Dvojité čištění: jaké jsou produkty pro jednotlivé typy pleti

Toto je bezpochyby jedno z témat, na které se mě ptáte nejčastěji. Proto jsem se rozhodla napsat tento megapříspěvek nebo kompletní návod na dvojí čištění.

V tomto článku rozptýlím všechny pochybnosti o tom, co je dvojité čištění, pro jaký typ pleti je indikováno, kdy by se mělo provádět a zejména vám uvedu příklady produktů, které lze použít pro dvojité čištění. efektivně.

Tak si uvařte kávu nebo čaj, začněme!

Co je dvojí čištění?

Dvojité čištění má svůj původ v Koreji a proto jej na mnoha místech uvidíte jako „korejské dvojité čištění“.

Tato technika však není nic jiného než čištění pleti ve dvou fázích. Tím dosáhneme hlubšího čištění obličeje.

Korejský dvojitý čistící prostředek hovoří o použití produktu na olejové bázi (olej) v první fázi a produktu na vodní bázi (čistící gel, pěna atd.) ve druhé fázi.

Zde však přidám nuance, protože v tomto příspěvku se budu zabývat dvojitým čištěním obecně (nejen tím korejským), protože, jak uvidíte později, nemělo by se to dělat pouze s olejem. -produkty na bázi produktů, ale spíše lze použít čistící mléko, micelární voda a pod. Ale o tom vám povím trochu později, teď uvidíme, jaká pokožka se dá vyčistit dvakrát.

Pro koho je dvojí úklid určen?

Všem! Dvojité čištění zvládne každý, kdo má typ pleti. Ano, dokonce i mastná pleť! Víte, proč? No protože olej lépe vtahuje maz, takže mastná pleť s přebytečným mazem (tukem) se vyčistí efektivněji, použije-li se jako první krok dvojího čištění mastný (nekomedogenní) přípravek.

Proto se dvojí čištění doporučuje pro suchou, smíšenou a mastnou pleť (bez ohledu na to, zda je dehydrovaná a citlivá nebo ne)

Kdo NENÍ za dvojí úklid?

Ale A., není případ, kdy je kontraindikováno použít dvojité čištění? Není jich mnoho, ale pokud máte velmi pustulózní akné nebo velmi reaktivní pleť, bylo by vhodné prostudovat konkrétní případ, protože dvojité čištění nemusí být tou nejlepší léčbou.

Kdy čistit dvakrát?

Tady mám jasno, musí se provést dvojí čištění (až na velmi, velmi specifické výjimky). na konci dne. A mluvím na konci dne, protože se mi v noci nechce na to soustředit. Nejlepší doba k mytí obličeje je, když přijedete domů a nevycházíte ven. Tak jak se svlékáme a děláme si pohodlnější, je dobré z pokožky odstranit veškeré nečistoty nahromaděné během dne a nechat ji v pohodlí.

Freepik

Jak dvakrát vyčistit?

A teď ano, když už víte, co je dvojité čištění, pro koho je indikováno a kdy je k tomu nejvhodnější, velmi jednoduchým způsobem vám vysvětlím, jak dvojité čištění provádět.

První krok při dvojím čištění

Jak jsem vám již řekla, první krok dvojího čištění se provádí produktem na olejové bázi (hlavně olejem nebo čistícím kondicionérem), ale může to být také čistící mléko nebo micelární voda (v některých případech).

U všech potřebujeme mít suchou pokožku a krouživými pohyby na ni nanášet přípravek. Tímto způsobem a mírnou masáží přípravek dobře rozetřeme a odstraníme veškerou špínu, která je odstraněna oleji jako je kožní maz, znečištění nebo opalovací krém.

Potom, když už máme olej či kondicionér dokonale zapracován, navlhčíme konečky prstů vodou a emulgujeme. Teprve když se změní na mléčnou tekutinu, musíme krouživými pohyby pracovat, abychom nakonec opláchli velkým množstvím vody. Bez vysušení obličeje budeme pokračovat krokem 2 dvojitého čištění.

Pokud to, co jsme použili, je čistící mléko nebo micelární voda, můžeme s ní pracovat buď se suchou pokožkou a rukama, nebo s čistící disketou (pokud ji použijeme opakovaně, mnohem lépe), když ji již zapracujeme. pomocí mušelínu nebo kotouče vyjmeme produkt a přejdeme na krok 2 dvojitého čištění

Krok 2 dvojitého čištění

V této druhé části přichází na řadu čistící prostředek na vodní bázi. Jinými slovy, jeden z běžných čisticích prostředků na obličej, ale ano, vždy se snažte být jemný, vyhýbejte se laurylsulfátu sodného a laurylsulfátu sodného ze seznamu složek. Sindetová mýdla (bez mýdla) fungují velmi dobře i v této fázi.

Ať už vycházíme z prvního kroku s olejem či kondicionérem, nebo z čištění pleti čistícím mlékem či micelární vodou, pro ukončení správného čištění pleti musíme tvář hydratovat a nanést jemný čistící prostředek.

Pokud žijete ve městech s velmi tvrdou vodou a chcete místo vody z vodovodu používat horké prameny, je to další možnost.

Zakončíme dobře opláchnutím a vysušením pokožky čistým a vyšlehaným ručníkem, bez tření.

Čistí dvojnásob suchou pokožku

A aby to bylo ještě praktičtější, doporučím vám ty správné produkty pro správné dvojité čištění, bez ohledu na to, jaký typ pleti máte. A začnu dvojitým čištěním na suché pleti.

Tady je bez pochyb olej nebo kondicionér ANO. Suchá pokožka je bez lipidů (tuků), takže použití čistících olejů nebo kondicionérů jako první krok bude velmi prospěšné. Jelikož však vím, že existuje suchá pleť, která nemá ráda oleje, nechám vám příklad čistícího mléka.

Pro druhou fázi dvojího čištění, pokud jde o velmi hydratační čisticí prostředky (s ceramidy nebo mastnými kyselinami je to vždy dobrá volba).

Čistící olej / kondicionér / mléko + velmi jemný čistící prostředek

První dvojitý krok čištění pro suchou pokožku:

 • Osmotický čistící olejový gel (125ml) 400 Kč S kódem COSMETICA2022 je doprava ZDARMA a kromě dárku vám pošlou mini velikost hydratačního krému proti stárnutí (15ml) a další čistící mléko (100ml)
 • Čistící olej Atomic Skintegra (200 ml) cca 20 €
 • La Roche Posay čistící mléko (200 ml) 300 Kč

Krok 2 dvojitého čištění suché pleti:

 • Rilastil Aqua čistič obličeje (200 ml) 200 Kč cca.
 • Cerave hydratační čistící prostředek (236 ml) 7 € cca.
 • Virginia Barrau čistící pěna 599 Kč

Dvojité čištění smíšené pleti

Smíšené pleti, která je směsí suché pleti na tvářích a mastné pleti v T-zóně, bude používání mastných produktů také velmi prospívat a je bezpochyby tou nejlepší možností čištění pro první krok.

Olej / kondicionér + jemný čistící prostředek

První dvojitý krok čištění smíšené pleti:

2. dvojitý krok čištění smíšené pleti:

 • Skintegra Amphibian čistící gel (200 ml) 16 € ca.
 • Labelist Cosmetics Gloom Foam (100 ml) cca 12 €.
 • Rose Claming Cleanser od Transparent Lab (150 ml) cca 12,95 €.

Dvojité čištění mastné pleti

Jedním z velkých mýtů je, že mastná pleť dvojí čištění nedokáže. Jak již bylo vysvětleno, olej odstraňuje kožní maz az tohoto důvodu jsou na trhu nekomedogenní produkty na olejové bázi, ideální pro dvojité čištění mastné pleti.

Nedoporučuje se pouze v případech velmi pustulózního akné nebo s velkým počtem komedonů.

Tyto kůže lze však čistit i dvakrát pomocí jiných gelových nebo micelárních formátů vody, než jsou ty v příkladech.

Klíč k mastné pleti je v použitém mýdlovém čistícím přípravku, neboť se často doporučují velmi agresivní čistící prostředky, které destabilizují kožní bariéru a objevuje se dehydratovaná pleť. Produkty, které vám ukážu níže, jsou ideální pro dvojí čištění, pokud máte mastnou pleť a jsou velmi ohleduplní k pokožce.

Micelární olej / kondicionér / voda + jemný čistící prostředek

První dvojitý krok čištění pro mastnou pleť:

 • Hanskin PHA olej na čištění pórů (300 ml) 899 Kč
 • Cerave hydratační krém na pěnu (236 ml) přibližně 10 € (tento produkt je 2v1, dva kroky dvojitého čištění v jednom)
 • Alma Secret Pink Mango micelární voda (250 ml) 500 Kč cca

Krok 2 pro dvojité čištění mastné pleti:

 • Cerave pěnový čistící prostředek (236 ml) 7 € cca
 • Čistící gel Vichy Normaderm (200 ml) 300 Kč cca.
 • SA Smoothing Cleanser de la Cerave (236 ml) 200 Kč

Dvojité čištění citlivé pleti

Citlivá pleť není typ pleti jako takový, ale stav. Nemá. Chtěla jsem to však pro vás odlišit, abyste viděli, že zde budou nejdůležitější textury a ingredience. Utéct od parfémů a rozhodnout se pro uklidňující složky, které tvoří kožní bariéru, budou klíčové.

V prvním kroku můžeme použít od olejů nebo kondicionérů, až po čisticí mléka nebo micelární vodu (i když jsem v příkladu neuvedla žádné).

Zde musíme rozlišovat mezi citlivou a reaktivní pokožkou. Citlivé budou suché, smíšené nebo poněkud jemně mastné a ano, budou schopny provádět dvojité čištění, avšak pokud je pokožka reaktivní, budete pravděpodobně muset důkladněji hledat produkty, které zabrání reakci epidermu. Jednoduché.

Olej / kondicionér / čistící mléko / micelární voda + velmi jemný čistící prostředek

První dvojitý krok čištění pro citlivou pleť:

 • Sensilis Calm in Balm (50 g) cca 15 €
 • Dermo-čistící tekutina Uriage Roseliane (250 ml) cca 13,50 €.
 • Osmotický čistící olejový gel (125ml) 16,50 € (výše máte přímý odkaz a kód na dopravu zdarma)

Krok 2 pro dvojité čištění citlivé pleti:

Pokud jste se dostali až sem, velmi pěkně děkuji za váš zájem a doufám, že vám pomohl při výběru produktů na vaše dvojí čištění. Co používáte teď? Čtu vás v komentářích 😉

Napsat komentář