Farmářský trh nachází velké výhody v oblasti krásy– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Přečtěte si Andreina doporučení

Rychlá procházka místním farmářským trhem je stejně dobrá pro vaši pokožku a vlasy i pro váš pas. Domácí ovoce a zelenina a místně vyprodukované, které jsou bohatší na minerály než různé potraviny. „Důvodem je, že ovoce a zelenina obvykle vydrží minimálně dva týdny od sklizně do doby prodeje na a [store]a za tu dobu hladina antioxidantů prudce klesá,“ říká Dr. Ava Shamban, dermatoložka z Beverly Hills.

A ačkoli pravidelné používání opalovacích krémů a správná rutina péče o pleť a vlasy jsou skvělými způsoby, jak vypadat zdravě, nakupování kosmetiky na farmářském trhu bude mít také dlouhou cestu. Nevíte, kde začít? Postupujte podle tohoto návodu, abyste se v moři prodejců správně pohybovali.

1. Nejprve zasáhněte kabinu Berry

Jablko denně může udržet lékaře na uzdě, ale bobule mohou být klíčem k orosené a mladistvé pokožce. Antioxidanty, které se nacházejí v borůvkách a jahodách, prokazatelně zabraňují poškození volnými radikály, které mohou způsobit zánět a urychlit proces stárnutí. A bobule, které naleznete na místním farmářském trhu, jsou podle doktora Shambana ještě čerstvější, než si myslíte. „V Kalifornii se jahody obvykle prodávají několik dní, ne-li několik hodin po sklizni,“ říká. Toto sladké přírodní ovoce můžete jíst jako svačinu nebo jej ráno přidat do ovesných vloček.

Spojte ho s: Sériová hyaluronová Eminence Organics Strawberry Rebarbora

2. Najděte obchodníka s čajem

Na mnoha trzích pod širým nebem si prodejci čaje sbírají, suší a balí své vlastní listy. Možnost farmářského trhu je dobrou volbou, protože znamená méně přísad během procesu výroby. Podle studie se zelený čaj v sáčcích ukázal jako účinný v boji proti některým kožním onemocněním a možná i rakovině kůže. Zalijte svůj oblíbený nápoj ledem s plátkem detoxikačního citronu, abyste uhasili žízeň, když teploty začnou stoupat.

Spojte ho s: Hydratační toner s čajem Juara tamarind

3. Rolujte přes Výběr ořechů

Chcete-li získat vlasy ve stylu Rapunzel, navštivte kabiny s ořechem. Zejména vlašské ořechy jsou nabité omega-3 mastnými kyselinami (2,5 gramu na unci), které pomáhají udržovat vlasy lesklé, zatímco vitamíny a minerály v mandlích mohou bojovat proti poškození způsobenému volnými radikály. „Tyto ořechy byste měli dostat na farmářském trhu, protože jsou čerstvější a obsahují vyšší množství esenciálních olejů a minerálů,“ dodává doktor Shamban. Nahrajte různé své oblíbené ořechy a smíchejte je, abyste získali směs, která zvýrazní vaše vlasy a pokožku.

Spojte to s: Kahina Giving Beauty Arganový olej

4. Se salátem buďte domýšliví

I když je salát vaše jméno, zkuste jej nahradit špenátem nebo zeleninou. Tmavá listová zelenina je nabitá železem, draslíkem a méně známým antioxidantem luteinem, který působí proti vráskám. Pokud má prodejce velmi široký sortiment salátových základů, umí přepravit i mořské řasy. Ukázalo se, že tato mořská řasa bohatá na jód, mangan a železo je vynikajícím zvlhčovačem pokožky a posilovačem vlasů. Přidejte to do polévek a salátů nebo sušených a ochucených kousků mořských řas k občerstvení během dne.

Spojte ho s: Mládež lidem Kale + Špenátový krém proti stárnutí

5. Zásobte se avokádem

Avokádo je již dlouho považováno za svatý grál kosmetických jídel. Celebrity například přísahají na ovoce zlepšující pokožku, které je plné mononenasycených mastných kyselin, vitamínů, vlákniny a antioxidantů. Kourtney Kardashian dokonce tvrdí, že být jeden den bez svého avokádového smoothie znamená vážné následky pro její pleť a vlasy. Předtím, než vyjdete ven a vezmete si sáček avokáda, myslete na to, že nejlepší je naskenovat stánek, zda nenajdete lahodnou, ale ne propečený zelenou pochoutku. „Pokud je po otevření příliš hnědá, zoxiduje a všechny živiny zmizí,“ říká doktor Shamban. „Naopak, pokud se neupeče, při pojídání se dobře nevstřebá,“ dodala. Polovinu avokáda promíchejte se solí, pepřem, citrónovou šťávou, olivovým olejem a natřete na toastový chléb pro zdravou a uspokojivou snídani. Nebo přidejte plátky do salátu s citrusovou tématikou na osvěžující letní jídlo.

Spojte ho s: Avokádový krém na nohy Nailtiques

Napsat komentář