Ester vitamínu C– Přirozeně pečujte o své tělo

Při čtení tohoto příspěvku se dozvíte několik informací o Ester vitamínu C

.

Spotřebitelé, kteří bojují se stárnutím pokožky a chtějí vrátit čas, mohou nakonec narazit na složku zvanou ester vitamínu C. Jedná se o zajímavou chemikálii, která se v aplikacích péče o pleť příliš nepoužívá, ale má za sebou dost pozitivních výzkumů. Zatímco některé společnosti zacházejí tak daleko, že dělají z esteru vitamínu C klíčovou složku ve svých formulacích a propagují jeho výhody, je důležité důkladně prozkoumat tuto chemikálii před rozhodnutím o koupi. Ester vitamínu C se považuje za poměrně účinný a může dosáhnout silných hojivých účinků na pokožku, ale složka musí být použita v dostatečném množství, aby měla účinek. Kromě toho mohou některé společnosti využít neúplného pochopení této složky ze strany spotřebitelů a účtovat vysoké ceny za produkty, které mají v názvu „ester vitamínu C“, ale ve formulaci mají velmi nízkou koncentraci.

Co je ester vitamínu C?

Ester vitamínu C je derivát vitamínu C a je ceněn v aplikacích péče o pleť, protože je více stabilizován než původní živina. Předpokládá se, že ester je stabilnější a proniká hlouběji do pokožky a má menší potenciál rozkládat se v důsledku vystavení životnímu prostředí.

Co dělá ester vitamínu C?

Ester vitamínu C má několik účinků na pokožku a je formulován v mnoha pleťových krémech a sérách. Jelikož pochází z vitamínu C, předpokládá se, že má mnoho stejných vlastností jako původní živina.

  • Elasticita pokožky: Předpokládá se, že jednou z výhod esteru vitamínu C je zlepšení elasticity pokožky při pravidelném používání. Dosahuje se toho stimulací kolagenových vláken v pokožce, které fungují jako síť na podporu pokožky. Silnější a hojnější proteinová vlákna vytvářejí pevnější vzhled obličeje a snižují výskyt vrásek.
  • Odbarvení: Předpokládá se také, že ester vitamínu C snižuje výskyt hyperpigmentace tím, že stimuluje hojení kůže, čímž snižuje shluky pigmentu. To ovšem není hlavní výhoda této složky a předpokládá se, že jiné chemikálie (jako hydrochion) jsou účinnější při zesvětlení pokožky.
  • Protizánětlivé: Další výhodou esteru vitamínu C je schopnost snižovat zánět v ošetřované oblasti. To může poskytnout několik výhod, včetně zmírnění zánětu v krátkodobém horizontu, jakož i účinků proti stárnutí z dlouhodobého hlediska.
  • antioxidant: Vitamin C působí také jako antioxidant při jiných poškozeních kůže kromě změny barvy a zánětu. Ester získaný z vitamínu C může proniknout hlouběji a může účinněji stimulovat zdravou pokožku.

Produkty obsahující ester vitamínu C

Je třeba poznamenat, že ester vitamínu C se v současnosti považuje za speciálnější chemikálii, podobně jako retinol, a často se používá jako základní kámen ve výrobcích, a nikoli jako podpůrná úloha. Jedním z důvodů jsou náklady na tuto složku.

Například ester vitamínu C může stát kolem 65 dolarů za libru. Pro srovnání, kyselina citrónová stojí méně než 11 dolarů za libru, kyselina mléčná méně než 20 dolarů za libru a avokádový olej stojí za stejnou částku méně než 10 dolarů. Proto vyšší cena esteru vitamínu C způsobuje, že je pro výrobce dražší, a proto je méně pravděpodobné, že se bude používat v jiné než klíčové složce.

Jedním příkladem produktové řady, která se točí kolem této chemikálie, je řada esterů vitamínu C Perricone. Tuto linii vyvinul Nicholas Perricone, dermatolog, který je považován za jednoho z prvních, kteří aktivně podporují spojení mezi zánětem a stárnutím, a pokračoval ve vývoji řady specializovaných produktů péče o pleť.

Perricone Vitamin C Ester Serum je jedním z mnoha produktů v řadě a prodává se za 105 dolarů za unci. Kromě klíčové složky toto sérum obsahuje složky jako skvalán, který hydratuje pokožku; kyselina ferulová díky vysokému obsahu antioxidantů; extrakt z listů rozmarýnu, zlepšující elasticitu pokožky; a jojobový olej pro hydrataci.

Dalším produktem z řady Vitamin C Ester je Perricone Citrus Facial Wash. Tento produkt je určen k čištění pokožky a zároveň k opravě poškození způsobených UV zářením a environmentálními faktory. Mezi další složky tohoto obličeje patří glukonát zinečnatý, který působí na pokožku; DMAE, na ochranu membrán kožních buněk; a laurylsulfát sodný, povrchově aktivní látka, která pomáhá odstraňovat mastnotu a nečistoty z povrchu pokožky.

Vedlejší účinky esterů vitamínu C

Předpokládá se, že jen málo vedlejších účinků souvisí s lokální aplikací esteru vitamínu C. Když se tato složka užívá perorálně, jako složka doplňků nebo jiných léků, může mít vážné zdravotní následky, zejména ve vysokých dávkách. Při lokální aplikaci však tato složka může způsobit vyrážku nebo zánětlivou reakci, ale obecně je považována za bezpečnou. Samozřejmě, jedinečná zdravotní anamnéza a genetická predispozice osoby mohou ovlivnit reakci pokožky na ester vitamínu C, proto je důležité před použitím konzultovat s dermatologem.

Čtěte více: Nejlepší sérum s vitamínem C

Napsat komentář