Důvody, proč máte velké póry– Přírodní kosmetika na dosah ruky Přečtěte si Andreina doporučení

Zatímco některé produkty mohou dočasně skrýt nebo stáhnout tyto výrazné póry, neposkytují trvalou změnu pórů. Ve skutečnosti jsou velikost pórů, produkce oleje a typ pleti do značné míry determinovány vaším genetickým dědictvím. Poznání některých hlavních viníků za těmito viditelnými póry vám však může pomoci při pečlivějším výběru postupů a produktů péče o pleť.

1. Akné

Póry zdaleka nejsou statické, zvláště pokud musí bojovat proti akné a zánětům. Staré kožní buňky, přebytečný maz a bakterie se mohou hromadit uvnitř pórů, což způsobuje viditelné černé tečky nebo bílé tečky. Tyto nepříjemné léze mají také tendenci způsobit, že se póry časem rozšíří a nakloní. Kromě toho hyperaktivní mastné žlázy ve spodní části vašich pórů nejen zvyšují pravděpodobnost akné, ale také zanechávají záři, díky které póry vypadají výrazněji, zvláště když pokožka stárne.

2. Tvrdé extrakce

Roky nepohodlných černých teček nebo zanícených bílých teček mohly vést ke sbírání, rozbíjení a vytahování těchto nudných pupínků. Pokud extrakci neprovedl kvalifikovaný odborník, drsné ošetření zanícených pórů často zanechává viditelné jizvy a zjevný vzhled rozšířených pórů. Aplikace pásků pórů více než několikrát týdně může také podpořit zanechání přebytečné mazové žlázy a zanechat mastný a otevřený vzhled.

3. Produkce ropy

Žláza ve spodní části každého póru produkuje přírodní olej zvaný kožní maz, který chrání a zvlhčuje pokožku a vlasy. Zatímco maz hraje klíčovou roli ve zdravé pokožce, někteří lidé bojují s nadměrnou činností mazových žláz. Tyto problematické žlázy vedou k mastné pleti, místům se sklonem kakné a vzniku větších pórů. Jako pokožka stárne, tato mastná záře může také vykazovat viditelné póry nebo nerovnosti na tváři.

4. Sluneční poškození

Poškození sluncem zůstává trvalou výzvou a je vždy přítomno ve světě péče o pleť. Pravidelné vystavování se UV záření umožňuje volným radikálům způsobit zmatek v kožních buňkách a snížit hladiny kolagenu a elastinu. Bez těchto dvou magických složek mohou být buňky kolem okrajů pórů velmi lehce ponechány a zanechávají za sebou efekt viditelnějších pórů, když pokožka stárne.

5. Genetika

Za ty otravné a viditelné póry kolem nosu nebo čela můžete poděkovat rodokmenu. Spousta toniků a ošetření obličeje tvrdí, že redukují vzhled pórů, ale jejich tvar nemůžete natrvalo změnit. Je to proto, že velikost a vzhled vašich pórů jsou dány geneticky. Pravidelné čištění, exfoliace a zvlhčování však může podpořit hladší kůži a snížit výskyt pórů.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář