Glycerin: výhody a vlastnosti pro pokožku

Glycerin je možná jednou z nejpoužívanějších účinných látek v kosmetice a snadno jej naleznete ve většině krémů, mýdel či tělových kúr na trhu.

Co je glycerin?

Glycerin je také známý jako glycerol (INCI: glycerin). Má rostlinný původ a je to viskózní kapalina, která vyniká svými změkčujícími, zvlhčujícími a zvlhčujícími vlastnostmi.

Může jej použít každý typ pleti, a proto je tak běžné jej vidět při léčbě akné, proti stárnutí nebo dermatitidě.

Vlastnosti glycerinu pro pokožku

  • Zvlhčovače
  • změkčovadla
  • zvlhčovače

Hlavní vlastností glycerinu je jeho velký hydratační účinek. Zabraňuje ztrátě přirozené vody a dehydrataci pokožky. Ale pozor, je třeba zvážit faktor, o kterém vám povím v části „Glycerinová varování“ níže.

Pokud se nám podaří zabránit ztrátě vlhkosti pokožky, nepřímo pracujeme na aktivitě proti stárnutí, neboť udržováním dermis šťavnaté a plné zabraňujeme jejímu prasknutí a vzniku mimických linek a vrásek.

Používá se jako změkčující přípravek, protože dokáže na pokožce vytvořit přirozenou vrstvu, která jí dodává více hebkosti. Z tohoto důvodu jde o účinnou látku, kterou běžně najdeme v produktech pro léčbu olupování, svědění, ekzémů či dermatitidy.

Vlasové produkty ho obvykle obsahují, protože zabraňuje vysoušení pokožky hlavy a činí vlasy hebkými, ale mějte na paměti, že ve vlhkém podnebí může způsobit na vlasech efekt kulmy.

Upozornění na kosmetické použití glycerinu

Glycerin se stal poněkud kontroverzní složkou, protože nesprávné používání může poškodit naši pokožku.

Nikdy byste jej neměli používat snadno. Vždy by měl mít nízký obsah jiných pomocných látek, protože aplikovaný přímo může způsobit popáleniny.

Navíc v dosti suchém podnebí to nemusí být prospěšné, protože hlavní vlastností glycerinu je, že zachycuje vodu z prostředí, aby se nanesla na pokožku, ale pokud tam není vlhkost, extrahuje vodu ze samotné pokožky, čímž ji dehydratuje.

Naopak, pokud se nacházíte na místě s vlhkým podnebím, doporučuji vám vyhnout se vlasovým produktům s vysokým obsahem glycerinu, protože způsobí vytváření vrásek a vrásek.

Napsat komentář