratační krém 75 dolarů
Tento gelovo-krémový hydratační krém pro suchou pleť obsahuje tři různé formy kyseliny hyaluronové, které hloubkově hydratují, vyživují a revitalizují vzhled pleti. Kyselina mikrohyaluronová vyplňuje pokožku, zesíťovaná kyselina hyaluronová poskytuje nepřetržitou hydrataci, snižuje výskyt jemných vrásek a bariérová kyselina hyaluronová pomáhá předcházet ztrátě vlhkosti. Navíc DMAE pomáhá řešit problém ztráty tónu v průběhu času.

Clarins Hydra-Essentiel bohatý krém49 dolarů
Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku v zimě? Je to vynikající hydratační prostředek pro velmi suchou pokožku a také pomáhá v boji proti znečištění, vystavení životnímu prostředí (lyžařský výlet?) a drsnému počasí nebo náhlým změnám teploty.

Klíčovou složkou je organický list života – nebo výtažek z Kalanchoe – který pomáhá pokožce udržet vlhkost, udržuje ji pružnou, jemnou a pevnou. Kromě toho výtažek z listů živého plotu také pomáhá uklidnit napětí, které tak často doprovází suchou pokožku a jakékoli známky podráždění, jako je zarudnutí a odlupování.

Cetaphil hydratační krém, 19,80 dolarů
Hledáte nejlepší hydratační krém z drogerie pro suchou kůži? Jedna z nejlevnějších pleťových vod na tomto seznamu je však jedna z nejlepších. Nenechte se zmást jeho skromnou cenou – Cetaphil je kultovní favorit z nějakého důvodu. Tento hydratační krém pro suchou pokožku je vhodný pro všechny typy pleti a obsahuje vysoce hydratační zvlhčovadla a změkčovadla pro uzamčení vlhkosti. Mezi klíčové složky patří glycerin, glycerylstearát, sladký mandlový olej a vitamín E.

Nejlepší hydratační krém na obličej pro suchou pokožku: shrnutí

Kromě symptomů, jako je napnutí, odlupování a citlivost, suchá pokožka častěji vykazuje vrásky a drsnou strukturu, protože jí chybí přirozená vlhkost potřebná k „vyhlazení“ těchto nápadných linií a prasklin. Přesto je možná nejdůležitější součástí rutiny péče o žíznivou pokožku hydratační krém pro suchou pokožku.

Při výběru nejlepšího hydratačního krému pro suchou pleť zvažte svůj typ pleti (máte i jiné problémy, jako je akné a citlivost), podnebí a věk, jelikož pleť s věkem produkuje méně kožního mazu (olej).

Hledejte receptury, které obsahují složky šetrné k suché pokožce, jako je kyselina hyaluronová, ceramidy, močovina, vitamín E, hyaluronát sodný a glycerin, abychom jmenovali alespoň některé.

Často kladené dotazy

Ve většině případů suchou pokožku způsobují faktory jako horké nebo chladné počasí, nízká vlhkost vzduchu, používání produktů s drsnými přísadami, alergie a máčení v horké vodě – svoji roli však hraje i genetika a věk.

Ve většině případů suchá pokožka dobře reaguje na prostředky životního stylu, jak je uvedeno výše, pokud je spárována s dobrým zvlhčovačem suché pokožky, který je dobře formulován. Pokud však máte dehydrovanou a šupinatou pokožku, lékař vám může doporučit používání volně prodejného krému s obsahem kyseliny mléčné nebo kyseliny mléčné a urey.

Povrch pokožky obsahuje olej a přirozené hydratační faktory, které pomáhají chránit přirozenou bariéru vlhkosti pokožky. Nadměrné mytí může zbavit vaši pokožku této základní vlhkosti, což vede k suchu. Případně možná nepoužíváte nejlepší hydratační krém na obličej pro suchou pokožku.

I když je suchá pokožka běžným kožním onemocněním, může to být způsobeno i nedostatkem vitamínu D. Pokud jste vyzkoušeli několik různých hydratačních přípravků na suchou pokožku a nic nezabralo, poraďte se se svým lékařem, zda nemáte nedostatek vitamínu D. Změny v dieta a/nebo doplňky mohou pomoci zvrátit suchost spolu s nejlepším zvlhčovačem pro suchou pokožku.

I když suchá pokožka není přímou příčinou akné, může způsobit, že vaše pokožka bude produkovat více kožního mazu nebo mazu v důsledku nerovnováhy – to pravděpodobně znamená, že musíte změnit hydratační krém. Olej smíchaný se suchými, šupinatými kožními buňkami a bakteriemi může vést k nepřetržitému cyklu suché pokožky a akné.

Vazelína je bezpečná a může se použít pro suchou pokožku. Díky svým okluzivním vlastnostem může pomoci zklidnit podrážděnou, popraskanou a suchou pokožku. Nedoporučuje se však lidem, kteří bojují se suchostí a akné.

Pokud si promluvíte s dermatologem o hydratačním přípravku na suchou pokožku, pravděpodobně vám navrhne vzorec, který obsahuje složky jako ceramidy, kyselina mléčná nebo močovina. Pro závažnější případy suchosti je zapotřebí hydratační krém na předpis.

Pokračování ve čtení

Nejlepší hydratační krémy na obličej

Zdroje:
„Zvlhčovače: Možnosti pro jemnější pokožku,“ Mayo Clinic.
„Hodnocení vztahu mezi vitamínem D3 a hydratací stratum corneum při léčbě xerotické kůže,“ United States National Library of Medicine, National Center for Biology.

Napsat komentář