Dieta na stimulaci pokožky– Tipy pro dokonalou pleť Doporučení A. Skarkova

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se některým ženám daří mít zářivou a zářivou pleť, přestože mají bezúdržbovou rutinu péče o pleť? Náhodou jich znám několik – a ani nemíním přehnané množství času a peněz na režimy péče o pleť a týdenní kúry na obličej. Jak to tedy udělám? Jednoduchá rutina intenzivního tréninku v kombinaci s odporem na váze a alespoň osm hodin kvalitního spánku je udrží štíhlé, tónované a živé. Co je však důležitější, dávají přednost své stravě.

Udržování dobře vyvážené stravy znamená více než jen počítání kalorií a nízký vliv na cukr. Tady je sedm dietních strategií, které vám pomohou získat zdravou a zářivou pleť přirozeně.

1. Vzdejte se mléka (a jiných vysoce reaktivních potravin). Lepek, mléčné výrobky a jiné vysoce reaktivní potraviny mohou způsobit zmatek na kůži. Jedna z největších a nejdelších studií, jaké byly kdy provedeny, Studie zdraví sester, zkoumala 77 761 sester po dobu 12 let. Vědci zjistili, že ti, kteří v teenagerském věku pili nejvíce mléka, měli v teenagerském věku vyšší míru závažného akné. Jediný způsob, jak zjistit, jak na vás tyto vysoce reaktivní potraviny působí, je vyloučit je alespoň na 21 dní. Pokud se vám vyčistí pokožka, vrátí se vám vlasy, zvýší se hladina energie a zhubnete… Inu, jak se říká, vidět znamená věřit.

2. Zvyšte příjem tuků. Mám na mysli zdravé tuky, známé také jako esenciální mastné kyseliny. Tyto tuky nejen pomáhají vytvářet přirozenou olejovou bariéru pokožky, která udržuje pokožku hydratovanou, ale také brání zánětům a předčasnému stárnutí pokožky. Rostlinné oleje způsobující zánět nahraďte extra panenským olivovým olejem (k posypání), olivovým olejem (pro manžela) a bio kokosovým olejem (k vaření při vysoké teplotě). Potom zvyšte příjem zdravých potravin s vysokým obsahem tuku, jako jsou avokádo, olivy, kokosové mléko a ořechy a pomalu smažené nebo dehydrované ořechové máslo.

3. Přineste více barvy. Pro zdravou pokožku vybírejte listovou zeleninu a křížovou zeleninu, jako je růžičková kapusta a špenát. Jejich živina z rockové hvězdy, antioxidant vitamín C, pomáhá při syntéze kolagenu a při prevenci rozpadu, který přispívá ke vzniku vrásek. Zaměřte se na ovoce s nízkým obsahem cukru, jako jsou bobule, které jsou bohaté na antioxidanty proti stárnutí, jako je resveratrol, které zabraňují kožním onemocněním souvisejícím se stárnutím.

4. Zbavte se cukru – postupně. Všichni víme, jak cukr způsobuje zmatek na naší pokožce: váže se na kolagen a vytváří lepkavé proteiny zvané pokročilé glykolátové konečné produkty (AGE), které snižují elasticitu pokožky. Ale pozor: dělat studenou krůtu nefunguje. Zaměřte se na budování pomalé, ale bezpečné strategie, která vám jistě sníží cukr.

5. Zlepšete si bílkoviny. Mezi výhody patří superhvězdy bohaté na bílkoviny, jako je divoký losos, organická vnější drůbež, hovězí maso chované na trávě a (pokud nemáte intoleranci) farmářská vejce poskytují aminokyseliny tvořící kolagen. Můj oblíbený způsob, jak začít den, je proteinový koktejl. Zkombinujte proteinový prášek bez sóji a mléka s neslazeným kokosovým mlékem, bobulovým ovocem, kapustou a lněnými nebo chia semínky – rychlá, vydatná snídaně na spalování tuků, která je skvělá pro vaši pokožku!

6. Bea.Říkám zde o vodě. (Přestože červené víno nabízí resveratrol proti stárnutí, zelený čaj obsahuje polyfenoly, které chrání pokožku.) Žízeň signalizuje dehydrataci a vaše pokožka sklízí následky. Napravte to popíjením filtrované vody pro hydrataci buněk, aby živiny zůstaly uvnitř a toxiny vyšly ven. Když jste optimálně hydratovaní, potíte se ještě efektivněji, aby vaše pokožka zůstala zářící. Jedna studie zjistila, že jen dva šálky vody denně mohou zlepšit prokrvení pokožky.

7. Vybírejte si doplňky s rozumem. Dobrý multivitamin může posloužit přinejmenším jako pojistka, která vyplní mezery v živinách, které se vám pravděpodobně v jídle nedostanou. Mnoho vitamínů a minerálů přispívá k zářivosti pokožky. Vitamin A a zinek fungují jako silné antioxidanty k ochraně pokožky před poškozením volnými radikály, zatímco mangan pomáhá vytvářet kolagen.

Čtenáři – Jakou strategii byste sem přidali pro zdravou a zářivou pleť? Podělte se o své v sekci komentářů níže.

Napsat komentář