Glukonolakton, hydroxykyselina pro citlivou pokožku

Co je glukonolakton

Jedná se o druhou generaci polyhydroxykyseliny (PHA) s účinkem podobným jako kyselina glykolová, ale bez podráždění pokožky. Je to způsobeno jeho vysokou molekulovou hmotností, které trvá déle, než pronikne do pokožky, a jelikož se tak stává postupně, nezpůsobuje popáleniny ani záněty.

Získává se oxidací kukuřičné glukózy, která je přirozeně přítomna v naší pokožce.

INCI: glukonolakton

Existují různé hydroxykyseliny:

První generace známých alfa hydroxykyselin (AHA)

Druhá generace je glukonolakton

3. generace, ve které se nachází kyselina laktobionová. Maltobionic je izomer laktobionik pro suchou a sluncem poškozenou pokožku.

A když se vrátíme k tomu, o čem dnes mluvíme, a to je glukonolakton, je zřejmé, že při dlouhodobém používání této aktivní složky se zvýší jas, odstraní se drobné vrásky a to vše bez podráždění, což je ideální pro použití jakýmkoli typem kůže.

K čemu se glukonolakton používá?

  • Zlepšuje tón pleti
  • Zmenšit čáry
  • Hydratuje díky své schopnosti přitahovat vodu a zabránit její ztrátě
  • Antioxidant, který zabraňuje oxidačnímu poškození
  • Regenerátor buněk díky svému exfoliačnímu účinku

Vlastnosti glukonolaktonu

  • křoviny
  • antioxidanty
  • depigmentace
  • rekuperační
  • zvlhčovače

křoviny

Jako všechny hydroxykyseliny, jednou z jeho vlastností je exfoliace, odstranění odumřelých buněk z nejpovrchovější vrstvy pokožky, zlepšení jejího tónu a dosažení větší jednotnosti.

antioxidanty

Tato polyhydroxykyselina se používá také jako antioxidační složka, která brání oxidačnímu stárnutí, takže její aktivita pomůže zastavit poškození pokožky způsobené sluncem, znečištěním a jinými vnějšími činiteli, které každodenně poškozují pokožku.

depigmentace

Stejná exfoliační síla přispívá k depigmentaci pokožky. Z tohoto důvodu mnoho kosmetických přípravků používá tuto složku na podporu jiných depigmentačních aktivních složek, které odstraňují sluneční skvrny, jako je melasma.

rekuperační

Glukonolakton exfoliací a aktivací přirozené produkce kolagenu a elastinu napomáhá k regeneraci pokožky. Působí jako prostředek proti stárnutí, obnovuje šťavnatost epidermis.

zvlhčovače

Další vlastností, pro kterou je tato polyhydroxykyselina (PHA) dobře známá, je její zvlhčující a zvlhčující účinek, který je schopen zabránit ztrátě vody z pokožky a přitáhnout ji, aby udržela pokožku hydratovanou. Toto je práce hydroxylů, které přitahují vodu a vytvářejí vodíkové vazby.

Pro jaký typ pleti je vhodný glukonolakton?

Glukonolakton je ideální pro citlivou pleť, která ze své podstaty nemůže využívat BHA ani AHA.

Avšak každý typ pleti může používat PHA a ty, které nejvíce profitují, jsou ty, které mají určitý typ patologie, jako je rosacea, rosacea, zarudnutí nebo akné.

Působí také na pokožku s hyperkeratózou, ichtyózou, psoriázou nebo plísněmi, které jsou vystaveny vysušování pokožky.

Glukonolaktonové produkty (PHA)

Glukonolakton lze použít v produktech péče o obličej a na citlivé oblasti, jako je oblast očí a kontura rtů.

Běžná dávka v kosmetice se pohybuje mezi 1 až 10%. Při vyšších dávkách se poraďte s lékařem.

Ve Španělsku se prodává několik produktů s polyhydroxykyselinou glukonolaktonem (PHA), a to jak z konvenční kosmetiky, tak z korejské kosmetiky.

Jednou ze značek, které se zavázaly používat glukonolakton v kosmetice, je SVR, jejíž sortiment zahrnuje velkou část této aktivní složky. Obsahuje ho také Neostrata sérum proti stárnutí a zarudnutí.

V korejské kosmetice je velmi dobrý čistící olej, který obsahuje také tuto složku: Hanskin Cleansing Oil Blackheads PHA.

Napsat komentář