Hlavní výhody ricinového oleje pro pokožku a vlasy

Když mluvíme o přirozených způsobech, jak pečovat o naše estetické zdraví, nemůžeme si pomoci, ale nezapomeneme na důležitost výhody ricinového oleje. Jedná se o emulzi, která obsahuje mastné kyseliny a velké množství vitamínu E.

Nepochybně čelíme zásadnímu spojenci o péče o pleť a vlasy.

Ricinový olej

Díky své široké škále vlastností se často používá k velké množství ošetření. V tomto smyslu je to jeden z nejúčinnějších protizánětlivých a protiplísňových léků v boji proti podráždění pokožky.

Jak se získává ricinový olej?

Jako všechny rostlinné oleje, i ricinový olej se získává lisováním za studena. Jedná se o mechanickou techniku, prováděnou při velmi nízké teplotě, která zachovává plný podíl přírodních vitamínů a minerálů.

Rostlina Ricinus communis, ze které se získává ricinový olej

Proto není třeba přidávat další přísady k dotvoření jeho vlastností.

Po získání a správném smíchání jej můžeme použít a těžit z jeho antibakteriálních a dekongestačních vlastností ricinový olej na vlasy a pro pokožku. Ve skutečnosti je protein, který obsahuje, nezbytný při provádění jakékoli kosmetické rutiny.

K čemu se používá ricinový olej?

Také nazýván Ricinový olej Může pomoci zlepšit vaše zdraví mnoha způsoby. Kromě toho, že ošetřuje pokožku a vlasy, je velmi užitečný pro rty, nehty a obočí. Jedná se o přírodní produkt z mnohostranné využití a výhody.

Vyživuje a zvlhčuje pokožku

Ti, kdo jsou zodpovědní za ochranu našeho těla před volnými radikály, které poškozují pokožku, jsou vitamín E a mastné kyseliny.

Díky nim naše produkce kolagenu a elastinu zanechává naši pokožku jemnou a hydratovanou. Kromě toho můžeme bojovat proti akné a zmírnit všechny druhy podráždění díky jeho protiplísňovým a protizánětlivým účinkům. To nás chrání před možnými infekcemi.

Na druhé straně musíte vědět, že lze aplikovat jako přírodní čistící prostředek a také k odstranění malých skvrn způsobených sluncem.

Jeho bělící výhody poskytují velmi dobré výsledky. Jedná se jen o rozetření několika malých kapek a provádění jemných kruhových masáží.

Zvlhčuje a vyživuje nehty

Pokud si ráda lakujete nehty, už víte, že časem mohou lámat. Proto jeden z výhody ricinového oleje má je nakrmit a posílit. The vitamín E Zajistí, že budete vypadat zářivě a nádherně.

Před nanesením nového laku na nehty naneste lehkou masáž na základnu nehtů. Během tohoto procesu můžete využít příležitosti ke zvlhčení suchých rukou.

Redukuje strie a jizvy

Díky mastným kyselinám máme možnost regenerovat poškozené tkáně. Použijeme-li tento přírodní olej jako exfoliant, můžeme mu předcházet a léčit jej jizvy a strie na naší kůži.

ricinový olej na vlasy

Když chceme mít zdravé a pevné vlasy, nanášení masek a kúr s ricinovým olejem je mimořádně prospěšné. Za to, že nás opouštějí, jsou zodpovědné bílkoviny a minerály vitamínu E hydratované a lesklé vlasykromě toho, že stimuluje jejich růst a vytrvalost.

Podporuje růst obočí a řas

pokud se divíte na co je ricinový olej, jednou z odpovědí je, že vašim řasám a obočí dodá neuvěřitelný lesk. Chcete-li to provést, podejte žádost malé kapky této emulze v noci.

Nezapomeňte si ráno umýt tvář teplou vodou nebo použít čisticí prostředek na obličej. Vždy je nezbytné odstranit všechny zbytky nebo zbytky, aby to nebylo kontraproduktivní. Kromě toho je nezbytné vyhýbat se očnímu kontaktu.

Poskytuje výživu popraskaným rtům

Když hledáte balzám na rty, klidně zvažte ten, který má malé množství Ricinový olej.

Pomůže vám okamžitě ozdravit a zvlhčit rty. Malá množství můžete nanést i po dokončení každodenního čištění obličeje.

Co se stane, když zneužíváte ricinový olej?

ačkoli ricinový olej a jeho vlastnosti jsou velmi užitečné pro naše estetické zdraví, nadměrná konzumace může způsobit nežádoucí účinky.

Přestože se jedná o netoxickou emulzi, její aplikace ve velkých dávkách a bez dostatečného odpočinku může způsobit určité fyzické nepohodlí, jako je nevolnost, zvracení, průjem až dehydratace.

Z tohoto důvodu je nezbytné znát všechna pro a proti ricinový olej a jeho použití Mějte na paměti, že zodpovědná konzumace tohoto produktu je velmi důležitá.

Každopádně ten jeden výhody ricinového oleje Vždy překonají naše očekávání. Existuje mnoho způsobů, jak ji využít a získat její živiny.

Je čas ji vyhodit a jít dál. Vsaďte na ricinový olej!

Další články o kosmetických olejích

Napsat komentář