Extrakt z granátového jablka: vlastnosti pro vaši pokožku

Granátové jablko je jedním z nejantioxidačních druhů ovoce. A stejné vlastnosti, které nám prospívají při požití, můžeme využít i pro naši pokožku.

Extrakt z granátového jablka má mimo jiné vysoký obsah aminokyselin, několik vitamínů jako C, A nebo E a třísloviny. Z tohoto důvodu je považován za silný antioxidant, který bojuje proti oxidaci pokožky a poškození volnými radikály.

Kosmetický průmysl jej začal více využívat ve svých produktech, protože svojí koncentrací antioxidantů převyšuje hrozny či čaj, takže jeho působení je na naši pokožku větší.

INCI: Extrakt/olej z Punica Granatum

Kosmetické vlastnosti extraktu z granátového jablka a oleje

  • antioxidanty
  • Posilování
  • Cementování

Co se získává pro kosmetické použití, je v případě extraktu šťáva z granátového jablka. Nebo olej z granátového jablka, který vzniká lisováním jeho semen za studena.

Nejpozoruhodnější vlastností je antioxidant. Schopnost zastavit stárnutí pokožky způsobené vnějšími faktory, jako je stres, znečištění nebo slunce.

Díky jeho benefitům je pokožka nejen chráněna, ale také určitým způsobem stimulována a to díky tvorbě kolagenu vitamínu A, díky čemuž je pokožka nejen hydratovanější, ale i kypřejší, pružnější a pevnější.

A nejen suchá či zralá pleť může těžit z její zpevňující a antioxidační síly. Navíc má plus pro smíšenou a mastnou pleť a díky extraktu z granátového jablka a jeho adstringentnímu působení se zlepšuje textura pleti, redukuje se póry a předchází se pupínkům a černým tečkám.

Extrakt z granátového jablka je ideální pro použití na jakýkoli typ pleti, a proto stále více kosmetických značek zařazuje tuto složku do svých kosmetických produktů. Zralou pleť hydratuje, zpevňuje a chrání před volnými radikály a smíšené a mastné pleti zabraňuje také vzniku akné.

Napsat komentář