Dámský parfém na Valentýna| Zdravápleť

1. únor Dámský parfém na Valentýna

Zveřejněno v 09:45 v sekci Dámské parfémy od Olgy Rusu

Parfémová blogerka Olga Rusy z blogu Perfume Hombre nám nabízí několik dobře informovaných doporučení na ideální dámské parfémy, které bychom mohli nabídnout na Valentýna.

V březnu 2015 zveřejnila společnost zabývající se průzkumem trhu údaje o nejprodávanějších parfémech ve Španělsku ve vánočních a valentýnských kampaních. Z údajů vyplývá, že na Vánoce se kupovalo více pánských parfémů a na Valentýna více ženské parfémy. Další pozoruhodnou věcí byl docela předvídatelný výběr parfémů, které Španělky dostaly jako dárek: Eau de Rochas, Dolce & Gabbana Light Blue a Agua Fresco de Rosas od Adolfa Domingueze. Kvalitu těchto parfémů nebudu posuzovat. Tato volba však neomlouvá široký výběr zajímavých parfémů, které nás zpřístupňují parfumerům jako Zdravaplet.

Proto bych vás chtěl před koupí obyčejného skla představit tři velmi odlišné parfémy.

Prvním je Guerlainova drzost. Je to parfém vytvořený parfémem Mauricem Roucelem a uveden na trh v roce 2006. Je to parfém pro mladší publikum, je sladký a ovocný, s pozoruhodným tónem červeného ovoce, v posledních letech velmi oblíbený. Nicméně nezbednost je to mnohem víc. Guerlainvzhledem ke své historii nemohla jednoduše udělat něco, co trh požadoval. Kromě cukrového tónu červených bobulí má vůně příjemné srdce, ve kterém se snoubí kosatec a fialka a vynikající pozadí vanilky a santalového dřeva, jemně pudrového. Přestože jde o vůni pro mladé lidi, Drzost je složitá a zajímavá. To znamená, že v průběhu let velmi dobře vydrží a pokud se dívka teď zamiluje do tohoto parfému, může ho nosit celý životčiní to jeho osobní čichový podpis.

Když už jsme u valentýnských parfémů, ráda bych vám připomněla Kenzo Dragoste. Díky myšlence parfému je velmi vhodný pro tuto příležitost.

Parfumeré Olivier Cresp a Daphne Bugey chtěli znovu vytvořit a nádherný romantický výlet do Orientu, jeden z těch líbánek, o kterých všichni sníme. Dobrodružství začíná v Indii mandlovými tóny plumérie, stromu, který se často sází v hinduistických a buddhistických chrámech. Další společné poznámky pro celý region najdeme: rýže a dušený čaj. V srdci Kenzo Dragoste máme tóny třešňového květu, symbolu Japonska, a kadidla, další vůně, která v této části světa proniká do mnoha zemí buddhistické tradice.

Kenzo Dragoste je to další komplexní a zajímavý parfém, navzdory jeho zjevné diskrétnosti. Další argument ve prospěch vašeho nákupu: láhev je velmi pěkná a představuje stylizovaný obrázek ptáka.

Poslední parfém, který bych vám chtěla představit je klasika. Když jdu do parfumerie, je pro mě prvořadé vědět, co je nového. Téměř vždy se však před tím, než jdu ven, vracím ke starému parfému a mnohdy si po nanesení na zápěstí řeknu „Puristé mají pravdu, nedělají parfémy jako dřív“. Jedním z těchto parfémů je Levý břeh Yves Saint Laurent.

Vytvořili ji v roce 1971 Jacques Polge a Michel Hy, Levý břeh Je plný ingrediencí a tónů typických pro klasickou francouzskou parfumerii: aldehydy, růže, mechy, konvalinky, santalové dřevo, santalové dřevo, vetiver… Výsledkem je kulatý, noblesní parfém, vhodný pro ženy v jakémkoli věku mají osobnost, sebevědomí a styl. Myšlenka za tím YSL Parfém Left Bank bylo vytvořit něco, co by mohlo reprezentovat moderní, nezávislé dívky té doby. Jak uvedla Suzan Irvine ve své knize „Průvodce parfémy“, Rive Gauche je něco, co by si agent KGB oblékl, aby svedl Jamese Bonda. Je velmi odlišný od parfémů, které se nosí teď, ale právě proto bych byla ráda, kdybyste ho vyzkoušeli.

Nevím, jestli vám tyto rady usnadní výběr dámských parfémů na Valentýna. Ale každý dárek se mu líbí víc, pokud je doprovázen příběhem. Tady jsou tři z vás. Který byste si vybrali vy?

Napsat komentář