cyklohexasiloxan– Tipy pro dokonalou pleť

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o cyklohexasiloxan

.

Co je cyklohexasiloxan?

Cyklohexasiloxan je běžnou složkou produktů péče o pleť a tělo, které se používají ke zlepšení textury přípravků. Zatímco konzistence je obvykle senzorickým aspektem produktu, v případě cyklohexasiloxanu pomáhá rovnoměrně rozložit produkt, takže klíčové složky mohou zlepšit stav pokožky. Má také další výhodu, že působí jako ochranná bariéra pro pokožku, chrání ji před ztrátou vlhkosti, alergeny a bakteriemi.

Cyklohexasiloxan je typ silikonu. Silikony jsou syntetické polymery, jejichž kostra se skládá z opakujících se siloxanových jednotek, proto se silikony mohou označovat také jako polysiloxany. Siloxan se skládá z elementárního křemíku a kyslíku. Pojmy „silikon“ a „silikon“ se často mylně používají zaměnitelně, když jsou zcela odlišné. Křemík je 14. prvek v periodické tabulce a druhý nejrozšířenější prvek v zemské kůře po kyslíku. Naproti tomu silikony se vždy vyrábějí synteticky.

Cyklohexasiloxan patří do rodiny malých silikonů zvaných cyklometikony. Cyklometikony jsou čiré tekutiny bez zápachu používané v produktech péče o pleť, které jim poskytují hladkou texturu, která umožňuje, aby se klíčové složky produktu rovnoměrně dostaly do pokožky. Cyklometikony patří do rodiny silikonů a používají se podobně jako dimetikony, které možná znáte. Cyklometikony pomáhají vyhlazovat texturu produktů, zlepšují vzhled jizev, zvyšují voděodolnost přípravků a emulgují produkt. Cyklometikony také lépe dodávají aktivní složky do pokožky, protože jsou těkavější než větší silikony a pomalu se z pokožky vypařují. Když cyklometikony zmizí, zanechají za sebou klíčové složky přípravku.

Cyklometikony jsou také známé jako cyklosiloxany, různé názvy pro stejnou třídu molekul. Dva nejběžněji používané cyklometikony jsou cyklohexasiloxan a cyklohexasiloxan; možná jste tyto složky viděli někde na konci seznamu složek vašeho produktu.

Struktura cyklohexasiloxanu tvoří kruh, díky čemuž je těkavější nebo méně stabilní. Tato nestabilita umožňuje, aby se cyklohexasiloxan při aplikaci na pokožku snadno odpařoval. Tato vlastnost činí z cyklohexasiloxanu vynikající složku pro zlepšení roztíratelnosti produktů a zajištění toho, že po aplikaci nezůstanou lepkavé. Cyklohexasiloxan se z pokožky postupně vypařuje a v přípravku zanechává další klíčové složky pro zlepšení vzhledu pokožky. Toto párování z něj činí vynikající nosnou složku.

12 složek péče o pleť, kterým se možná budete chtít vyhnout

divize

cyklohexasiloxan

Výhoda: Cyklohexasiloxan pomáhá zlepšit konzistenci produktů, zlepšuje jejich distribuci, pomáhá zachovat přirozenou bariéru pokožky a chrání ji před ztrátou vlhkosti.

ne tak dobré: Často budete muset kombinovat s těžšími silikony, abyste zlepšili tloušťku produktu a roztíratelnost.

Pro koho? Pro všechny typy pleti kromě těch, které jsou na ni alergické.

Synergické složky: Funguje dobře s většinou složek

Dávejte pozor na: Jiné názvy než dodekamethylcyklohexasiloxan

Jaké jsou výhody cyklohexasiloxanu?

Cyklohexasiloxan jako silikon zlepšuje pocit, vzhled a výkon péče o pleť a kosmetiky. Cyklohexasiloxan je multifunkční složka v ošetřujících a kosmetických přípravcích.

textura
Cyklohexasiloxan pomáhá vytvářet rovnoměrné, hladké složení, které umožňuje produktu rovnoměrně se šířit po pokožce. Zabraňuje přilnutí produktu k suché kůžičce a vyrovnává tón pleti klouzáním po pórech a vráskách. Zajišťuje, že všechny oblasti pokožky dostanou klíčové složky produktu.

Světlo
Cyklohexasiloxan je těkavý kvůli své kruhové struktuře. Díky tomu se z pokožky odpařuje a zanechává „aktivní“ složky přípravku, které magicky působí. Pomáhá také snižovat hmotnost jiných silikonových složek.

Syntetický
Syntetické složky mají často špatnou pověst ve světě péče o pleť, protože jsou považovány za nepřirozené. To odpovídá myšlence, že přirozené je vždy lepší, což není vždy pravda. Syntetické složky mají tendenci být bezpečnější než jejich protějšky rostlinného nebo živočišného původu, protože obsahují méně znečišťujících látek a jsou méně složité, takže je méně pravděpodobné, že způsobí podráždění. Jsou také lepší pro životní prostředí, protože nevyčerpávají přírodní zdroje.

Hydratace
Cyklohexasiloxan byl spolu s dalšími cyklometikony analyzován ve studii publikované v Farmakologie a fyziologie kůže. Práce zkoumala okluzivní vlastnosti cyklometikonů. Okluzivní látky fungují tak, že vytvářejí fyzickou bariéru mezi pokožkou a vzduchem, zadržují vlhkost, alergeny a bakterie mimo.

Studie ukázala, že cyklometikony jsou neokluzivní složky kvůli jejich těkavosti. Schopnost odpařovat se z pokožky způsobuje, že cyklometikon tvoří na krátkou dobu ochrannou bariéru. To je ideální pro ucpanou pokožku, protože zabraňuje tomu, aby se pot a složky péče o pokožku tlačily hlouběji do pórů.

Okluzální bariéry jsou však všeobecně užitečné pro suchou pokožku, neboť zabraňují ztrátě vlhkosti nebo vody z vrchních vrstev kůže. Cyklometikony mohou být stále prospěšné pro zlepšení vzhledu suché pokožky, neboť rychlost odpařování zajišťuje, že pokožka je pomalá a složky budou nadále poskytovat pokožce ochrannou bariéru na pokožce.

Kdo by měl používat cyklohexasiloxan?

Produkty Cyclomethicone jsou vhodné pro většinu typů pleti, včetně ucpané, suché nebo citlivé pleti, jakož i pro typy pleti, které mohou mít narušenou integritu kožní bariéry.

Typy nečisté pleti
Studie ukázaly, že většina silikonových produktů, včetně cyklohexasiloxanu, je nekomedogenní a nekomedogenní, což umožňuje pokožce dýchat. Silikony a cyklometikony nepronikají do pórů, protože jsou příliš velké, aby se do nich dostaly. Póry jsou místo, kde se tvoří skvrny, takže silikony nejsou zodpovědné za skvrny nebo zarudnutí. Silikonové produkty mohou potenciálně zhoršit ucpané typy pleti, protože mohou zachytávat pot nebo jiné produkty péče o pleť, které potenciálně způsobují vyrážku blíže k pokožce. Tato teorie nebyla testována, ale vzhledem k funkci silikonů má určitou váhu.

Abyste se vyhnuli těmto potenciálním vedlejším účinkům, je nejlepší si po cvičení vyčistit pokožku a zkontrolovat složky v jiných produktech péče o pleť, zda nepřispívají k vyrážkám.

Citlivost
Cyklohexasiloxan je změkčovadlo, které zklidňuje a zjemňuje pokožku zadržováním vlhkosti. Tato vlastnost pomáhá zabránit ztrátě vody a udržovat integritu přirozené bariéry pokožky. Ochrana nebo zachování přirozené bariéry pokožky je nezbytnou součástí prevence problémů s citlivostí. Předpokládá se, že narušení přirozené bariéry kůže souvisí s kožními onemocněními, jako je ekzém, dermatitida a psoriáza.

Máte-li citlivou pokožku, dávejte pozor na další složky v produktu, které mohou dráždit, jako je vůně, protože cyklohexasiloxan tyto složky účinně dodá do vaší pokožky. V některých případech může dojít k mírnému podráždění v důsledku použití silikonů, ale to obvykle není zdrojem citlivosti produktu.

Je cyklohexasiloxan bezpečný?

Bezpečnost skupiny cyklometikonových složek, včetně cyklohexasiloxanu, byla hodnocena Panel odborníků zkoumajících kosmetické složky. Panel dospěl k závěru, že absorpce složky je minimální a dostupné studie nenaznačují podráždění nebo senzibilizaci pokožky. Panel dospěl k závěru, že tyto složky jsou při současném použití a koncentracích bezpečné.

Životní prostředí
Jednou z obav spojených s cyklohexasiloxanem je jeho potenciální vliv na životní prostředí. Cyklohexasiloxan se nerozkládá snadno. To může mít destruktivní vliv na životní prostředí. Jako preventivní opatření omezila Evropská unie v roce koncentrace cyklohexasiloxanu ve výrobcích na 0,1 %. Obvykle se používá koncentrace 0,1 %, takže je nepravděpodobné, že by to ovlivnilo vzorec vašich oblíbených produktů péče o pleť, pokud jiné země přijmou stejnou politiku.

Bibliografie:
Brown, A & Barot, L, 1986. „Biological Dressings and Skin Substitutes,“ Journal of Clinical Plastic Surgery, Vol. 13, je. 1, stř. 69-74. Burgess, I, Lee, P&Brown, C, 2008. „Randomizovaná, paralelní skupina kontrolovaná klinická studie k vyhodnocení účinnosti roztoku isopropylmyristátu/cyklometikonu proti vši“, Journal of Pharmacy, Vol. 280, s. 1 371-375. De Paepe, K, Sieg, A, Le Meur, M & Rogiers, V . „Silikony jako neokluzivní topické látky, farmakologie a fyziologie kůže, sv. 27, s. 1 164-171. Disapio, A & Fridd, P, 1988. „Silicones: Applying Essential Properties to Skin and Hair,“ International Journal of Cosmetic Science, Vol. 10, je. 2, stř. 75-89. Johnson, W a kol., . „Hodnocení bezpečnosti cyklomethikonu, cyklotetrasiloxanu, cyklohexasiloxanu, cyklopentasiloxanu a cykloheptasiloxanu,“ International Journal of Toxicology, Vol. 30, stř. 149-227. Puri, N & Talwar, A, 2009. „Účinnost silikonového gelu při léčbě hypertrofických jizev a keloidů,“ Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery, Vol. 2 je. 2, stř. 104-106. Van Reeth, I 2006. „Beyond Skin Feel: Inovativní přístupy k rozvoji komplexních senzorických profilů se silikony,“ je Journal of Cosmetic Dermatology, svazek 5. 1, stř. 61-67.

Napsat komentář