Co způsobuje krepatou pokožku a jak jí předcházet– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Napsala Andrea

Jedním z nejnespornějších příznaků stárnutí je vrásčitý, krepovitý vzhled, který určité oblasti pokožky nabývají s nezbytným časem. Pod očima. Pod rukama. Vaše kolena. Ale znalosti, jako vždy, jsou síla – a učení se o základních příčinách krepové pokožky vám může pomoci odložit její vzhled a léčit ji, když začne zvedat vrásčitou hlavu. Mluvil jsem se dvěma certifikovanými dermatology, Dr. Julií Tzu, zakladatelkou a lékařskou ředitelkou Wall Street Dermatology v New Yorku, a Rebeccou Kazin, MD, FAAD z Washingtonského institutu dermatologické laserové chirurgie a Johns Hopkins Department of Dermatology. dodalo nám hubnutí při prevenci a snižování vzhledu krepové pokožky.

Co způsobuje krepatou pokožku

V zásadě platí, že čím je kůže tenčí, tím je náchylnější k praskání – a podle doktora Tzu ke ztenčování přispívá věk, chronické poškození sluncem a nadměrný pohyb svalů pod kůží. „Máte tendenci vidět popraskanou kůži u starších lidí se světlou pokožkou, kteří kouří nebo mají suchou, základní pokožku,“ říká.

„Lidé se světlou pletí mají obvykle největší poškození sluncem a rozpad kolagenu, který ztenčuje pokožku a způsobuje ten krepovitý vzhled,“ potvrzuje doktor Kazin. Nicméně, i když nepatříte k odrůdě světlé pleti, na oblastech pokožky, které jsou přirozeně tenké, se v určitém bodě pravděpodobně rozvine krepovatění. „Většinou se krepová kůže začíná objevovat nejprve kolem očí, vnitřního záhybu lokte nebo oblasti podpaží,“ říká doktor Kazin. „Rychlý úbytek hmotnosti může také způsobit praskání.“

Udržování krepování na uzdě

I když s plynutím času nebo přirozenou přirozenou pletí nic nenaděláte, existují kroky, které můžete podniknout ke zpomalení vzhledu kadeřavé pokožky. „Vyhýbejte se nadměrnému slunění, vyhněte se kouření a používejte liberální a časté zvlhčování obličeje,“ radí doktor Tzu. „Botox lze použít také k redukci jemných vrásek pod očima snížením nadměrných a zbytečných svalových kontrakcí.“ A jelikož slunci se zcela nevyhnete, doktor Kazin doporučuje nosit silné SPF, zejména v těch partiích, kde je pokožka přirozeně tenká. „Používejte i produkty jako Retin A, které časem pomáhají při tvorbě kolagenu, což může pomoci předcházet krepaté pokožce,“ dodává.

Snížení vzhledu krepovatosti

Naštěstí existují různá ošetření, která mohou kompenzovat vzhled krepové pokožky. Co se týče volně prodejných léků, „super hydratační krém na bázi hydratačního krému vám pomůže vyhladit jemné linky, které dodají vaší pleti krepovitý vzhled,“ říká Dr. Tzu. Na oční okolí bych použil oční krém s kyselinou hyaluronovou,“ říká doktor Kazin, „a také bych hledal peptidové produkty, které dokážou na pokožce zůstat a budou působit méně krepatě.“ Buněčné změně pomohou i velmi jemné AHA řidičky, říká doktor Kazin . „Zvlhčují a způsobují, že oblast vypadá méně dehydratovaná.“

Pro agresivnější léčbu návštěva dermatologa odhalí spoustu možností. „Na oční víčka doporučuji dělený, neablační laser a dojde-li ke ztrátě objemu, mohu použít výplň a pak laser přes vrch,“ říká doktor Kazin. „Na tělo (myslete na ruce, lokty, kolena a dekolt) používám lehčí neablační laser s názvem Clear + Brilliant, který pomáhá stimulovat obnovu buněk, zlepšuje texturu pokožky a absorbuje produkt.“ Pro hlubší zpevnění pokožky s obnovou povrchu Dr. Kazin někdy kombinuje neablační laser s laserem pro napínání pokožky, jako je Ulthera nebo Thermage.

Napsat komentář